СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2-зз/759/8/23
ун. № 759/4747/16-ц
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 березня 2023 року Святошинський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Журибеда О.М.,
за участю секретаря - Багінської І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві заяву позивача ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову у справі № 759/4747/16-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: ТОВ «КУА «ІФК» про поділ спільного сумісного майна подружжя майнових прав на квартиру та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа: ТОВ «КУА «ІФК» про встановлення факту окремого проживання у зв`язку з фактичним припиненням шлюбних відносин та виключення із спільного сумісного майна подружжя майнових прав на квартиру,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про скасування заходів забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: ТОВ «КУА «ІФК» про поділ спільного сумісного майна подружжя майнових прав на квартиру та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа: ТОВ «КУА «ІФК» про встановлення факту окремого проживання у зв`язку з фактичним припиненням шлюбних відносин та виключення із спільного сумісного майна подружжя майнових прав на квартиру.
Заява мотивована тим, що у вказаній справі ухвалено рішення, яким основний та зустрічний позов залишено без задоволення, рішення набрало законної сили. Ці обставини згідно ЦПК України є підставою для скасування заходів забезпечення позову.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явився, про дату та місце розгляду заяви повідомлений належним чином, подав заяву до суду про розгляд заяви за його відсутності.
Інші учасники справи в судове засідання не з`явились, повідомлялись, причини неявки суду не відомі.
Суд дослідивши заяву про скасування заходів забезпечення позову, матеріали цивільної справи, дійшов висновку про задоволення заяви про скасування заходів забезпечення позову, враховуючи наступне.
В провадженні Святошинського районного суду м. Києва перебувала цивільна справа № 759/4747/16-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: ТОВ «КУА «ІФК» про поділ спільного сумісного майна подружжя майнових прав на квартиру та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа: ТОВ «КУА «ІФК» про встановлення факту окремого проживання у зв`язку з фактичним припиненням шлюбних відносин та виключення із спільного сумісного майна подружжя майнових прав на квартиру.
Ухвалою Святошинського районного суду від 04.07.2018 року заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову- задоволено. В порядку забезпечення позову накладено арешт на квартиру АДРЕСА_1 , що належить на праві приватної власності ОСОБА_3 , до розгляду справи по суті.
Рішенням Святошинського районного суду м. Києва від 24.10.2019 року основний та зустрічний позов залишено без задоволення.
Рішення суду від 24.10.2019 року набрало законної сили 04.02.2020 року.
Заходи забезпечення позову, за своєю правовою суттю - є гарантією забезпечення інтересів позивача у майбутньому при реалізації судового рішення.
У даній справі заходи забезпечення позову вжиті судом у зв`язку з тим, що суд вважав вказаний позивачем у клопотанні захід забезпечення позову розумним, а також таким, що забезпечить інтереси сторін.
20.12.2022 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про скасування заходів забезпечення позову.
Заява мотивована тим, що вказана справа розглянута шляхом ухвалення судового рішення, яким в основному та зустрічному позові відмовлено, що є підставою для скасування заходів забезпечення позову.
Порядок скасування заходів забезпечення позову визначено статтею 158 ЦПК України.
За положеннями ст. 158 ЦПК України, суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. За результатами розгляду клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, постановляється ухвала.
Відповідно до п.10 постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22 грудня 2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті. Зважаючи на це, суд при задоволенні позову не вправі скасовувати вжиті заходи до виконання рішення або зміни способу його виконання, за винятком випадків, коли потреба в забезпеченні позову з тих чи інших причин відпала або змінились обставини, що зумовили його застосування.
Згідно ч.ч. 9,10 ст.158 ЦПК України, у випадку залишення позову без розгляду, закриття провадження у справі або у випадку ухвалення рішення щодо повної відмови у задоволенні позову суд у відповідному судовому рішенні зазначає про скасування заходів забезпечення позову. У такому разі заходи забезпечення позову зберігають свою дію до набрання законної сили відповідним рішенням або ухвалою суду.
Вирішуючи питання щодо наявності підстав для скасування заходів забезпечення позову, суд враховує, що основний та зустрічний позов в межах якої вживались заходи забезпечення, було залишено без задоволення, а отже необхідність у застосуванні заходу забезпечення позову відпала, крім того, суд бере до уваги інтереси осіб, права яких можуть бути порушенні, у зв`язку із застосуванням відповідних заходів,
Отже, у відповідності з нормами процесуального права у суду є всі підстави для скасування заходів забезпечення позову.
Відповідно до ч.ч.4, 5 ст.158 ЦПК України за результатами розгляду клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, постановляється ухвала. Ухвала суду про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, або про відмову в скасуванні забезпечення позову може бути оскаржена.
Керуючись ст.ст.247, 158, 260, 261 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву позивача ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову у справі № 759/4747/16-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: ТОВ «КУА «ІФК» про поділ спільного сумісного майна подружжя майнових прав на квартиру та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа: ТОВ «КУА «ІФК» про встановлення факту окремого проживання у зв`язку з фактичним припиненням шлюбних відносин та виключення із спільного сумісного майна подружжя майнових прав на квартиру- задовольнити.
Скасувати заходи забезпечення позову, шляхом зняття арешту з квартири АДРЕСА_1 , що належить на праві приватної власності ОСОБА_3 .
Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Святошинський районний суд м. Києва протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя О.М. Журибеда
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2023 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 109606787 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Журибеда О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні