ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
"14" березня 2023 р. м. Житомир Справа № 906/12/23
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді: Сікорської Н.А.,
розглядаючи справу за позовом:
Акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний Банк"
до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю "МС ТРЕЙДІНГ"
2. ОСОБА_1
про стягнення 268 492,27 грн.
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство "Перший Український Міжнародний Банк" звернулося до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "МС ТРЕЙДІНГ" та ОСОБА_1 268492,27 грн., з яких: 258146,60 грн. заборгованості за кредитом, 10345,67 грн. заборгованості по відсотках за користування кредитом.
Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 02.03.2023 суд відклав судове засідання для розгляду справи по суті на 14.03.2023.
14.03.2023 на електронну адресу суду від Акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний Банк" надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, з метою уточнення позовних вимог, у зв`язку з частковою сплатою боргу відповідачем 1.
Згідно ст. 248 ГПК України, суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Частинами 1, 2 ст. 252 ГПК України визначено, що розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву в межах встановлених цим Кодексом строків розгляду справи, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі.
Про відкладення розгляду справи або перерву в судовому засіданні, місце, дату і час нового судового засідання або продовження судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні. Учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесі, повідомляються про судове засідання ухвалами (ч.ч. 2, 3 ст 216 ГПК України).
Згідно ч. 2 ст. 195 ГПК України, суд розглядає справу по суті протягом тридцяти днів з дня початку розгляду справи по суті.
Згідно з приписами ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Європейський суд з прав людини щодо критеріїв оцінки розумності строку розгляду справи визначився, що строк розгляду має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.
Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід уважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.
При цьому, Європейський суд з прав людини зазначає, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника (рішення Європейського Суду з прав людини у справах Савенкова проти України від 02.05.2013, Папазова та інші проти України від 15.03.2012).
Враховуючи клопотання позивача, з огляду на положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини, суд оголошує перерву в судовому засіданні та продовжуєти строк розгляду справи по суті поза межами строку встановленого Господарським процесуальним кодексом України.
Керуючись ст.ст. 195, 216, ч.2 ст.232, 233-235, 248, 252 ГПК України, господарський суд,-
УХВАЛИВ:
1. Продовжити строк розгляду справи по суті на підставі Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
2. Оголосити перерву в судовому засіданні по розгляду справи по суті на "06" квітня 2023 р. о 14:30 год.
3. Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Житомирської області, в залі судових засідань № 401.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Сікорська Н.А.
1 - в справу
2 - позивачу (рек., ел.пошта: ІНФОРМАЦІЯ_3, ІНФОРМАЦІЯ_1)
3 - відповідачу 1 (рек. , ел.пошта: ІНФОРМАЦІЯ_2)
4- відповідачу 2 (рек.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2023 |
Оприлюднено | 17.03.2023 |
Номер документу | 109587947 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Сікорська Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні