Справа № 703/848/23
2/703/542/23
УХВАЛА
20 березня 2023 року м. Сміла
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Биченка І.Я.
за участю секретаря судового засідання Литвин Г.Т.,
провівши в залі суду м. Сміла підготовче судове засідання по справі за позовом ОСОБА_1 до Ротмістрівської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно,
у с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулась до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області з позовом до Ротмістрівської сільської ради про визнання права власності на майна, що залишилось після смерті ОСОБА_2 , в порядку спадкування за заповітом від 13.09.2018.
До суду надійшло клопотання ОСОБА_1 , в якому вона просить витребувати у Смілянській державній нотаріальній конторі інформацію щодо чинності заповіту ОСОБА_2 .
У визначений судом день та час сторони в підготовче засідання не з`явилися.
Позивач подала до суду заяву. в якій просила розгляд справи провести у її відсутності в судовому засіданні, наполягала на задоволенні позову.
Відповідач направив до суду заяву, в якій просив розглянути справу за відсутності представника сільської ради, позов визнав у повному обсязі.
За таких обставин суд проводить підготовче судове засідання у відсутності учасників справи без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу за правилами ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Вирішуючи заявлене позивачем клопотання, суд приходить до наступного.
Як встановлено ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до ч.1 ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Згідно з ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
При цьому, особа наділена правом самостійно обирати коло доказів, на які вона посилається і які подає до суду, виходячи із своєї процесуальної заінтересованості та позиції у справі.
Відповідно до ч.1 ст.84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу.
Пунктом 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України встановлено, що суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Зважаючи на ту обставину, що зазначені позивачем докази мають відношення до спору та сприятимуть забезпеченню повноти та об`єктивності розгляду справи по суті, суд приходить до висновку про задоволення заявленого клопотання.
Відповідно до вимог п. 4 ч. 5 ст. 198 ЦПК України суд може оголосити перерву у підготовчому засіданні у разі необхідності, зокрема у випадках витребування нових (додаткових) доказів.
Керуючись ст. 198, 260, 261 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в :
Клопотання позивача ОСОБА_1 про витребування доказів задоволит повністю.
Витребувати у Смілянській державній нотаріальній конторі інформацію щодо наявності заповіту ОСОБА_2 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Сміла Черкаської області.
Оголосити перерву в підготовчому судовому засіданні до 12 год. 45 хв. 12 квітня 2023 року.
Встановити строк надання витребуваних судом документів - не пізніше 11 квітня 2023 року.
Роз`яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної з моменту підписання, заперечення на нею можуть бути внесені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя: І.Я. Биченко
Суд | Смілянський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2023 |
Оприлюднено | 23.03.2023 |
Номер документу | 109679262 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
Биченко І. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні