Справа № 144/921/22
Провадження № 2-др/144/1/23
Д О Д А Т К О В Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" березня 2023 р. смт. Теплик
Теплицький районний суд Вінницької області у складі:
головуючої судді Довгалюк Л.В.,
при секретарі Даценко Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника позивача фізичної особи підприємця ОСОБА_1 адвоката Ліщишина Ігоря Віталійовича про ухвалення додаткового рішення про стягнення судових витрат на професійну правничу допомогу у цивільній справі за позовом фізичної особи підприємця ОСОБА_1 , представником якого є адвокат Ліщишин Ігор Віталійович, до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В :
14.02.2023 Теплицьким районним судом Вінницької області ухвалено заочне рішення про стягнення з ОСОБА_2 на користь фізичної особи підприємця ОСОБА_1 заборгованісті за договором поставки у сумі 777258 (сімсот сімдесят сім тисяч двісті п`ятдесят вісім) гривень 12 коп. та судового збору у сумі 9 013 (дев`ять тисяч тринадцять) гривень 08 коп.
16.02.2023 (відповідно до поштового штампу на конверті) представник позивача фізичної особи підприємця ОСОБА_1 адвокат Ліщишин І.В. звернувся до суду із заявою про ухвалення додаткового рішення, в обґрунтування якої вказав, що позивачем понесено витрати на отримання правничої допомоги під час розгляду даної справи у сумі 30 000 грн.
Зазначені витрати сплачені позивачем ОСОБА_1 на користь адвоката Ліщишина І.В., що підтверджуються платіжними документами. Враховуючи викладене, представник позивача просив стягнути з відповідача на користь позивача понесені ним витрати на правничу допомогу.
Ухвалою судді від 24.02.2023 заяву прийнято до розгляду та призначено судове засідання.
Позивач та його представник у судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце його проведення повідомлені належним чином, у заяві про стягнення судових витрат на професійну правничу допомогу просили провести розгляд справи без їх участі.
Відповідач у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином засобами поштового зв`язку та через оголошення на веб-сайті Судової влади України, що відповідає положенню ч. 11 ст. 128 ЦПК України.
Неприбуття у судове засідання осіб, які належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду даної заяви, що відповідає положенню ч. 4 ст. 270 ЦПК України.
У зв`язку з неявкою у судове засідання сторін, відповідно до частини другої статті 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного пристрою не здійснювалось.
Дослідивши окремі матеріали справи, зміст заочного рішення суду від 14.02.2023 суд дійшов висновку про ухвалення додаткового рішення у справі стосовно судових витрат позивача на професійну правничу допомогу.
Частина перша статті 133 ЦПК України передбачає, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу (пункт 1 частини третьої вказаної статті Кодексу).
Відповідно до частини першої статті 58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Представником у суді може бути адвокат або законний представник (частина перша статті 60 ЦПК України).
За змістом статті 15 ЦПК України учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.
У відповідності достатті 1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"адвокатська діяльність - це незалежна професійна діяльність адвоката щодо здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.
Договір про надання правової допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.
Статтею 30 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" передбачено, що гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.
У постанові Великої Палати у справі № 910/12876/19 від 15.06.2022 Верховний суд вказано, що розмір гонорару визначається лише за погодженням адвоката з клієнтом, а суд не вправі втручатися в ці правовідносини.
Положеннями ч. 1 ст. 137 ЦПК України передбачено, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони.
За змістом ч. 2 ст. 137 ЦПК України за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
За змістом ч. 5 ст. 141 ЦПК України зменшення суми судових витрат на професійну правничу допомогу, які підлягають розподілу, можливе виключно на підставі клопотання іншої сторони.
У відповідності до ч. 8ст. 141 ЦПК Українирозмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
Із заявою про долучення доказів на професійну правничу допомогу представник позивача - адвокат Ліщишин І.В. звернувся до суду 16.02.2023 (відповідно до штампу на конверті), тобто з дотриманням строку, передбаченого ч. 8 ст. 141 ЦПК України.
Встановлено, що 30.08.2022 між адвокатом Ліщишиним Ігорем Віталійовичем та фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 укладено договір про надання правової допомоги № 22/15 (а.с. 4).
Згідно додаткової угоди до договору про надання правової допомоги № 22/15 від 30 серпня 2022 року сторони погодили фіксований гонорар у сумі 30 000,00 грн. за надання правничої допомоги, представлення інстересів клієнта у суді першої інстанції в межах судової справи № 144/921/22 (а.с. 8).
Відповідно до акту наданих послуг від 15.12.2022 ОСОБА_1 прийняв послуги з правової допомоги згідно договору, а саме: здійснення представництва інтересів клієнта у суді першої інстанції (підготовка та подання позовної заяви, участь у судових засіданнях, тощо).
Послуги з правової допомоги, які надані Адвокатським об`єднанням, відповідають вимогам договору. Зауважень та претензій у Адвокатського об`єднання та клієнта щодо якості наданих послуг немає (а.с. 9).
ОСОБА_1 сплачено 30 000 грн. за надання правової допомоги згідно Договору, що підтверджується копією рахунку № 22/32 від 15.12.2022 (а.с. 10).
Вказані витрати підтверджуються доказами та на думку суду є обґрунтованими.
За загальним правилом, наведеним у ч. 2ст. 141 ЦПК України, інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи (крім судового збору), покладаються у разі відмови в позовіна позивача.
Згідно ч. 3 ст. 259 ЦПК України, суд може вирішити питання розподілу судових витрат у додатковому рішенні після ухвалення рішення за результатами розгляду справи по суті.
Враховуючи викладене вище, з огляду на категорію та складність справи, зміст заявлених позовних вимог, надані суду докази, що свідчать про витрати позивачем на правничу допомогу, виходячи з принципу співмірності та розумності судових витрат, відсутність клопотання іншої сторони про їх зменшення, зважаючи на те, що рішенням Теплицького районного суду від 14.02.2023 позов задоволено повністю, суд вважає, що витрати на професійну правничу допомогу підлягають стягненню з відповідача на користь позивача у у заявленій сумі в повній мірі.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 133, 137, 141, 260, 270 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Заяву задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь фізичної особи підприємця ОСОБА_1 витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 30000 (тридцять тисяч) гривень 00 коп.
Додаткове рішення є невід`ємною частиною рішення суду від 14.02.2023 ухваленого у цивільній справі № 144/921/22.
Додаткове рішення може бути оскаржене до Вінницького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому додаткове рішення суду не було вручене в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Додаткове рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги додаткове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відомості про учасників справи:
Позивач: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 .
Представник позивача: ОСОБА_3 , адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 .
Відповідач: ОСОБА_2 , адреса: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_3 .
Суддя
Суд | Теплицький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2023 |
Оприлюднено | 24.03.2023 |
Номер документу | 109734364 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Теплицький районний суд Вінницької області
Довгалюк Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні