Ухвала
від 17.03.2023 по справі 381/1143/23
ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

08500, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, тел. (04565) 6-17-89, факс (04565) 6-16-76, email: inbox@fs.ko.court.gov.ua


2/381/526/23

381/1143/23

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

17 березня 2023 року суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області Ковалевська Л.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Волицької сільської ради Фастівського району Київської області, треті особи без самостійних вимог: Фастівська районна державна адміністрація, ОСОБА_2 про визнання права на земельну частку (пай) та житловий будинок в порядку спадкування за законом,-

ВСТАНОВИВ:

15.03.2023 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача Волицької сільської ради Фастівського району Київської області, треті особи без самостійних вимог: Фастівська районна державна адміністрація, ОСОБА_2 про визнання права на земельну частку (пай) та житловий будинок в порядку спадкування за законом.

Згідно положень ст. 4ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах.

Так, статтею 15 ЦК України, передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суддя перевіряє чи подана вона з додержанням норм чинного законодавства, а саме статей 175-177 ЦПК України.

Згідно п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, в позовній заяві зазначається ціна позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюється.

Між тим, всупереч вказаних вимог, позивачем не визначено ціну позову, який містить вимоги майнового характеру та підлягає грошовій оцінці.

Крім цього, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 176ЦПК України ціна позову визначається: у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.

В обґрунтування дійсності вартості земельної частки(пая)та житловогобудинкупозивачем не надано належного підтвердженням дійсної вартості спірного майна на час подання позову до суду, про право власності на яке заявляє позивач.

Дійсна вартість майна визначається відповідно до вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».

Відповідно до ч. 1 вказаного Закону, звіт про оцінку майна є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору. Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється підписом керівника суб`єкта оціночної діяльності.

В порушення вказаних вимог закону позивачем не надано документального підтвердження дійсної вартості спадкового майна на час подання позову до суду, про право власності на яке заявляє позивач.

Відповідно до п. 4 та п. 5 ч 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Як вбачається з позовної заяви, позивач просить суд визнати за ним: право власності у порядку спадкування на земельну ділянку (пай) розташовану на території Волицької сільської ради, яка належала померлій ОСОБА_3 на підставі сертифікату серія КВ № 0285156; право власності у порядку спадкування за законом на житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , який належав померлій ОСОБА_3 .

Відповідно до листа вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №6-47/0/9-12 від 10.07.2012 року, судам слід перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини, наявність у матеріалах справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину.

Згідно частини 4 статті 49ЗУ «Пронотаріат» на вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, нотаріус або посадова особа, яка вчиняє нотаріальні дії, зобов`язані викласти причини відмови в письмовій формі і роз`яснити порядок її оскарження. Про відмову у вчиненні нотаріальної дії нотаріус протягом трьох робочих днів виносить відповідну постанову.

Вказана відмова передбачена Порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 22.02.2012 року № 296/5

Отже, передумовою звернення до суду за захистом порушених, невизнаних або оспорюваних прав є наявністьпостанови нотаріусапро відмову у вчиненні нотаріальних дій, яка може бути оскаржена.

Таким чином, позивачу необхідно надати суду обґрунтовану постанову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, а саме у видачі Свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок та на земельну ділянку (пай).

Крім цього, позивачем додано до позовної заяви копію роз`яснення Сьомої Київської державної нотаріальної контори, яке адресоване іншій особі ОСОБА_4 , а не позивачу та яке датоване 26.03.2021 року, тобто за два роки до звернення до суду. Зазначений документ не є передумовою звернення до суду з позовом.

Також позивачем невірно визначено коло сторін по справі, зокрема незрозуміло чому його рідний брат ОСОБА_2 вказаний як третя особа без самостійних вимог, адже відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Як вбачається з наданих до позову свідоцтв про народження ОСОБА_1 та ОСОБА_2 являються рідними братами. Тому, необхідно вірно визначити осіб, які мають бути відповідачами.

Крім того, при зверненні до суду із даним позовом позивачем не надані документи які підтверджували б родинні зв`язки, а саме, що ОСОБА_5 (батько позивача) являвся сином ОСОБА_6 та ОСОБА_3 (дід та баба позивача).

Враховуючи вищенаведене, вказані обставини позбавляють можливості відкрити провадження у справі.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 та ч. 3 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтямит175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись ст. ст. 175, 176, 185 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 доВолицької сільськоїради Фастівськогорайону Київськоїобласті,треті особибез самостійнихвимог:Фастівська районнадержавна адміністрація, ОСОБА_2 провизнання правана земельнучастку (пай)та житловийбудинок впорядку спадкуванняза законом- залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків терміном 10 (десять) днів з дня отримання останнім копії ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків у встановлені строки, заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Л.М.Ковалевська

СудФастівський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення17.03.2023
Оприлюднено22.03.2023
Номер документу109666472
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —381/1143/23

Ухвала від 01.05.2023

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Ковалевська Л. М.

Ухвала від 17.03.2023

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Ковалевська Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні