Рішення
від 09.03.2023 по справі 606/10/23
ТЕРЕБОВЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

606/10/23

Рішення

Іменем України

09 березня 2023 року м. Теребовля Теребовлянський районний суд

Тернопільської області

у складі:

головуючого Малярчука В.В.

при секретарі Зіньковській Н.Д.

розглянувши заочно у відкритому судовому засіданнів м.Теребовля цивільнусправу запозовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка продовжує навчання,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася досуду доз позовноюзаявою до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка продовжує навчання, в якій просить стягнути з відповідача ОСОБА_2 в її користь аліменти на утримання дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 5000 грн., але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до досягнення нею 23-х років та закінчення навчання, оскільки вона продовжує навчання та у зв`язку із цим потребує матеріальної допомоги, посилаючись на мотиви викладені у позовній заяві.

Відповідно до ч. 2-6 ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, серед іншого, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). З огляду на предмет позову, зокрема, те що дана справа є малозначною справою і ціна позову не перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, яка підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження. Обставини справи, що згідно ст. 274 ЦПК України, мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, також свідчать про наявність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку.

Позивачка позовні вимоги підтримала в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з`явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, але не повідомив суд про причини своєї неявки.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 ЦПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи.

Відповідно до ч. 3 ст. 131 ЦПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з`явилися в судове засідання без поважних причин.

Відповідно до ч. 4 ст. 223 ЦПК України у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

Судом ухвалено рішення при заочному розгляді, відповідно до статті 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Відповідно до частини другої статті 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши та оціниши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення, оскільки встановлено наступне:

Між відповідачем ОСОБА_2 та позивачем ОСОБА_1 11 серпня 2001 року укладено шлюб, який в даний час розірвано.

Від спільного подружнього життя сторін народилась дочка ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Як вбачається з позовної заяви, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , навчається у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнології.

Згідно довідки, виданої ОСОБА_3 , про те, що вона дійсно є студентом І курсу факультету харчових технологій та біотехнології, денної форми навчання, за рахунок коштів фізичної особи, закінчує навчання в червні 2026 року.

Позивачка ОСОБА_1 оплачує навчання у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнології ОСОБА_3 , вказане підтверджується договором 3-59 про надання освітніх послуг між університетом і фізичною / юридичною особою.

Згідно довідки від 15.02.2023 року виданої ТДВ «Коломийське АТП» про те, що ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 з 18.04.2012 року по даний час працює водієм автобуса у відділі експлуатації.

Згідно довідки про заробітну плату від 24.01.2023 року про те, що заробітна плата ОСОБА_2 за період 01.01.2022 по 31.12.2022 року становить 48745 грн.41 коп.

Відповідач має стабільний регулярний дохід, крім того йому належить на праві приватної власності нерухоме майно: житловий будинок загальною площею (кв.м): 119.4, житловою площею (кв.м): 63. Номер об`єкта в РПВН: 20810767. Реєстраційний помер об`єкта нерухомого майна: 2473092526100; земельна ділянка кадастровий номер 2623284801:01:001:0726, Площа(га): 0.0755, для ведення особистого селянського господарства. Реєстраційний помер об`єкта нерухомого майна: 2132143926232; житловий будинок, загальна площа (кв.м): 98.9, житлова площа (кв.м): 33.4. Реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 2128831126232; квартира однокімнатна, загальна площа (кв.м): 45.1. Реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1065764126101; квартира двокімнатна, загальна площа (кв.м): 51,7, житлова площа (кв.м): 28,5. Реєстраційний номер майна: 32139554.

Однак, відповідач жодної матеріальної допомоги на утримання дитини не надає.

Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов`язанні утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно доч.2ст.181Сімейного КодексуУкраїни задомовленістю міжбатьками дитинитой ізних,хто проживаєокремо віддитини,може братиучасть уїї утриманнів грошовійі (або)натуральній формі.

Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно доч.1ст.183СімейногоКодексуУкраїни,частказаробітку(доходу)матері,батька,якабудестягуватися якаліментинадитину,визначаєтьсясудом.

Відповідно до 1, 2 ст.184 Сімейного Кодексу України суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом або за домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст.193 Сімейного Кодексу України влаштування дитини до закладу охорони здоров`я, навчального або іншого закладу не припиняє стягнення аліментів на користь того з батьків, з ким до цього проживала дитина, якщо вони витрачаються за цільовим призначенням. Відповідно до ч.1 ст. 199 Сімейного кодексу України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв`язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов`язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Відповідно до ч. 2 ст. 199 Сімейного кодексу України право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

Відповідно до ч. 1 ст. 200 Сімейного кодексу України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у ст. 182 Сімейного кодексу України.

Аналізуючи в сукупності викладені обставини і визначені відповідно до них правовідносини сторін, положення закону, якими вони регулюються, враховуючи необхідність забезпечення прав дітей, сторін на рівень життя, достатній для їх розвитку, зважаючи на матеріальне становище платника аліментів, який працює та має регулярний дохід, його вік, матеріальне становище позивачки, суд доходить до переконання, що аліменти на утримання позивачки, слід визначити в розмірі 5000 гривень.

На підставі викладеного, суд дійшов до переконання, що позов слід задоволити, стягнувши з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 в користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрованої АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 аліменти на утримання повнолітньоїдочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,утвердій грошовійсумів розмірі 5000 грн. до закінчення навчання, але не довше ніж до досягнення нею 23- річного віку, щомісячно, починаючи з 04.01.2023 року.

Керуючись 4, 13, 82, 223, 263, 265 ЦПК України, ст.180,181,184, 193,199, 200 СК України суд,

УХВАЛИВ:

Позов задоволити.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 в користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрованої АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 аліменти на утримання повнолітньоїдочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,утвердій грошовійсумів розмірі 5000 грн. до закінчення навчання, але не довше ніж до досягнення нею 23- річного віку, щомісячно, починаючи з 04.01.2023 року.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , судовий збір в розмірі 1073 грн. 60 коп. в дохід держави.

Допустити негайне виконання рішення суду в межах суми платежу за один місяць.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Розяснити учасникам справи, що інформацію щодо справи що розглядається вони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет - http://tr.te.court.gov.ua.

Головуючий: В.В.Малярчук

СудТеребовлянський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення09.03.2023
Оприлюднено23.03.2023
Номер документу109676602
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —606/10/23

Постанова від 19.09.2023

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Костів О. З.

Ухвала від 01.09.2023

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Костів О. З.

Ухвала від 14.08.2023

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Костів О. З.

Ухвала від 13.07.2023

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Малярчук В. В.

Рішення від 09.03.2023

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Малярчук В. В.

Ухвала від 16.01.2023

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Малярчук В. В.

Ухвала від 16.01.2023

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Малярчук В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні