Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 935/2699/22
Провадження № 1-кс/935/204/23
У Х В А Л А
13 березня 2023 року м.Коростишів
Слідчий суддя Коростишівського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , зі секретарем ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ ВП №2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,
встановив:
Слідчий СВ поліції №2 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Коростишівського районного суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, в обґрунтування якого вказав, що СУ ГУНП в Житомирській області спільно із СВ ВП № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області, у складі слідчої групи, здійснює досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022060420000292 від 25 жовтня 2022 року, попередня правова кваліфікація - ч. 1 ст. 364 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що директор ІНФОРМАЦІЯ_1 , зловживаючи службовим становищем, діючи умисно, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби, з метою сприяння отримання неправомірної винагороди, без оформлення будь-яких документів надав службовим особам з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » для вирощування соняшника земельну ділянку площею 51, 5 га, яка належить на праві постійного користування ІНФОРМАЦІЯ_3 .
24.04.2022, у період часу з 18 год. 30 хв. по 19 год. 20 хв. проведено огляд ділянки з кадастровим номером 1822510100.12.000.0147 загальною площею 50,543 га, яка розташована між дорогами до с. Бобрик та с. Тиснівка, де виявлено автомобіль марки ДАФ XF р.н. НОМЕР_1 з напівпричепом р.н. НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_4 , в якому навантажене насіння соняшника, на відстані сім метрів ліворуч від автомобіля виявлено комбайн марки ««John Deere» р.н. НОМЕР_3 , власником якого згідно до техпаспорта є фермерське господарство « ОСОБА_5 ».
В ході досудового розслідування встановлено, що відповідно до Розпорядження Ради Міністрів УРСР від 04.10.1988 № 439 Коростишівському СПТУ-40 (зараз ІНФОРМАЦІЯ_4 ) надано в безстрокове користування земельну ділянку площею 107,3га.
Ha частині вказаної земельної ділянки площею 51,5га зі слів директора ІНФОРМАЦІЯ_5 посіяний соняшник. Придбання соняшнику та походження посадовими особами аграрного ліцею не надано.
08.11.2022 укладено договір №25 відповідального зберігання майна між ІНФОРМАЦІЯ_4 в особі директора ОСОБА_6 та ФГ « ОСОБА_7 » в особі директора ОСОБА_8 . Відповідно до п. 1.2 місце зберігання майна визначається відповідно до погодженого сторанами акту приймання-передачі. В договорі містяться відомості про розрахунковий рахунок НОМЕР_4 , який належить ФГ « ОСОБА_7 », відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».
З метою повного, всебічного та неупередженого здійснення досудового розслідування, встановлення всіх обставин вчинених кримінальних правопорушень, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів з можливістю їх подальшого вилучення, які містять банківську таємницю, що знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ). У інший спосіб довести вказані обставини у ході досудового розслідування не представляється можливим.
Слідчий СВ просить, враховуючи вимоги ч. 1 ст.163 КПК України, не здійснювати виклик особи, у володінні якої знаходиться інформація, оскільки інформація, яка перебуває в АТ " ІНФОРМАЦІЯ_6 " може бути змінена або втрачена.
Cлідчий СВ в судове засідання не з`явився, подав заяву, в якій просить розгляд справи проводити без його участі.
Відповідно до ч. 2. ст. 163 КПК України, розгляд клопотання проведено у відсутності особи, у володінні якої знаходиться інформація.
Згідно з ч.4 ст.107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалось.
Розглянувши клопотання, дослідивши матеріали справи, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.
Виходячи зі змісту вимог ст.131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Документи, які перебувають у вищевказаній установі містять конфіденційну інформацію, в тому числі комерційну та персональні дані осіб, але самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Як вбачається із змісту п.4, 5, 8 ч.1 ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, відомості, які можуть становити банківську таємницю, та персональні дані особи.
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи та самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
На підставі викладеного, слідчий суддя дійшов висновку про обґрунтованість клопотання слідчого та наявність підстав для надання тимчасового доступу до документів, з урахуванням мети отримання доступу до речей і документів.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.160-166 КПК України,-
постановив:
Клопотання задовольнити.
Надати начальнику СВ ВП №2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_9 , заступнику начальника СВ ВП №2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_10 , слідчому СВ ВП №2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 тимчасовий доступдо речейта документів,з можливістю вилучення належним чином виготовлених та завірених копій документів, які перебувають у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ), а саме: відомостей, які стали підставою для відкриття, обслуговування рахунку ФГ « ОСОБА_7 » ( НОМЕР_6 ) та відомостей про осіб, які мали право доступу та використовували, використовують розрахунковий рахунок НОМЕР_4 , починаючи з 01.01.2020 по теперішній час надання інформації, а саме:
- інформацію в електронному та паперовому вигляді щодо руху грошових коштів (по зазначених рахунках та інших рахунках, які відкриті в банківських установах та належить зазначеній вище юридичній особі) із обов`язковим зазначенням залишків коштів на кінець кожного операційного дня по руху коштів, залишків коштів по теперішній час, виду фінансової операції, відомостей щодо первісних документів бухгалтерського обліку (договорів, специфікацій додаткових договорів, видаткових накладних, прибуткових накладних, та інших первісних документів обліку), на підставі яких здійснено оплату кожної такої господарської операції, відомості щодо постачальників продукції, як резидентів, так і нерезидентів, виду, найменування, кількості та вартості по вище вказаних рахунках за період з 01.01.2020 по теперішній час;
- документів про відкриття, закриття вказаних вище рахунків (та інших рахунків, які відкриті в банківській установі та належать зазначеній вище юридичній особі), заяв та додатків до них, картки із зразками підписів та відбитками печатки, договори та додатки до них, договори на здійснення рахунково-касового обслуговування, акти прийому передачі виконаних робіт (надання послуг), копії паспортів, ідентифікаційних кодів, повідомлень, свідоцтв, довідок, платіжних доручень, меморіальних ордерів, чекових книжок, грошових чеків, довіреностей на зняття грошових коштів з рахунку, прибуткових та видаткових касових ордерів, що підтверджують зняття та внесення готівкових грошових коштів, договорів поворотної, безповоротної фінансової допомоги, договорів позики з додатками та документів з підприємствами нерезидентами, розпоряджень, довіреностей, платіжних доручень та меморіальних ордерів, договорів, інших фінансових документів, які стали підставою для руху коштів за період з 01.01.2020 по теперішній час;
- договори про встановлення системи «Банк-Клієнт» щодо обслуговування вказаних рахунків (та інших рахунків, які відкриті у банківській установі та належать зазначеній вище юридичній особі), а також технічної документації про проведення працівниками банку інсталяції на комп`ютерні машини вказаної системи, включаючи місце проведення вказаної операції, копій виписок з номерами телефонів, електронних поштових скриньок, іншої контактної інформації, IP - адрес комп`ютерних машин, з яких проходило з`єднання систем «Банк-Клієнт» між комп`ютерною машиною або сервером банку і комп`ютерною машиною клієнта за період з 01.01.2020 по теперішній час;
- документи щодо відкриття, закриття та обслуговування карткових рахунків та банківських карток, депозитних та кредитних рахунків, та руху грошових коштів по них із обов`язковими зазначенням залишків коштів на початку кожного операційного дня про рух коштів, залишків коштів по теперішній час, виду фінансової операції, відомостей щодо первісних документів бухгалтерського обліку (договорів, специфікацій, додаткових договорів, видаткових накладних, прибуткових накладних, та інших первісних документів обліку), на підставі яких здійснено безготівкову оплату кожної такої господарської операції, відомості щодо постачальників продукції, відомостей щодо покупців продукції, її виду, найменування, кількості та вартості, розгорнутої інформації про дату, час , місце, зняття готівки або проведення коштів через ПТКС у АТМ або пост терміналах, їх ідентифікатори та місце знаходження (повна адреса) за період з 01.01.2020 по теперішній час;
- вхідної та вихідної кореспонденції між банківською установою та указаною вище юридичною особою;
- інформацію в електронному та паперовому вигляді про проведення моніторингу до операцій, що підлягають обов`язковому фінансовому моніторингу з доданням підтверджуючих документів, (договори, акти прийому передачі, договори комісії, накладні, акти та інші документи які подавались до банківської установи у якості підтвердження здійснення фінансових операцій що підлягають фінансовому моніторингу), з 01.01.2020 по теперішній час.
Інформацію надати на оптичному та/або паперовому носії інформації.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали один місяць з дня постановлення ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_11
Суд | Коростишівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2023 |
Оприлюднено | 09.05.2024 |
Номер документу | 109724649 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Коростишівський районний суд Житомирської області
Василенко Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні