Справа № 369/3125/21
Провадження № 2/369/474/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.03.2023 м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Ковальчук Л.М.,
за участю секретаряПавлової В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, Товариство з обмеженою відповідальністю «Софіябудсервіс» про відшкодування шкоди внаслідок залиття квартири, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні суду знаходиться вказана цивільна справа.
Представник відповідача звернувся до суду з клопотанням про призначення судової будівельно-технічної експертизи, на вирішення якої просив поставити наступне питання: 1. Які пошкодження виникли внаслідок залиття квартири 01.12.2020 року за адресою: АДРЕСА_1 ? 2. Яка сума матеріальних збитків була нанесена залиттям квартири АДРЕСА_2 , яке мало місце в 01.12.2020 року? 3. Яка вартість ремонтно-будівельних робіт, проведення яких необхідне для усунення пошкоджень у квартирі АДРЕСА_2 , які сталися внаслідок залиття водою? 4. Чи знаходяться всі пошкодження, виявлені в квартирі АДРЕСА_2 у причинно-наслідковому зв`язку із залиттям такої квартири водою 01.12.2020 року? 5. Чи не містить Звіт № 28/21 про оцінку збитків від 03.02.2021, доданий до матеріалів позовної заяви, неправдивих або зайвих даних в частині сума матеріальних збитків, нанесених залиттям квартири АДРЕСА_3 , або в частині вартості ремонтно-будівельних робіт, проведення яких необхідне для усунення пошкоджень у квартирі АДРЕСА_2 ? 6. Які причини залиття квартири АДРЕСА_2 ? 7. Чи могла знаходитись причина залиття квартири АДРЕСА_2 поза зоною відповідальності власника квартири АДРЕСА_4 ?
Учасники справи у судове засідання не з`явились, повідомлені належним чином про дату час та місце проведення судового засідання. Від позивача та відповідача надійшли заяви про розгляд клопотання про призначення експертизи у їх відсутність.
Розглянувши подане клопотання, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1, 3, 4, 5ст. 103 ЦПК Українидля з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо суд, призначає експертизу у справі.
При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).
Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Суд, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим, а тому підлягає задоволенню, оскільки для правильного вирішення справи суду необхідні спеціальні знання в сфері іншій ніж право без яких встановити відповідні обставини, неможливо, тому по справі необхідно призначити судову будівельно-технічну експертизу.
З урахуванням викладеного, суд вважає за можливе проведення експертизи у справі доручити експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст.72,103,104ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання представника відповідача про призначення судової будівельно -технічної експертизи - задовольнити.
Призначити у справі № 369/3125/21 судову будівельно-технічну експертизу, поставивши перед експертами наступне питання:
1. Які пошкодження виникли внаслідок залиття квартири 01.12.2020 року за адресою: АДРЕСА_1 ?
2. Яка сума матеріальних збитків була нанесена залиттям квартири АДРЕСА_2 , яке мало місце в 01.12.2020 року?
3. Яка вартість ремонтно-будівельних робіт, проведення яких необхідне для усунення пошкоджень у квартирі АДРЕСА_2 , які сталися внаслідок залиття водою?
4. Чи знаходяться всі пошкодження, виявлені в квартирі АДРЕСА_2 у причинно-наслідковому зв`язку із залиттям такої квартири водою 01.12.2020 року?
5. Чи не містить Звіт № 28/21 про оцінку збитків від 03.02.2021, доданий до матеріалів позовної заяви, неправдивих або зайвих даних в частині сума матеріальних збитків, нанесених залиттям квартири АДРЕСА_3 , або в частині вартості ремонтно-будівельних робіт, проведення яких необхідне для усунення пошкоджень у квартирі АДРЕСА_2 ?
6. Які причини залиття квартири АДРЕСА_2 ?
7. Чи могла знаходитись причина залиття квартири АДРЕСА_2 поза зоною відповідальності власника квартири АДРЕСА_4 ?
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків, яка передбачена ст.ст.384,385 КК України.
Проведення експертизи доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз. (вулиця Смоленська, 6, Київ, 03057).
Оплату експертизи за перше питання покласти на відповідача ОСОБА_2 .
В розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи № 369/3125/21.
Роз`яснити учасникам справи вимогист. 109 ЦПК України, що у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
На час проведення експертизи провадження по справі зупинити.
Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
СУДДЯ Л.М.КОВАЛЬЧУК
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2023 |
Оприлюднено | 23.03.2023 |
Номер документу | 109705093 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої майну фізичних або юридичних осіб |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Ковальчук Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні