Номер провадження: 22-ц/813/4913/23
Справа № 947/21593/21
Головуючий у першій інстанції Васильків О. В.
Доповідач Бездрабко В. О.
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
20.03.2023 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд в складі колегії суддів Судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого судді Бездрабко В.О.,
суддів Кутурланова О.В., Приходько Л.А.,
розглянувши з власної ініціативи питання про виправлення описки допущеної в ухвалі Одеського апеляційного суду від 23 лютого 2023 року про відкриття апеляційного провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсним договору купівлі-продажу нерухомого майна, скасування державної реєстрації права власності,
встановив:
У провадженні Одеського апеляційного суду перебуває цивільна справа за апеляційною скаргою адвоката Ткаченка Бориса Романовича діючого від імені та в інтересах ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на заочне рішення Київського районного суду м.Одеси від 05 жовтня 2022 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсним договору купівлі-продажу нерухомого майна, скасування державної реєстрації права власності.
23 лютого 2023 року Одеським апеляційним судом постановлено ухвалу про відкриття апеляційного провадження, в якій допущено описку, а саме у вступній, мотивувальній та резолютивній частині ухвали суду помилково зазначено, що апеляційна скарга подана адвокатом Ткаченом Б.Р. в інтересах ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , замість правильного « ОСОБА_2 ».
Відповідно до положень частин 1, 2 статті 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені у рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Так, в розумінні процесуального законодавства описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо (пропуск літери, цифри, їх перестановка тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Не є описками граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприймання: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
Пунктом 19 постанови Пленуму Верховного суду України від 18 грудня 2009 року № 14 Про судове рішення у цивільній справі передбачено, що вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Таким чином, під опискою слід розуміти зроблену судом механічну (мимовільну, випадкову) граматичну помилку в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу. До описок слід відносити неточності, пов`язанні з написанням окремих слів, зокрема імен, учасників процесу, назв підприємств. До цього виду помилок слід також віднести помилкове зазначення реквізитів юридичної особи, номерів, дат, кількості.
Враховуючи наведене, допущена колегією суддів в постанові від 23 лютого 2023 року описка у зазначені особи, яка подала апеляційну скаргу та за апеляційною скаргою якої відкрито апеляційне провадження у справі, ця описка підлягає виправленню, шляхом правильного визначення, що «за апеляційною скаргою представника ОСОБА_2 адвоката Ткаченка Бориса Романовича на заочне рішення Київського районного суду м.Одеси від 05 жовтня 2022 року».
Керуючись статтею 269 ЦПК України, суд
ухвалив:
Виправити описку, допущену в ухвалі Одеського апеляційного суду від 23 лютого 2023 року про відкриття апеляційного провадження зазначивши правильно - «за апеляційною скаргою представника ОСОБА_2 адвоката Ткаченка Бориса Романовича на заочне рішення Київського районного суду м.Одеси від 05 жовтня 2022 року» замість «за апеляційною скаргою представника ОСОБА_2 та ОСОБА_3 - адвоката Ткаченка Бориса Романовича на заочне рішення Київського районного суду м.Одеси від 05 жовтня 2022 року ».
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий В.О. Бездрабко
Судді: О.В. Кутурланова
Л.А. Приходько
Суд | Одеський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2023 |
Оприлюднено | 23.03.2023 |
Номер документу | 109698236 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Одеський апеляційний суд
Бездрабко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні