Справа № 523/4224/23
Провадження №2/523/2664/23
У Х В А Л А
"13" березня 2023 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Мурманова І.М., розглянувши позовну заяву та додані до неї документи ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ) до Керуючого Житлово-Будівельним кооперативом «Суворовський -8» Ковальчук Ольги Володимирівни (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 ) про визнання протиправною бездіяльність керуючого та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до Суворовського районного суду м. Одеси із позовною заявою до Керуючого Житлово-Будівельним кооперативом «Суворовський -8» Ковальчук Ольги Володимирівни з позовними вимогами про визнання протиправною бездіяльність керуючого та зобов`язання вчинити певні дії.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що вона 01 лютого 2023 року звернулась із листом до відповідача з питання надання їй відповіді щодо невиконання останніми службових обов`язків і порушення умов Статуту ЖБК «Суворовський -8». Позивач зазначає. що відповіді на звернення у встановлений строк вона не отримала.
На підставі викладеного позивач просить: визнати протиправною бездіяльність керуючої ЖБК «Суворовський - 8» Ковальчук О.В., щодо ненадання відповіді на звернення від 01.02.2023 року та зобов`язати керуючу ЖБК «Суворовський - 8» Ковальчук О.В., надати обґрунтовану відповідь на звернення, згідно умов статуту та згідно договору 135.
Після надходження цивільної справи, суддю визначено автоматизованою системою документообігу суду, відповідно до ст.ст. 14, 33 ЦПК України.
Ознайомившись із матеріалами позовної заяви, суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно ст.ст. 1 Закону України «Про судовий збір» (далі Закон), судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно ст.7 Закону України «Про державний бюджет України на 2023 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2023 року з 01 січня встановлений у розмірі; 2684 гривні.
Як зазначено у ст. 2 Закону України «Про судовий збір» платники судового збору громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземці) та фізичні особи підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Згідно до п.1.2) ч.2 ст. 4 Закону ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб., що становить: 1073, 60 гривень.
Слід зазначити, що позовна заява містить дві вимоги немайнового характеру, а саме: про визнання протиправною бездіяльність керуючого та зобов`язання вчинити певні дії.
Згідно з нормами ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» в редакції Закону України №484-VIII від 22.05.2015 р. (з врахуванням змін) у разі, коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Отже, позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, а відтак, позивач мала надати суду платіжне доручення про сплату судового збору, відповідно до розміру та ставок судового збору встановлених на 2023 рік, тобто у розмірі: 2147, 20 гривень, що відповідно складається з 1073, 60грн. +1073, 60=2147, 20 гривень.
Разом з цим, позивачем не надано доказів на підтвердження сплати судового збору та не зазначено про підстави для звільнення від сплати судового збору у в порядку передбаченому ЗУ «Про судовий збір».
Положення пункту 1 статті 6 Конвенції про виконання зобов`язання забезпечити ефективне право доступу до суду не означає просто відсутність втручання, але й може вимагати вчинення позитивних дій у різноманітних формах з боку держави; не означає воно й беззастережного права на отримання безкоштовної правової допомоги з боку держави у цивільних спорах і так само це положення не означає надання права на безкоштовні провадження у цивільних справах (Рішення ЄСПЛ у справі «Креуз проти Польщі» («Kreuz v. Poland») від 19 червня 2001 року, пункт 59).
Вимога про сплату судового збору є стримуючою мірою для потенційних позивачів від пред`явлення безрозсудних і необґрунтованих позовів. Для того, щоб гарантувати справедливий баланс між підтримкою нормального функціонування судової системи і захистом інтересів заявника при поданні позову до суду, внутрішньодержавні суди звільняють від сплати судового збору заявників, які можуть підтвердити свій поганий фінансовий стан (Рішення ЄСПЛ у справі «Шишков проти Росії» («Shishkov v. Russia») від 20 лютого 2014 року, пункт 111).
З урахуванням викладеного, на підставі заявлених вимог, на виконання вимог ч.4 ст. 177 ЦПК України, та на виконання вимог ст. 6 ЗУ «Про судовий збір» позивачу ОСОБА_1 , необхідно надати суду: - платіжне доручення про судового збору у розмірі: 2147, 20 гривень, що відповідатиме розміру та ставці судового збору за подання до суду позовної заяви, в якій об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, за платіжними реквізитами, які зазначені на офіційному веб-сайті Суворовського районного суду м. Одеси (веб-сайт: https://sv.od.court.gov.ua) або докази на підтвердження звільнення від сплати судового збору та або зменшення розміру судового збору.
Крім іншого, з огляду на позовну заяву позивач посилається на наявність договору та статуту, однак, до позовної заяви не надала зазначені документи при цьому, посилається на порушення вимог в останніх, відповідачем безпосередньо.
Як передбачено ч.1 ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ч. 1 ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Як передбачено ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, необхідно дійти висновку про залишення позовної заяви без руху та надання позивачу строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали суду.
Керуючись ст.ст. 8, 175, 177, 185, 353 ЦПК України, ст.ст. 1, 4, 6 Закону України «Про судовий збір», суддя,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Керуючого Житлово-Будівельним кооперативом «Суворовський -8» Ковальчук Ольги Володимирівни про визнання протиправною бездіяльність керуючого та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків, який не перевищує десяти днів з дня вручення йому копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, з урахуванням вимог викладених в ухвалі суду, а саме:
- надати платіжне доручення про сплату судового збору у розмірі: 2147, 20 гривень, або докази на підтвердження обставин звільнення від сплати судового збору, відповідно до ЗУ «Про судовий збір»;
Та, на виконання вимог ч. 5 ст. 177 ЦПК України, надати наявні докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала про залишення заяви без руху щодо визначення розміру судових витрат може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга подається учасниками справи до Одеського апеляційного суду через Суворовський районний суд м. Одеси протягом п`ятнадцяти днів з дня складення ухвали.
Суддя:
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2023 |
Оприлюднено | 16.03.2023 |
Номер документу | 109557746 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої майну фізичних або юридичних осіб |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Мурманова І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні