Справа № 953/15723/21
Провадження посправі №2/635/245/2023
У Х В А Л А
10 березня 2023 року суддя Харківського районного суду Харківської області Лук`яненко С.А., розглянувши матеріали позовної заяви Харківської міської фінансово-кредитної спілки «Криниця» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
В С Т А Н О В И В:
13 серпня 2021 року Харківська міська фінансово-кредитна спілка «Криниця», в особі голови правління Чернікової Ю.А., звернулась до Київського районного суду м. Харкова з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 18 жовтня 2021 року цивільну справу за позовом Харківської міської фінансово-кредитної спілки «Криниця» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором передано до Харківського районного суду Харківської області за підсудністю. Та надійшла до суду 02.02.2023.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями вищевказану цивільну справу передано в провадження судді Лук`яненко С.А.
Вказана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки вона подана з порушенням вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України з наступних підстав.
Відповідно до ч. 7 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Відповідно до ч. 3 ст. 58 ЦПК України, юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Згідно ч.1 ст.60 ЦПКУкраїни представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 62 ЦПК України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені, зокрема, довіреністю фізичної або юридичної особи.
Так, Харківська міська фінансово-кредитна спілка «Криниця» звернулась до Київського районного суду м. Харкова 13 серпня 2021 року, позовна заява підписана головою правління ХМФКС «Криниця» Черніковою Ю.А., на підтвердження повноважень до позову додано копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичного осіб-підприємців та громадських формувань датованого 26.07.2017.
Враховуючи те, що в позові не міститься посилань що голова правління Чернікова Ю.А є адвокатом, а тому до заяви повинні були бути долучені документи, які підтверджують, що Чернікова Ю.А є керівником позивача або членом його виконавчого органу, уповноваженого діяти від імені заявника відповідно до закону, статуту, положення, на момент подання заяви до суду.
Водночас до матеріалів справи не надано доказів того, що вказана вище особа уповноважена діяти від імені Харківської міської фінансово-кредитної спілки «Криниця» відповідно до закону на день звернення з позовом та на даний час.
Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене вище, суд вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вищезазначених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.
Суд акцентує увагу позивача на тому, що право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Голдер проти Великої Британії» від 21.02.1975, «Де Жуффр де ля Прадель проти Франції» від 16.12.1992. Відтак, в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.
Керуючись ст.ст.185, 258, 260 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву Харківської міської фінансово-кредитної спілки «Криниця» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - залишити без руху.
Встановити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - 10 днів з дня вручення копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що якщо він відповідно до ухвали суду у встановлений строк не усуне зазначені недоліки заяви, вона вважається неподаною та повертається позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя С.А.Лук`яненко
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2023 |
Оприлюднено | 22.03.2023 |
Номер документу | 109664987 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту |
Цивільне
Харківський районний суд Харківської області
Лук'яненко С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні