Справа № 931/257/23
Провадження № 2/931/87/23
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
20 березня 2023 року смт. Локачі
Суддя Локачинського районного суду Волинської області Безп`ятко О.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Веллфін»</a>, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Локачинський районний відділ державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління юстиції Міністерства юстиції (м.Львів), про стягнення безпідставно набутих коштів за виконавчим написом нотаріуса,
в с т а н о в и л а:
15 березня 2023 року представник позивача ОСОБА_2 звернулася до суду із позовною заявою до ТзОВ «Веллфін» про стягнення безпідставно набутих коштів за виконавчим написом нотаріуса, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Локачинський районний відділ державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління юстиції Міністерства юстиції (м.Львів).
Перевіривши позовну заяву, суддя дійшла наступного висновку.
При поданні позовної заяви позивачем не сплачено судовий збір, при цьому зазначено, що він звільнений від сплати судового збору на підставі ч. 3 ст. 22 Закону України "Про захист прав споживачів".
Згідно ч.3 ст.22 Закону України «Про захист прав споживачів» споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов`язані з порушенням їх прав.
Предметом позовних вимог ОСОБА_1 є повернення грошових сум, які стягнуто державним виконавцем на підставі виконавчого напису нотаріуса, який є нотаріальною дією, що полягає в посвідченні права стягувача на стягнення грошових сум або витребування від боржника майна. При цьому нотаріус здійснює свою діяльність у сфері безспірної юрисдикції і не встановлює прав або обов`язків учасників правовідносин, не визнає і не змінює їх, не вирішує по суті питань права. Правовому регулюванню процедури вчинення нотаріусами виконавчих написів присвячена Глава 14 Закону України «Про нотаріат» та Глава 16 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій. Тому вчинення виконавчого напису - це не вирішення спору між кредитором та боржником, а підтвердження безспірності зобов`язань боржника. Повернення безпідставно набутих коштів на підставі вчинення нотаріусом виконавчого напису взагалі не пов`язане з споживанням позивачем певних послуг, в даних правовідносинах він не є споживачем в розумінні Закону України "Про захист прав споживачів".
Враховуючи вищенаведене, на правовідносини, що виникають з приводу повернення безпідставно отриманих коштів, а саме стягненої суми за виконавчим написом нотаріуса, норми Закону України «Про захист прав споживачів» не поширюються. Посилання позивача на те, що правовідносини між сторонами виникли на підставі Закону України «Про захист прав споживачів» потребують обґрунтованості, оскільки, вирішити спір позивач просить на підставі ст.1212 ЦК України (збереження майна без достатньої правової підстави), а не на підставі Закону України «Про захист прав споживачів». Тому посилання позивача на ст.22 Закону України «Про захист прав споживачів», як на підставу звільнення від сплати судового збору, є безпідставними.
Окрім того, питання сплати судового збору врегульовано Законом України "Про судовий збір", який є спеціальним законом у порівнянні із Законом України "Про захист прав споживачів", який є загальним, а тому при розбіжності між загальним і спеціальним нормативно-правовим актом перевага надається спеціальному, якщо він не скасований виданим пізніше загальним актом.
Отже, позивач не є звільнений від сплати судового збору за подання позову у даній цивільній справі.
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Позивачем у позовній заяві заявлено одну вимогу майнового характеру.
Згідно із підп. 1 п.1 ч.2 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою справляється судовий збір в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2023 рік», встановлено з 1 січня 2023 року прожитковий мінімум для працездатних осіб 2684 гривні.
Ціна позову становить 25657,94 грн, а отже, сума судового збору, яку позивачу необхідно сплатити за подання позовної заяви складає 1073,60 грн.
Таким чином, позивачу ОСОБА_1 необхідно сплатити судовий збір за подання позовної заяви до суду у сумі 1073,60грн за такими реквізитами: отримувач коштів - ГУК у Волин.обл./смт Локачі/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38009371, рахунок отримувача - UA038999980313181206000003554, Банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), кодкласифікації доходів бюджету- 22030101, призначення платежу - *;101; _____ (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом
Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк - десять днів з моменту вручення копії даної ухвали для сплати ним судового збору і подання оригіналу платіжного документа до суду.
Керуючись ст.ст. 10, 175-177, 185, 260, 353 ЦПК України, ЗУ "Про судовий збір", суддя
п о с т а н о в и л а :
Позовну заяву ОСОБА_1 доТовариства зобмеженою відповідальністю«Веллфін»,третя особа,яка незаявляє самостійнихвимог щодопредмета спору,на сторонівідповідача:Локачинський районнийвідділ державноївиконавчої службиЗахідного міжрегіональногоуправління юстиціїМіністерства юстиції(м.Львів)про стягненнябезпідставно набутихкоштів завиконавчим написомнотаріуса залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, а саме для сплати судового збору десять днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху. У випадку неусунення недоліків позовної заяви у зазначений в ухвалі строк, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Локачинського районного суду О.І. Безп`ятко
Суд | Локачинський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2023 |
Оприлюднено | 22.03.2023 |
Номер документу | 109657573 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про повернення безпідставно набутого майна (коштів) |
Цивільне
Локачинський районний суд Волинської області
Безп'ятко О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні