ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про продовження строку підготовчого провадження та
відкладення підготовчого засідання
10 березня 2023 року Справа № 915/107/23
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Олейняш Е.М. при секретарі судового засідання Степановій І.С., розглянувши у відкритому підготовчому засіданні справу
за позовом Акціонерного товариства "ПроКредит Банк", пр. Перемоги, буд. 107 "А", м. Київ, 03115 (код ЄДРПОУ 21677333)
електронна пошта: 21677333@mail.gov.ua
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮГ ТРАНС ЛОГИСТИК", вул. Степова, буд. 9, офіс 1, с. Мішково-Погорілове, Вітовський район, Миколаївська область, 57214 (код ЄДРПОУ 38693993)
електрона пошта: Eta.chief@gmail.com
до відповідача ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 (код РНОКПП НОМЕР_1 )
про стягнення заборгованості в сумі 2 016 872, 37 грн.
Представники сторін у підготовче засідання не з`явились.
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Миколаївської області звернулось Акціонерне товариство "ПроКредит Банк" з позовною заявою, в якій просить суд стягнути солідарно з позичальника Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮГ ТРАНС ЛОГИСТИК" та з поручителя ОСОБА_1 заборгованість за договором про надання траншу № 501.51784/FW501.1534 від 12.07.2021, який є невід`ємною частиною Рамкової угоди № FW501.1534 від 13.07.2021, а саме: капітал - 1 809 952, 62 грн.; проценти - 182 283, 70 грн.; проценти за неправомірне користування кредитом - 24 636, 05 грн.; пеня - 0 грн.
Всього 2 016 872, 37 грн.
Позивач просить суд стягнути з відповідачів на користь позивача судовий збір у сумі 30 253, 09 грн.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 31.01.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання по справі на 10.03.2023.
Сторони явку повноважних представників в підготовче засідання не забезпечили, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
09.03.2023 на адресу Господарського суду Миколаївської області від позивача надійшла заява (вх. № 2812/23 від 09.03.2023) про проведення 10.03.2023 судового засідання у справі № 915/107/23 за відсутності представника позивача.
Подана заява судом розглянута, задоволена та долучена до матеріалів справи.
08.03.2023 на адресу Господарського суду Миколаївської області від відповідача засобами електронного зв`язку надійшла заява (вх. № 2763/23 від 08.03.2023) про відкладення розгляду справи, у якій відповідач просить суд:
- встановити строк подання відзиву у 30 днів з дня отримання позову у справі № 915/107/23;
- направити позов на електрону пошту - Eta.chief@gmail.com;
- відкласти розгляд справи призначений до розгляду на 10.03.2023 об 11:00 год.
В обґрунтування заяви відповідач зазначив, що директор підприємства відповідача перебуває у відрядженні до держави Польща та не може забезпечити можливість участі у підготовчому засіданні 10.03.2023. Відповідач бажає скористатись правовою допомогою, проте, не може укласти договір, оскільки керівник підприємства за кордоном. Відповідач не отримував позовної заяви. Первинні документи знаходяться у офісному приміщенні у м. Миколаєві, але у зв`язку з військовою агресією РФ проти України, працівники товариства з міркувань власної безпеки не знаходяться на робочому місці, та у будь-якої особи у м. Миколаєві відступній доступ до приміщень ТзОВ «ЮГ ТРАНС ЛОГИСТИК» та надати відзив не позов не має можливості.
Розглянувши заяву відповідача в частині встановлення строку для подання відзиву у 30 днів з дня отримання позову у справі, то судом встановлено наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 43 ГПК України учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 13 ГПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 4 ст. 13 ГПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до ч. 8 ст. 165 ГПК України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 31.03.2023 про відкриття провадження у справі встановлено відповідачу строк у 15 днів з дня отримання ухвали для подання відзиву на позовну заяву. Отже, судом встановлено відповідачу строк, який повністю відповідає вимогам закону (ст. 165 ГПК України).
Ухвала суду від 31.03.2023 отримана відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке повернуто на адресу суду 20.02.2023.
Відповідач стверджує, що не отримував позовну заяву та просить суд встановити строк у 30 днів з дня отримання позову у справі.
Позивачем під час звернення до суду із даною позовною заявою подано суду докази надіслання копії позовної заяви з додатками на адресу відповідачів.
Як вбачається з інформації з офіційного сайту АТ "Укрпошта" за результатами відстеження поштового пересилання за штрихкодовим ідентифікатором 0317912019067 відповідач ТОВ "ЮГ ТРАНС ЛОГИСТИК" отримав позовну заяву з додатками 19.01.2023.
Суд також зазначає, що приписами ГПК України не передбачено повторне встановлення строків. Положеннями ст. 119 ГПК України передбачено поновлення та продовження відповідних процесуальних строків за умови дотримання передбачених у вказаній статті умов та строків подання відповідних заяв.
Крім того, судом встановлено, що в заяві про відкладення розгляду справи відповідачем зазначено, що керівник товариства перебуває за кордоном, а також зазначено, що до заяви додається копія закордонного паспорту на керівника Маринича Є. М. Проте, до заяви не долучено відповідних документів.
Отже, викладені в заяві обставини не підтверджені заявником та спростовуються матеріалами справи.
Отже, в цій частині клопотання судом відмовлено.
Розглянувши заяву відповідача в частині направлення позову на електронну пошту відповідача, суд повідомляє наступне.
Відповідно до ст. 1 ГПК України господарський процесуальний кодекс України визначає юрисдикцію та повноваження господарських судів, встановлює порядок здійснення судочинства у господарських судах.
Як вказано у ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Приписами ГПК України не передбачено права та/або обов`язку суду здійснювати направлення копії позовної заяви з додатками на адресу інших учасників процесу. Вказаний обов`язок покладено на позивачів, які звертаються до суду із відповідним позовом. Позивачем під час звернення до суду із позовом виконано процесуальний обов`язок та долучено докази направлення копії позовної заяви з додатками на адресу відповідачів. При цьому, як вказано вище, відповідач ТОВ "ЮГ ТРАНС ЛОГИСТИК" отримав позовну заяву з додатками 19.01.2023.
При цьому, суд вважає за необхідне роз`яснити учасникам справи наступне.
Відповідно до ст. 6 ГПК України у господарських судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система.
Позовні та інші заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до господарського суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов`язковій реєстрації в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в день надходження документів.
Визначення судді або колегії суддів (судді-доповідача) для розгляду конкретної справи здійснюється Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою у порядку, визначеному цим Кодексом (автоматизований розподіл справ).
Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу на їхні офіційні електронні адреси, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному цим Кодексом та Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування, суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки та особи, які провадять клірингову діяльність у значенні, наведеному в Законі України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.
Особам, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, суд вручає будь-які документи у справах, в яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення на офіційні електронні адреси таких осіб, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.
Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис", якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Особливості використання електронного цифрового підпису в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі визначаються Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Несанкціоноване втручання в роботу Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та в автоматизований розподіл справ між суддями тягне за собою відповідальність, установлену законом.
Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система підлягає захисту із застосуванням комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю.
Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему затверджується Вищою радою правосуддя за поданням Державної судової адміністрації України та після консультацій з Радою суддів України.
Враховуючи вищевикладене, учасники процесу мають право подавати суду документи, ознайомлюватись з матеріалами справи, отримувати процесуальні документи суду тощо в електронній формі в системі «Електронний суд».
Розглянувши заяву відповідача в частині відкладення розгляду справи, суд дійшов висновку про її задоволення виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Відповідно до ч. 3 ст. 177 ГПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку з метою вирішення всіх питань, передбачених ст. 177, 182 ГПК України, з метою належної підготовки справи для розгляду по суті та зібрання відповідних доказів, надання можливості сторонам скористатись наданим їм законом процесуальними правами, про наявність підстав для продовження строку підготовчого провадження на 30 днів та відкладення підготовчого засідання.
Інші заяви та клопотання відсутні.
У зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24.02.2022 № 2102-IX, введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Відповідно до Указів Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" від 14.03.2022 № 133/2022, від 18.04.2022 № 259/2022, від 17.05.2022 № 341/2022, від 12.08.2022 № 573/2022, від 07.11.2022 № 757/2022, від 06.02.2023 № 58/2023 у зв`язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб, з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб, з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб, з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб, з 05 години 30 хвилин 21 листопада 2022 року строком на 90 діб, з 05 години 30 хвилин 19 лютого 2023 року.
Відповідно до ст. 12-2 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України.
Повноваження судів, органів та установ системи правосуддя, передбачені Конституцією України, в умовах правового режиму воєнного стану не можуть бути обмежені.
Відповідно до ст. 26 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" правосуддя на території, на якій введено воєнний стан, здійснюється лише судами. На цій території діють суди, створені відповідно до Конституції України.
Скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства забороняється.
У разі неможливості здійснювати правосуддя судами, які діють на території, на якій введено воєнний стан, законами України може бути змінена територіальна підсудність судових справ, що розглядаються в цих судах, або в установленому законом порядку змінено місцезнаходження судів.
Створення надзвичайних та особливих судів не допускається.
Керуючись ст. 177, 185, 233-235, 254-255 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Продовжити строк підготовчого провадження на 30 днів.
2. Відкласти підготовче засідання по справі на 07.04.2023 о 12:00.
Повідомити учасників справи про призначення підготовчого засідання по справі.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Миколаївської області за адресою: вул. Фалєєвська, 14, м. Миколаїв, 54005.
На вебсторінці Господарського суду Миколаївської області на офіційному вебпорталі судової влади України в Інтернет за посиланням: http://mk.arbitr.gov.ua/sud5016/ учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (ст. 235, 255 ГПК України).
Повний текст ухвали складено та підписано 15.03.2023
Суддя Е. М. Олейняш
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2023 |
Оприлюднено | 16.03.2023 |
Номер документу | 109559374 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Олейняш Е.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні