Ухвала
від 16.03.2023 по справі 913/64/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, телефон/факс (057)702 10 79, inbox@lg.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

16 березня 2023 року м.Харків Справа № 913/64/23

Провадження № 14/913/64/23

Господарський суд Луганської області у складі судді Лісовицького Є.А., розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом фізичної особи підприємця ОСОБА_1 , м. Івано-Франківськ

до відповідача Комунальної установи «Попаснянський центр позашкільної освіти» Попаснянської міської територіальної громади Луганської області, м. Попасна Луганської області

про стягнення 166504,87 грн.

В С Т А Н О В И В:

Фізична особа підприємець ОСОБА_1 звернулася до Господарського суду Луганської області з позовом до Комунальної установи «Попаснянський центр позашкільної освіти» Попаснянської міської територіальної громади Луганської області про стягнення заборгованості в сумі 166504,87 грн за поставлену протягом січня лютого 2022 року теплову енергію.

В обґрунтування позовних вимог ФОП ОСОБА_1 посилається на те, що у період з 2018 по 2022 рік здійснювала постачання теплової енергії до Комунальної установи «Попаснянський Центр позашкільної освіти» Попаснянської міської територіальної громади Луганської області за адресою: Луганська обл., м. Попасна, вул. Красних Партизан, буд. 27. Опалення відбувалось з котельні за адресою: Луганська обл., м. Попасна, вул. Кірова, буд. 1, якою позивач користувався на підставі договору оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до Комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 1 Попаснянської районної ради Луганської області». Постачання теплової енергії у період з 2018 по 2021 роки позивач здійснювала на підставі укладених договорів про закупівлю послуг за державні кошти № 12 ТЄП від 17.12.2018, № 8 ТЄП від 12.12.2019, № 9 ТЄП від 11.02.2020, № 2 ТЄП від 22.02.2021 та договору на постачання теплової енергії № 196 від 29.11.2021. Споживач у повному обсязі виконував свої обов`язки щодо сплати коштів за постачання теплової енергії.

Позивач також зазначив, у період січня-лютого 2022 року позивачем було продовжено постачання теплової енергії відповідачу, але договір про постачання теплової енергії на 2022 рік між позивачем та відповідачем не було укладено.

Обґрунтовуючи надання відповідачу послуг з постачання теплової енергії за відсутності укладеного договору позивач посилається на те, що відповідач наголошував на тому, що договір буде укладений через процедуру проведення тендеру. 29.09.2022 відповідачем був оголошений тендер на послуги з постачання пари та гарячої води для Комунальної установи «Попаснянський Центр позашкільної освіти» Попаснянської міської територіальної громади Луганської області (UA-2022-09-29-009875-a) - https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2022-09-29-009875-a. Єдиним учасником була позивач. Але, з невідомих причин тендер не був завершений, а отже договір так і не був укладений.

Згідно листа ДП «Прозорро» № 206/01/306/06 від 28.02.2023 на даний час переможця по даному оголошенню не визначено, замовник вказав на порталі одного учасника переговорів ФОП ОСОБА_1 , що на даний час очікує рішення замовника за результатами переговорної процедури.

Позивач зазначає, що здійснює діяльність з постачання теплової енергії на підставі ліцензії серії АЕ № 198291 та є суб`єктом природної монополії (згідно Зведеного переліку суб`єктів природних монополій станом на 31.05.2022 розділ «Луганська область», пункт 32), тому відповідно до положень Закону України «Про природні монополії» та за приписами статті 19 Закону України «Про теплопостачання» як монополіст не має права відмовити споживачу теплової енергії у забезпеченні його тепловою енергією за наявності технічних можливостей на приєднання споживача до теплової мережі.

Враховуючи це, позивач продовжила безперервне постачання теплової енергії відповідачу у січні лютому 2022 року. Згідно акту приймання-передачі теплової енергії у січні-лютому 2022 року № 1 теплова енергія була поставлена у кількості 66,23 Гкал на суму 166504,87 грн.

24.02.2022 у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, Указом Президента України № 64/2022 введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. Місто Попасна Луганської області, де перебував об`єкт на який здійснювалось постачання теплової енергії, було окуповано Російською Федерацією. Внаслідок цього, постачання теплової енергії з березня 2022 року припинилось.

Позивач звернулась до споживача з проханням здійснити оплату наданих послуг. Проте, в усній розмові позивачу було відмовлено, посилаючись на введення воєнного стану. Крім того, споживач не підписав акт приймання-передачі теплової енергії.

23.02.2023 позивач направила на електронну пошту Попаснянської міської військово-цивільної адміністрації popasna-buh@ukr.net та 27.02.2023 на електронну пошту відповідача kupcpo@ukr.net, яка була зазначена в оголошенні про тендер UA-2022-09-29-009875-a, претензію з вимогою сплатити вартість наданих послуг з постачання теплової енергії на суму 166504,87 грн, акт приймання-передачі теплової енергії у січні-лютому 2022 року № 1 з підписом та печаткою позивача, рахунок № 1 від 16.02.2023 на суму 166504,87 грн та рішення керівника Попаснянської міської військово-цивільної адміністрації № 02-02/478 від 06.10.2021 про встановлення тарифу на теплову енергію.

Листом Відділу освіти, культури, молоді та спорту Попаснянської міської військово-цивільної адміністрації від 27.02.2023 № 229 було підтверджено надання позивачем у січні-лютому 2022 року послуг з постачання теплової енергії Комунальній установі «Попаснянський центр позашкільної освіти». Водночас у зв`язку з відсутністю укладеного договору на постачання теплової енергії, можливості здійснити оплату за надані послуги не має.

Відповідач відповіді на претензію не надав, оплату наданих йому послуг не здійснив.

З огляду на вказані обставини, позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість в сумі 166504,87 грн за поставлену протягом січня лютого 2022 року теплову енергію.

Крім того, позивач просить залучити до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Відділ освіти, культури, молоді та спорту Попаснянської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області. Так, на думку позивача, рішення суду може вплинути на права Відділу освіти, культури, молоді та спорту Попаснянської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області, оскільки згідно листа Відділу освіти, культури, молоді та спорту Попаснянської міської військово-цивільної адміністрації від 27.02.2023 № 229, розпорядження керівника Попаснянської міської військово-цивільної адміністрації № 99 від 14.09.2022 зобов`язали Відділ освіти, культури, молоді та спорту Попаснянської міської військово-цивільної адміністрації, як головного розпорядника коштів, здійснити розрахунки по заборгованості з теплопостачанням по закладам освіти, підпорядкованим відділу.

Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.03.2023 позовну заяву передано на розгляд судді Лісовицькому Є.А.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, з огляду на наступне.

Згідно з ч. 1 ст. 162 ГПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

За приписами п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Частиною 2 ст. 164 ГПК України визначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

В своїй позовній заяві ФОП ОСОБА_1 зазначає, що у січні лютому 2022 року надала Комунальній установі «Попаснянський центр позашкільної освіти» Попаснянської міської територіальної громади Луганської області послуги з постачання теплової енергії в обсязі 66,23Гкал на суму 166504,87 грн.

На підтвердження обсягу відпущеної відповідачу теплової енергії позивачем надано до позовної заяви Акт приймання-передачі теплової енергії у січні-лютому 2022 року № 1, підписаний та скріплений печаткою позивача, а також рахунок № 1 від 16.02.2023 підписаний позивачем. Разом з тим, суду надано докази надсилання вказаних документів на електронну адресу відповідача kupcpo@ukr.net, яка була зазначена в оголошенні про тендер UA-2022-09-29-009875-a.

Водночас, суд звертає увагу на те, що в наданому суду Акті приймання-передачі теплової енергії у січні-лютому 2022 року № 1 та в рахунку № 1 від 16.02.2023 споживачем вказано не відповідача - Комунальну установу «Попаснянський центр позашкільної освіти» Попаснянської міської територіальної громади Луганської області (код ЄДРПОУ 35706653), а іншу юридичну особу - Комунальну установу «Попаснянський центр фінансово-господарського забезпечення комунальних установ та закладів освіти» (код ЄДРПОУ 43720138).

Доказів які підтверджують обсяг спожитої теплової енергії у січні лютому 2022 року саме Комунальною установою «Попаснянський центр позашкільної освіти» Попаснянської міської територіальної громади Луганської області позивачем не надано.

З огляду на викладене, при зверненні з даним позовом позивачем не дотримано приписів ч. 2 ст. 164 ГПК України.

Частиною 1 ст. 174 ГПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За приписами ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Відтак, у зв`язку з недодержанням заявником вимог ст. 164 ГПК України, дану позовну заяву слід залишити без руху.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 164, 174, 234, 235 ГПК України, суд -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву фізичної особи підприємця ОСОБА_1 залишити без руху.

2. Фізичній особі підприємцю ОСОБА_1 протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме надати до суду належні докази викладених у позовній заяві тверджень щодо направлення відповідачу Акту приймання-передачі теплової енергії у січні-лютому 2022 року, а також рахунку на його оплату на суму 166504,87 грн, оформлених на ім`я відповідача - Комунальної установи «Попаснянський центр позашкільної освіти» Попаснянської міської територіальної громади Луганської області та у зазначений строк подати заяву про усунення недоліків.

3. Роз`яснити фізичній особі підприємцю ОСОБА_1 , що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається згідно з ч. 4 ст. 174 ГПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 16.03.2023 та не підлягає оскарженню.

Суддя Євген ЛІСОВИЦЬКИЙ

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення16.03.2023
Оприлюднено17.03.2023
Номер документу109588574
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —913/64/23

Рішення від 18.05.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

Ухвала від 17.04.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

Ухвала від 12.04.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

Ухвала від 21.03.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

Ухвала від 16.03.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні