ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позову без руху
м. Київ
21.03.2023Справа № 910/4122/23
За позовом Північного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (Україна, 03035, м. Київ, вул. Митрополита Липківського, 45)
До Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕДІКОР, ЛТД» (Україна, 04073, місто Київ, ПРОСПЕКТ С. БАНДЕРИ, будинок 28-А /ЛІТЕРА Г)
про стягнення пені у розмірі 321 300, 00 грн
Суддя Бондаренко - Легких Г. П.
Без виклику представників.
ВСТАНОВИВ:
Північне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (далі - позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕДІКОР, ЛТД» (далі - відповідач) про стягнення пені у розмірі 321 300, 00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем обов`язку, визначеного ч. 3 статті 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції", сплатити штраф у двомісячний строк з дня отримання рішення про накладення штрафу.
Також позивач просить суд покласти на відповідача судові витрати по сплаті судового збору.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
(1) Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Однак, в позовній заяві, позивач зазначає не повне місцезнаходження відповідача згідно даних з ЄДР.
(2) В пункті 3 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України окрім всього іншого, зазначено, що позовна заява повинна містити ціну позову та обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Позивач просить стягнути з відповідача пеню у відповідності до ч. 5 ст. 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції» за 42 дні прострочення сплати штрафу у розмірі 1,5 % від суми штрафу (408 000, 00 грн) за кожен день прострочення, що за розрахунком позивача становить 7 650, 00 грн за день. Однак, 1,5 % від 408 000, 00 грн становить іншу суму, аніж зазначено позивачем.
Відтак, позивачу слід обґрунтувати розрахований ним розмір пені та визначену ціну позову у зв`язку з цим.
З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
На підставі викладеного та керуючись ст. 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Північного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України без руху.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення цієї ухвали.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
(1) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із зазначенням повного місцезнаходження відповідача у відповідності до даних з ЄДР.
(2) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із доданням до неї обґрунтованого розрахунку сум, що стягується та ціни позову.
4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Ухвала набирає законної сили в день підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Г.П. Бондаренко - Легких
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2023 |
Оприлюднено | 27.03.2023 |
Номер документу | 109742400 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо застосування антимонопольного та конкурентного законодавства про захист економічної конкуренції |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондаренко-Легких Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні