Ухвала
від 17.03.2023 по справі 909/170/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

17.03.2023 м. Івано-ФранківськСправа № 909/170/23

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Малєєвої О. В., розглянувши матеріали справи, у якій

позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "ІНТЕЛКОМ", вул. Микитинецька, 7 А, м. Івано-Франківськ, 76018,

відповідач: Different future S.R.L, sat fundeni, comuna Dobroesti str Melodiei, nr 5 A, judet lifov, Romania, 077085,

про стягнення 15 153, 01 євро заборгованості за договором купівлі продажу (контрактом) від 04.10.2021 №2/СBERO/2021,

установив таке.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтелком" звернулось з позовом до Different future S.R.L про стягнення 15 153, 01 євро заборгованості за договором купівлі-продажу (контрактом) від 04.10.2021 №2/СBERO/2021. Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням договірних зобов`язань щодо оплати за поставлений товар. Свою позицію обґрунтовує приписами ст. 174, 175, 193, 232 ГК України, ст. 509, 530, 622, 625 ЦК України.

Суд згідно з ухвалою від 01.03.2023 залишив позовну заяву без руху і встановив позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення ухвали суду. Позивач подав заяву від 08.03.2023 (вх.№ 3911/23 від 13.03.2023) про усунення недоліків.

Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу (ч. 3 ст. 174 ГПК України).

Дослідивши подані документи, суд встановив, що позовна заява відповідає вимогам ст. 162, 164, 172 ГПК України. А тому відповідно до ст. 176 ГПК України належить прийняти її до розгляду та відкрити провадження у справі.

Суд враховує те, що відповідачем є іноземна юридична особа - нерезидент Different future S.R.L, який не має свого представництва на території України. Місцезнаходженням відповідача є sat fundeni, comuna Dobroesti str Melodiei, nr 5 A, judet lifov, Romania (село Фундені, комуна Доброешть, вулиця Мелодіей, № 5 А, повіт Ліфов, Румунія).

Відповідно до ст. 366 ГПК України підсудність справ за участю іноземних осіб визначається цим кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 76 Закону України "Про міжнародне приватне право" суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом у випадках, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у ст. 77 цього закону.

Пунктом 11.2 контракту від 04.10.2021 №2/CBERO/2021 сторони обумовили, що "у випадку не досягнення згоди, спори підлягають вирішенню в Господарському (Арбітражному) суді сторони позивача".

Отже, з урахуванням предметної, суб`єктної та територіальної юрисдикції господарських судів, встановленої ст. 20, 29 ГПК України, цей спір підлягає розгляду Господарським судом Івано-Франківської області.

Враховуючи приписи ст. 12, 247 ГПК України, з огляду на предмет спору, характер спірних правовідносин, склад сторін, суд висновує про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Відповідно до ст. 181 ГПК України у кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Відповідно до ч. 1 ст. 367 ГПК України, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави у порядку, встановленому цим кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Згідно з ч. 2 ст. 367 ГПК України судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Враховуючи те, що відповідач є нерезидентом України та інформації щодо наявності на території України офіційно зареєстрованих представництв відповідача на момент відкриття провадження у справі суд не має, суд вважає за необхідне повідомляти відповідача про розгляд цієї справи в порядку, передбаченому чинними міжнародними договорами.

Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення їх у Румунії регулюється Договором між Україною і Румунією про правову допомогу та правові відносини в цивільних справах від 30.01.2002, який ратифікований згідно із Законом України від 07.09.2005 № 2822-IV (2822-15) (далі Договір).

За приписами ст. 3, 4 Договору правова допомога охоплює виконання процесуальних дій, що передбачені законодавством запитуваної Договірної Сторони, зокрема, вручення та пересилання судових та позасудових документів. При здійсненні правової допомоги установи юстиції Договірних Сторін зносяться одна з одною через Міністерство юстиції України і Міністерство юстиції Румунії, якщо цим Договором не передбачено інше.

У разі наявності міжнародного договору з питань надання правової допомоги в цивільних справах, чинного у відносинах між Україною та іноземною державою, використовується "Інструкція про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень", затверджена наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 №1092/5/54 (далі Інструкція)

Відповідно до п. 1.7 Розділу І, п. 2.5 Розділу ІІ Інструкції суди України з питань надання міжнародної правової допомоги в цивільних справах взаємодіють з іноземними компетентними органами через головні територіальні управління юстиції та Міністерство юстиції України. Суд України направляє доручення через головне територіальне управління юстиції до Мін`юсту, якщо інше не передбачено міжнародним договором України.

Цивільна справа справа, що розглядається судом за правилами цивільного, господарського або адміністративного судочинства, а також справа щодо цивільних, сімейних, трудових, господарських правовідносин, яка розглядається іншими компетентними органами (абз. 6 п.13 Інструкції).

Відповідно до п. 2.3 Розділу ІІ Інструкції доручення та документи, що до нього додаються, складаються мовою, передбаченою відповідним міжнародним договором України. Якщо доручення чи документи, що до нього додаються, складено українською мовою, слід додавати завірений переклад на мову запитуваної держави або на іншу мову, передбачену міжнародним договором України. Документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Договору прохання про здійснення правової допомоги та додатки до нього складаються мовою запитуючої Договірної Сторони, до них також додаються завірені копії перекладу на мову другої Договірної Сторони.

Враховуючи те, що суд повинен належним чином повідомити про дату, час і місце розгляду даної справи відповідача, який знаходиться в Румунії, суд доходить висновку про необхідність звернення до компетентного органу (суду) Румунії із судовим дорученням про надання правової допомоги в рамках укладеного між Україною та Румунією Договору шляхом направлення вказаного доручення через Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції України.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 228 ГПК України звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави є підставою для зупинення провадження у справі.

Керуючись ст. 12, 120, 121, 176, 181, 182, 233, 228, 234, 235, 247, 254, 366, 367 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду.

2. Відкрити провадження у справі.

3. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

4. Призначити підготовче засідання у справі на 07.06.2023 об 11:00 год.

Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, зал судових засідань № 3.

5. Встановити відповідачу строк:

- для надання суду відзиву на позовну заяву і всіх наявних доказів, що підтверджують заперечення проти позову, до п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали. Копію відзиву та доданих до нього документів у встановлений строк також надати учасникам справи. Подання відзиву слід здійснити, враховуючи вимоги ст. 165, 178 ГПК України.

- для надання суду заперечень - п`ять днів з дня отримання відповіді на відзив.

Роз`яснити, що в разі ненадання відповідачем у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, заперечень суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

6. Встановити позивачу строк:

- для надання суду нотаріально засвідченого перекладу на румунську мову наданих судом документів у 3-х примірниках до 31.03.2023;

- для надання суду документи на підтвердження правового статусу відповідача - Different future S.R.L - на дату розгляду справи у суді (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо), оформлені з урахуванням ст. 13 Закону України "Про міжнародне приватне право" п`ять днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі;

- для подання відповіді на відзив п`ять днів з дня отримання відзиву на позовну заяву.

7. Направити судове доручення про вручення відповідачу SC SUPER LYSOK S.R.L. в порядку, передбаченому Договором між Україною та Румунією про правову допомогу та правові відносини в цивільних справах від 30.01.2002 до Міністерства юстиції Румунії через Міністерство юстиції України (Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції України).

8. Витрати, пов`язані з перекладом наданих судом документів та їх нотаріальним посвідченням, покласти на позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю "ІНТЕЛКОМ".

9. Зупинити провадження у справі до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про вручення виклику до суду чи інших документів.

Суд повідомляє, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, оскільки суд має відповідну технічну можливість.

При направленні у судове засідання уповноважених представників їм слід мати при собі документи, що підтверджують їх повноваження, відповідно до вимог ст. 60 ГПК України.

Сторони можуть отримувати інформацію по справі на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою http://court.gov.ua/fair/sud5010/ та на вебсторінці Єдиного державного реєстру судових рішень за вебадресою http://reyestr.court.gov.ua/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Ухвалу підписано 17.03.2023.

Суддя О. В. Малєєва

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення17.03.2023
Оприлюднено20.03.2023
Номер документу109617562
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —909/170/23

Ухвала від 17.07.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Малєєва О. В.

Ухвала від 07.08.2023

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Малєєва О. В.

Ухвала від 07.06.2023

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Малєєва О. В.

Ухвала від 29.03.2023

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Малєєва О. В.

Ухвала від 29.03.2023

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Малєєва О. В.

Ухвала від 17.03.2023

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Малєєва О. В.

Ухвала від 01.03.2023

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Малєєва О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні