Рішення
від 15.03.2023 по справі 128/999/22
ВІННИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 128/999/22

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

15 березня 2023 року м. Вінниця

Вінницький районний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Бондаренко О.І.

секретаря судового засідання Літневської А.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовною заявою Органу опіки та піклування в особі Служби у справах дітей Агрономічної сільської ради в інтересах ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Агрономічної сільської ради до ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дітей, -

встановив:

Орган опікита піклуванняв особіСлужби усправах дітейАгрономічної сільськоїради вінтересах ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,третя особана стороніпозивача,яка незаявляє самостійнівимоги напредмет спорукомунальна установа«Центр наданнясоціальних послуг»Агрономічної сільськоїради звернувсядо Вінницькогорайонного судуВінницької області зпозовною заявоюдо ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про позбавленнябатьківських правта стягненняаліментів наутримання дітей,мотивуючи своївимоги тим,що відповідач ОСОБА_4 є матір`ю трьох малолітніх дітей: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Відповідач ОСОБА_5 є батьком малолітньої дитини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Батько ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не встановлений.

Службою у справах дітей Агрономічної сільської ради було встановлено, що відповідачі тривалий час ухиляються від виконання обов`язків щодо виховання своїх малолітніх дітей та забезпечення здобуття ними повної загальної середньої освіти.

Факт триваючого правопорушення підтверджується тим, що малолітні діти були взяті на облік Службою у справах дітей Вінницької районної державної адміністрації, як діти, що опинилися у складних життєвих обставинах,а з 17.05.2021 взяті на облік Службою у справах дітей Агрономічної сільської ради по теперішній час.

Мати малолітніх дітей ОСОБА_4 тривалий час зловживає спиртними напоями, веде аморальний спосіб життя, не піклується про своїх дітей.

Згідно довідки-характеристики, виданої Агрономічною сільською радою № 470 від 13.08.2021 ОСОБА_4 характеризується за місцем проживання задовільно, зловживає спиртними напоями, постійної роботи не має. Неодноразово надходили скарги від жителів села про те, шо ОСОБА_4 проводить неналежне виховання дітей.

Відповідно до листа ВП №3 ГУНП у Вінницькій області відносно жительки ОСОБА_4 , неодноразово складалися адміністративні протоколи за ст.ст. 173-2, 175, 176, 177, 178, 180, 183, 184КУпАП (невиконаннябатьками абоособами,що їхзамінюють,обов`язківщодо вихованнядітей),а також у Вінницькому районному суді Вінницької області триває розгляд кримінального провадження №128/1767/17, в якому обвинуваченою за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України є ОСОБА_4 .

З 16.02.2021 родина ОСОБА_4 отримувала соціальну послугу соціального супроводу Комунальної установи центру надання соціальних послуг Агрономічної сільської ради, з метою проведення роботи з матір`ю щодо подолання нею складних життєвих обставин та підвищення рівня виховного потенціалу сім`ї.

Фахівцями Центру неодноразово надавалися консультації та рекомендації матері щодо зміни поведінки, необхідності її участі у вихованні, спілкуванні та утриманні дітей.

Однак, протягом тривалого часу змін в ставленні ОСОБА_4 до дітей не відбулося.

Родина ОСОБА_4 характеризується в громаді негативно. Дорослі члени родини постійно зловживають алкоголем, що перешкоджає виконанню їх прямих батьківських обов`язків. В будинку незадовільні житлово-побутові умови проживання, недотримані санітарно-гігієнічні норми. Впродовж навчального 2020-2021 року діти не відвідували школу через педикульоз, а в ході дистанційного навчання, не виходили на онлайн-навчання, через відсутність гаджетів в мережі інтернет. Під час надання соціальної послуги соціального супроводу фахівцями Центру було здійснено близько 30 актів відвідування, проведено більше 20 профілактичних бесід щодо відповідального батьківства та методів виховання, ознайомлено із ЗУ «Про попередження насильства в сім`ї» та кримінальну та адміністративну відповідальність.

ОСОБА_4 з дітьми було направлено до кризового Центру для мам з дітьми, за заявою матері, що також не дало позитивного результату, через алкогольну залежність матері. Під час надання соціальної послуги соціального супроводу сім`я ОСОБА_4 не виконувала план соціального супроводу щодо подолання нею складних життєвих обставин.

ОСОБА_4 на батьківські збори у заклад освіти жодного разу не з`явилась, не цікавилась життям класу, не здійснювала належний контроль за навчанням дітей, не реагувала на рекомендації вчителів та медсестри. З класними керівниками в телефонному режимі спілкувалася дуже рідко. Основною причиною відсутності дітей в школі був педикульоз, виявлений під час обстеження медичною сестрою школи ОСОБА_6 .

На підставі заяви ОСОБА_4 , протоколу комісії з захисту прав дитини при виконавчому комітеті Агрономічної сільської ради діти перебувають на повному державному утриманні КЗ «Жмеринський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей».

У зв`язку з воєнним станом в країні з 25.03.2022 по даний час діти знаходяться в Республіці Польща м. Ізілница.

Відповідно до листів КЗ «Жмеринський обласний центр соціально- психологічної реабілітації дітей» ОСОБА_4 , за час перебування дітей в даному закладі жодного разу не подзвонила і не відвідала їх.

Відповідно долистів Центрунадання соціальнихпослуг Агрономічноїсільської ради,станом на17.01.2022рік ОСОБА_4 не відновилапаспорт,не працевлаштувалась,жодним чиномне покращилажитлово-побутовіумови тапродовжує зловживатиспиртними напоями.Станом на10.03.2022 ОСОБА_4 продовжує зловживати спиртниминапоями тавести аморальнийспосіб життя.Жодного пунктуіз планусоціального супроводумати невиконала. Враховуючи факти, зазначені в вищевикладених листах, Центр просить вжити заходів в межах компетенції та розглянути питання щодо доцільності позбавлення батьківських прав ОСОБА_4 .

ОСОБА_5 , який є батьком малолітньої дитини ОСОБА_1 , на території Агрономічної сільської ради не проживає.

Відповідно до листа Бохоницької СЗШ І-ІІІ ст. Вінницького району Вінницької області за період навчання ОСОБА_1 з 01.09.2015 по 25.08.2021 рік батько ОСОБА_5 жодного разу не поцікавився дитиною. Не виконував вимог освітнього процесу: не йшов на контакт з класним керівником, не відвідував батьківські збори, не цікавився життям класу, не здійснював належний контроль за навчанням дівчинки.

Згідно листа КЗ «Жмеринський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» за час перебування ОСОБА_1 в даному закладі жодного разу її не відвідував.

Питання доцільності позбавлення батьківських прав ОСОБА_4 відносно малолітніх дітей: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та батька ОСОБА_5 відносно малолітньої дитини ОСОБА_1 було розглянуто на комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Агрономічної сільської ради.

Виконавчим комітетом Агрономічної сільської ради було прийнято рішення та затверджений висновок про доцільність позбавлення батьківських прав.

Викладені обставини та підтверджуючі їх докази свідчать про те, що відповідачі ухиляються від виконання своїх батьківських обов`язків щодо виховання малолітніх дітей та забезпечення здобуття ними повної загальної середньої освіти, не утримують їх матеріально, не цікавляться навчально-виховним процесом, розвитком та станом здоров`я.

За наведених обставин позивач звертається до суду з даним позовом, в якому просить винести рішення про позбавлення батьківських прав відповідачів щодо дітей та стягнути аліменти на їх утримання.

Представник позивача - Органу опіки та піклування в особі Служби у справах дітей Агрономічної сільської ради - Семенюк Сотник Т.В. в судове засідання не з`явилася, надала суду заяву, в якій просить справу розглянути в її відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задоволити, в разі неявки відповідачів не заперечує щодо заочного розгляду справи.

Представник третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Агрономічної сільської ради, ОСОБА_7 в судове засідання не з`явилася, надала суду заяву, в якій просить справу розглянути в її відсутність, просить задоволити позовні вимоги позивача.

Відповідачі ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в судове засідання не з`явилися будучи належним чином і в установленому законом порядку повідомленими про дату, час та місце розгляду справи, згідно ч.11 ст. 128 ЦПК України, шляхом оголошення на офіційному вебпорталі судової влади України.

Згідно п.п.1, 2, 3, 4 ч.1ст. 280 ЦПК Українисуд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Зі згоди представника позивача, згідно наданої заяви, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.

Відповідно до ст. 247 ч.2 ЦПК України, суд вважає, що справу можливо розглянути без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_4 являється матір`ю малолітніх дітей: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с. 26 - 28).

Відповідач ОСОБА_5 являється батьком малолітньої ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 26).

Згідно наказів №№17,18,19 від 17.05.2021 начальника служби у справах дітей Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області (а.с. 32 - 34) діти ОСОБА_1 , ОСОБА_3 та ОСОБА_2 взяті на облік як діти, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Службою у справах дітей Агрономічної сільської ради було встановлено, що відповідачі тривалий час ухиляються від виконання обов`язків щодо виховання своїх малолітніх дітей та забезпечення здобуття ними повної загальної середньої освіти.

Факт триваючого правопорушення підтверджується тим, що малолітні діти були взяті на облік Службою у справах дітей Вінницької районної державної адміністрації, як діти, що опинилися у складних життєвих обставинах,а з 17.05.2021 взяті на облік Службою у справах дітей Агрономічної сільської ради по теперішній час.

Мати малолітніх дітей ОСОБА_4 тривалий час зловживає спиртними напоями, веде аморальний спосіб життя, не піклується про своїх дітей.

Згідно довідки-характеристики, виданої Агрономічною сільською радою № 470 від 13.08.2021 ОСОБА_4 характеризується за місцем проживання задовільно, зловживає спиртними напоями, постійної роботи не має. Неодноразово надходили скарги від жителів села про те, шо ОСОБА_4 проводить неналежне виховання дітей (а.с. 49).

Відповідно до листа ВП №3 ГУНП у Вінницькій області відносно жительки ОСОБА_4 , неодноразово складалися адміністративні протоколи за ст.ст. 173-2, 175, 176, 177, 178, 180, 183, 184КУпАП (невиконаннябатьками абоособами,що їхзамінюють,обов`язківщодо вихованнядітей),а також у Вінницькому районному суді Вінницької області триває розгляд кримінального провадження №128/1767/17, в якому обвинуваченою за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України є ОСОБА_4 (а.с. 64).

З 16.02.2021 родина ОСОБА_4 отримувала соціальну послугу соціального супроводу Комунальної установи центру надання соціальних послуг Агрономічної сільської ради, з метою проведення роботи з матір`ю щодо подолання нею складних життєвих обставин та підвищення рівня виховного потенціалу сім`ї.

Фахівцями Центру неодноразово надавалися консультації та рекомендації матері щодо зміни поведінки, необхідності її участі у вихованні, спілкуванні та утриманні дітей.

Однак, протягом тривалого часу змін в ставленні ОСОБА_4 до дітей не відбулося.

Родина ОСОБА_4 характеризується в громаді негативно. Дорослі члени родини постійно зловживають алкоголем, що перешкоджає виконанню їх прямих батьківських обов`язків. В будинку незадовільні житлово-побутові умови проживання, недотримані санітарно-гігієнічні норми. Впродовж навчального 2020-2021 року діти не відвідували школу через педикульоз, а в ході дистанційного навчання, не виходили на онлайн-навчання, через відсутність гаджетів в мережі інтернет. Під час надання соціальної послуги соціального супроводу фахівцями Центру було здійснено близько 30 актів відвідування, проведено більше 20 профілактичних бесід щодо відповідального батьківства та методів виховання, ознайомлено із ЗУ «Про попередження насильства в сім`ї» та кримінальну та адміністративну відповідальність.

ОСОБА_4 з дітьми було направлено до кризового Центру для мам з дітьми, за заявою матері, що також не дало позитивного результату, через алкогольну залежність матері. Під час надання соціальної послуги соціального супроводу сім`я ОСОБА_4 не виконувала план соціального супроводу щодо подолання нею складних життєвих обставин.

ОСОБА_4 на батьківські збори у заклад освіти жодного разу не з`явилась, не цікавилась життям класу, не здійснювала належний контроль за навчанням дітей, не реагувала на рекомендації вчителів та медсестри. З класними керівниками в телефонному режимі спілкувалася дуже рідко. Основною причиною відсутності дітей в школі був педикульоз, виявлений під час обстеження медичною сестрою школи ОСОБА_6 .

На підставі заяви ОСОБА_4 , протоколу комісії з захисту прав дитини при виконавчому комітеті Агрономічної сільської ради діти перебувають на повному державному утриманні КЗ «Жмеринський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» (а.с. 41 43, 46 - 47).

У зв`язку з воєнним станом в країні з 25.03.2022 по даний час діти знаходяться в Республіці Польща м. Ізілница (а.с. 44-45).

Відповідно до листів КЗ «Жмеринський обласний центр соціально - психологічної реабілітації дітей» ОСОБА_4 , за час перебування дітей в даному закладі жодного разу не подзвонила і не відвідала їх (а.с. 87 - 89).

Відповідно до листів Центру надання соціальних послуг Агрономічної сільської ради, станом на 17.01.2022 рік ОСОБА_4 не відновила паспорт, не працевлаштувалась, жодним чином не покращила житлово-побутові умови та продовжує зловживати спиртними напоями. Станом на 10.03.2022 ОСОБА_4 продовжує зловживати спиртними напоями та вести аморальний спосіб життя. Жодного пункту із плану соціального супроводу мати не виконала (а.с. 65 - 80).

Відповідач ОСОБА_5 , який є батьком малолітньої дитини ОСОБА_1 , на території Агрономічної сільської ради не проживає (а.с. 50).

Відповідно до листа Бохоницької СЗШ І-ІІІ ст. Вінницького району Вінницької області за період навчання ОСОБА_1 з 01.09.2015 по 25.08.2021 рік батько ОСОБА_5 жодного разу не поцікавився дитиною. Не виконував вимог освітнього процесу: не йшов на контакт з класним керівником, не відвідував батьківські збори, не цікавився життям класу, не здійснював належний контроль за навчанням дівчинки (а.с. 85).

Згідно листа КЗ «Жмеринський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» за час перебування ОСОБА_1 в даному закладі жодного разу її не відвідував.

Виконавчим комітетом Агрономічної сільської ради було прийнято рішення та затверджений висновок про доцільність позбавлення батьківських прав,так як вони не виконують свої батьківські обов`язки, передбачені ст. ст. 150 155, 180 СК України (а.с. 90 - 95).

У відповідності до ст. 164 СК України підставою для позбавлення особи батьківських прав є встановлення факту того, що батько чи мати ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини.

Згідно ч.1 ст. 165 СК України право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім`ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров`я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

В рішенні у справі «Мамчур проти України» від 16 липня 2015 року (заява № 10383/09) Європейський суд з прав людини зауважував, що оцінка загальної пропорційності будь-якого вжитого заходу, що може спричинити розрив сімейних зв`язків, вимагатиме від судів ретельної оцінки низки факторів та залежно від обставин відповідної справи вони можуть відрізнятися. Проте основні інтереси дитини є надзвичайно важливими (§100).

Позбавлення батьківських прав допускається лише тоді, коли змінити поведінку батьків у кращий бік неможливо.

Оскільки відповідачі ухиляються від виконання своїх батьківських обов`язків відносно дітей, не піклуються про їх фізичний та духовний розвиток, не надають добровільно матеріальної допомоги на їх утримання, тому з огляду на вищевказане, суд вважає за необхідне позбавити відповідачів батьківських прав відносно дітей.

Згідно ч.3 ст. 166 СК України при задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину. У разі якщо мати, батько або інші законні представники дитини відмовляються отримувати аліменти від особи, позбавленої батьківських прав, суд приймає рішення про перерахування аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України та зобов`язує матір, батька або інших законних представників дитини відкрити зазначений особистий рахунок у місячний строк з дня набрання законної сили рішенням суду.

Згідно ст. 141 СК України, мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою; розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини.

Статтею 180 СК України визначено, що батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ч.3 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Частиною 1 статті 182 СК України передбачено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.

В частині 2 цієї статті зазначено, що розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до ст.3 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року (яка була ратифікована Постановою Верховної Ради України №789-XII від 27 лютого 1991 року і набула чинності для України 27 вересня 1991 року), в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

Згідно з ч.2 ст.3 Конвенції про права дитини, держави-учасниці зобов`язуються забезпечити дитині такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов`язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, і з цією метою вживають всіх відповідних законодавчих і адміністративних заходів. Держави-учасниці забезпечують у максимально можливій мірі виживання і здоровий розвиток дитини (ч.2 ст.6 цієї Конвенції).

Також, частинами 1 та 2 ст.27 Конвенції про права дитини визначено, що держави-учасниці визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Відповідно до змісту ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», при розгляді справ українські суди повинні застосовувати Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Також, у п.12 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 року №14 «Про судове рішення у цивільній справі» зазначено, що «в мотивувальній частині кожного рішення у разі необхідності мають бути посилання на Конвенцію та рішення Європейського суду, які згідно з Законом №3477 «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» є джерелом права і підлягають застосуванню в такій справі».

Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та Протоколи до неї є складовою національного законодавства України. Рішення Європейського суду є офіційною формою роз`яснення основних (невідчужуваних) прав кожної людини, закріплених і гарантованих Конвенцією, яка є частиною національного законодавства, та у зв`язку з цим джерелом законодавчого правового регулювання і правозастосування в Україні.

У відповідності до ст.8 Закону України «Про охорону дитинства» кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх заміняють, несуть відповідальність за створення необхідних для всебічного розвитку дитини відповідно до законів України.

При визначенні розміру аліментів суд врахував стан здоров`я дітей; стан здоров`я та матеріальне становище платників аліментів, які працездатного віку, за станом свого здоров`я мають можливість надавати матеріальну допомогу на утримання дітей.

Згідно з ч.1ст.191 СК Україниаліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 430 ЦПК України суд вважає за необхідне з метою забезпечення інтересів дітей, допустити рішення до негайного виконання в частині стягнення суми платежу аліментів за один місяць.

Відповідно до ч.6 ст. 141 ЦПК України якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Якщо обидві сторони звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи, що позивач звільнений від сплати судового збору при подачі вказаного позову до суду, суд вважає за необхідне стягнути з відповідачів в рівних частках на користь держави судовий збір в розмірі 992 грн. 40 коп.

Керуючись ст. ст. 135, 141, 150 - 155, 164, 166, 180, 191 СК України, ст. ст. 4, 10, 76, 141, 247, 264, 265, 268, 273, 280 283, 430 ЦПК України, -

вирішив:

Позовну заяву Органу опіки та піклування в особі Служби у справах дітей Агрономічної сільської ради в інтересах ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 - задоволити.

Позбавити батьківських прав ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 відносно дітей: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Позбавити батьківських прав ОСОБА_5 відносно дитини - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Стягувати з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ,ІПН НОМЕР_1 ,жительки АДРЕСА_1 аліменти на користь комунального закладу «Жмеринський обласний центр соціально психологічної реабілітації дітей» /23100, Вінницька область м. Жмеринка, вул. Училищна, 9 /на утримання дітей: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 в розмірі 1/2 частки зі всіх видів її доходу (заробітку) щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для відповідного віку дітей, на період перебування дітей у закладі, починаючи з 06.06.2022.

Стягувати з ОСОБА_5 ,ІПН НОМЕР_2 ,жителя АДРЕСА_2 аліменти на користь комунального закладу «Жмеринський обласний центр соціально психологічної реабілітації дітей» /23100, Вінницька область м. Жмеринка, вул. Училищна, 9 /на утримання дитини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частки зі всіх видів його доходу (заробітку) щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для відповідного віку доньки, на період перебування дитини у закладі, починаючи з 06.06.2022.

Стягнути з ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , в рівних частках, на користь держави судовий збір в розмірі 992 грн. 40 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржене до Вінницького апеляційного суду шляхом направлення апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції в 30-ти денний строк з дня проголошення рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його оголошення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом зазначених строків не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Суддя О.І. Бондаренко

СудВінницький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення15.03.2023
Оприлюднено20.03.2023
Номер документу109611597
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —128/999/22

Ухвала від 15.03.2023

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Бондаренко О. І.

Рішення від 15.03.2023

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Бондаренко О. І.

Ухвала від 24.01.2023

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Бондаренко О. І.

Ухвала від 25.07.2022

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Бондаренко О. І.

Ухвала від 09.06.2022

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Бондаренко О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні