ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 500/368/23
21 березня 2023 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Чепенюк О.В.,
за участю секретаря судового засідання Кухар О.Л.,
прокурора Безкоровайної О.А.,
представника позивача Мартинюка З.І.,
представника відповідача Гураль І.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Тернопільської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Тернопільській області до Козлівської селищної ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Керівник Тернопільської окружної прокуратури звернувся до суду в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Тернопільській області (далі Інспекція) з позовом до Козлівської селищної ради про визнання протиправною бездіяльності Козлівської селищної ради в частині виконання вимог законодавства про відходи щодо розроблення та затвердження Схеми санітарного очищення населених пунктів та зобов`язання Козлівської селищної ради вчинити дії щодо розроблення та затвердження схеми санітарного очищення населених пунктів Козлівської територіальної громади.
В обґрунтування позову вказано, що Тернопільською окружною прокуратурою при виконанні повноважень, визначених статтею 131-1 Конституції України та статтею 23 Закону України «Про прокуратуру», установлено порушення інтересів держави у сфері охорони навколишнього природного середовища, зокрема, поводження з відходами. Так, Тернопільською окружною прокуратурою 12.09.2022 на адресу Козлівської селищної ради скеровано лист про наданні інформації про те, чи приймались селищною радою рішення щодо розроблення Схеми санітарного очищення, якщо так, то чи зверталась Козлівська селищна рада до заінтересованих органів, визначених Порядком розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 23.03.2017 № 57, для її затвердження та чи затверджено вказану Схему.
У відповіді від 20.09.2022 Козлівська селищна рада повідомила, що відповідні рішення не приймались, до заінтересованих органів, визначених Порядком селищна рада не зверталась, відповідно Схема санітарного очищення не розроблялась та не затверджувалась.
Такий же лист повторно Тернопільською окружною прокуратурою надіслано відповідачу 03.01.2023. Відповідно до інформації Козлівської селищної ради від 17.01.2023 органом місцевого самоврядування рішення щодо розроблення Схеми санітарного очищення не приймалось.
Згідно з інформацією Державної екологічної інспекції у Тернопільській області від 25.01.2023 перевірка Козлівської селищної ради з вказаних питань не проводилася, орган місцевого самоврядування не звертався до Інспекції з погодженням Схеми санітарного очищення населених пунктів Козлівської територіальної громади. Проте саме на органи місцевого самоврядування покладено обов`язок вживати визначені законодавством заходи щодо охорони навколишнього природного середовища, в тому числі у сфері поводження з відходами, що виражається у розробленні та затвердженні схем санітарного очищення населених пунктів.
З наведених підстав прокурор просив позов задовольнити.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.02.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у цій справі, постановлено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) суддею одноособово.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі від 10.02.2023 Козлівська селищна рада отримала 10.02.2023, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа в електронний кабінет (а.с.78). Відповідач відзив на позов у строк, встановлений судом (п`ятнадцять днів з дня вручення йому ухвали про відкриття провадження у справі), не подав, як і будь-які докази у спростування позовних вимог.
20.02.2023 надійшли до суду пояснення Державної екологічної інспекції у Тернопільській області на виконання вимог ухвали суду від 10.02.2023.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 24.02.2023 задоволено клопотання керівника Тернопільської окружної прокуратури про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін, постановлено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням сторін, призначено судове засідання на 21.03.2023.
03.03.2023 до суду надійшла заява Козлівського селищного голови, у якій він повідомляв, що Козлівською селищною радою рішення щодо розроблення Схеми санітарного очищення населених пунктів Козлівської селищної ради не приймалося, однак селищна рада погоджується з необхідністю виконання вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, тому вказане питання буде винесене на найближчу сесію селищної ради, що відбудеться у березні 2023 року, а надалі буде вирішено питання щодо вибору розробника Схеми, укладення з ним відповідного договору та подальше затвердження розробленої Схеми.
У судовому засіданні 21.03.2023 прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали з підстав, наведених у позовній заяві, просили позов задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача позовні вимоги визнала. Зазначила, що у березні 2023 року сесія селищної ради не зібралася через відсутність кворуму, наступна сесія запланована на квітень 2023 року, на якій буде винесено на розгляд проект рішення про розроблення Схеми санітарного очищення населених пунктів Козлівської територіальної громади.
Заслухавши пояснення прокурора, учасників справи, дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини та відповідні до них правовідносини.
Тернопільською окружною прокуратурою 12.09.2022 на адресу Козлівської селищної ради скеровано лист № 6740ВИХ-22 про наданні інформації про те, чи приймались селищною радою рішення щодо розробленні Схеми санітарного очищення, якщо так, то чи зверталась Козлівська селищна рада до заінтересованих органів, визначених Порядком розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 23.03.2017 № 57, для її затвердження та чи затверджено вказану Схему.
З відповіді Козлівської селищної ради від 20.09.2022 № 01-741/3-09 вбачається, що таке рішення щодо розроблення Схеми санітарного очищення не приймалось, до заінтересованих органів, визначених Порядком селищна рада не зверталась, відповідно Схема санітарного очищення не розроблялась та не затверджувалась.
Повторно такий же лист направлено Тернопільською окружною прокуратурою до відповідача 03.01.2023 №50-86-36ВИХ-23.
Відповідно до інформації Козлівської селищної ради від 17.01.2023 № 01-40/3.09, органом місцевого самоврядування рішення щодо розроблення Схеми санітарного очищення не приймалось, до заінтересованих органів для її затвердження селищна рада не зверталась, у зв`язку з відсутністю коштів у бюджеті.
Відповідно до інформації Державної екологічної інспекції у Тернопільській області, викладеної у листах № 1/2-05-1915 від 12.09.2022 та №1/2-2-05-216 від 25.01.2023 перевірка Козлівської селищної ради проводилася 28.07.2016, ще до вступу в дію вимог щодо розробки Схеми санітарного очищення населених пунктів визначених Порядком розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 23.03.2017 № 57. На даний час перевірки в умовах воєнного стану не проводяться з огляду на приписи постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 №303 «Про припинення заходів державного накладу (контролю) та державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану».
Згідно з письмовою інформацією, наданою Козлівською селищною радою суду, а також з пояснень представника відповідача, наданих у судовому засіданні вбачається, що на час розгляду справи у суді органом місцевого самоврядування так і не прийняте рішення щодо розроблення та затвердження Схеми санітарного очищення населених пунктів Козлівської територіальної громади.
З метою спонукання відповідача вчинити дії, спрямовані на розроблення та затвердження Схеми санітарного очищення населених пунктів Козлівської територіальної громади, прокурор в інтересах держави звернувся з цим позовом до суду.
Відповідач позов визнав, що вбачається зі змісту його заяви, яка надійшла до суду 03.03.2023 та пояснень відповідача.
При вирішенні спору суд керується наступним.
Статтею 131-1 Конституції України на органи прокуратури покладається представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Право на звернення прокурора або його заступника до суду в інтересах держави передбачене статтею 23 Закону України від 14.10.2014 №1697-VІІ «Про прокуратуру» та статтею 53 КАС України.
Згідно з частинами першою, третьою, четвертою статті 23 цього Закону представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом. Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді.
Як визначено частинами четвертою, п`ятою статті 53 КАС України, прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, визначених статтею 169 цього Кодексу. У разі відкриття провадження за позовною заявою, поданою прокурором в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, зазначений орган набуває статусу позивача. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі прокурор набуває статусу позивача.
Відповідно до пункту 2 резолютивної частини рішення Конституційного Суду України від 08 квітня 1999 року №3-рп/99 під поняттям орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах, потрібно розуміти орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом надані повноваження органу виконавчої влади.
При вирішенні справи суд бере до уваги, що інтереси держави є оціночним поняттям, а тому прокурор в кожному конкретному випадку самостійно визначає з посиланням на порушення матеріальних або інших інтересів держави, обґрунтовує у позовній заяві необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.
Враховуючи позицію Верховного Суду, викладену в постанові від 03.12.2019 у справі №920/121/19, суд зазначає, що поняття «інтереси держави» охоплюють широке і водночас чітко не визначене коло законних інтересів, які не піддаються точній класифікації, а тому їх наявність повинна бути предметом самостійної оцінки суду у кожному конкретному випадку звернення прокурора з позовом. Надмірна формалізація «інтересів держави», особливо у сфері публічних правовідносин, може призвести до необґрунтованого обмеження повноважень прокурора на захист значущих інтересів там, де це дійсно потрібно (аналогічна позиція викладена у постановах Верховного Суду від 25.04.2018 у справі №806/1000/17, від 19.09.2019 у справі №815/724/15, від 17.10.2019 у справі №569/4123/16-а).
Державний інтерес знаходить свій вияв у підтримці такого стану суспільних відносин, який би повною мірою відповідав конституційним засадам правового регулювання та забезпечував баланс інтересів усіх членів суспільства в їх взаємовідносинах між собою та державою.
З наведеного висновується, що інтереси держави спрямовані на забезпечення гарантій державної влади та ефективного функціонування її інститутів та органів задля захисту та реалізації прав і свобод територіальних громад.
У даному випадку, обґрунтовуючи інтереси держави прокурор, зазначає, що значні обсяги накопичених в Україні відходів та відсутність ефективних заходів, спрямованих на запобігання їх утворенню, перероблення, утилізацію, знешкодження та екологічно безпечне видалення, поглиблюють екологічну кризу і стають гальмівним фактором розвитку національної економіки. Втрачається вагомий ресурсний потенціал, і водночас погіршується і так несприятлива екологічна ситуація. Відсутність дієвого контролю призводить до масового утворення несанкціонованих звалищ та численних порушень законодавства під час поводження з небезпечними відходами. За відсутності роздільного збирання побутових відходів практично не розв`язується проблема поводження з небезпечними відходами, які містяться у складі побутових відходів.
Подання прокуратурою даної позовної заяви обумовлено необхідністю відновлення та захисту порушених інтересів держави, які полягають у обов`язковому дотриманні природоохоронного законодавства, зокрема, щодо поводження з відходами. Отже, суд вважає наявними передбачені частиною третьою статті 23 Закону України «Про прокуратуру» підстави для представництва прокурором інтересів держави в суді.
Відповідно до статті 15 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» від 25.06.1991 № 1264-XII, місцеві ради несуть відповідальність за стан навколишнього природного середовища на своїй території і в межах своєї компетенції, зокрема: забезпечують реалізацію екологічної політики України, екологічних прав громадян; дають згоду на розміщення на своїй території підприємств, установ і організацій у порядку, визначеному законом; видають (переоформлюють, видають дублікати, анулюють) дозволи на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення у випадках, передбачених законом; затверджують місцеві екологічні програми; організовують вивчення навколишнього природного середовища; забезпечують інформування населення про стан навколишнього природного середовища, функціонування місцевих екологічних автоматизованих інформаційно-аналітичних систем; здійснюють контроль за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища. Місцеві ради можуть здійснювати й інші повноваження відповідно до цього та інших законів України.
Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначає Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР.
Підпунктом 15 пункту "а" статті 30 цього Закону визначено до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження, серед яких, затвердження схем санітарного очищення населених пунктів та впровадження систем роздільного збирання побутових відходів.
Згідно з підпунктом 2 пункту "а" частини першої статті 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать такі власні (самоврядні) повноваження як підготовка і подання на затвердження ради проектів місцевих програм охорони довкілля, участь у підготовці загальнодержавних і регіональних програм охорони довкілля.
Пунктом 44 частини першої статті 26 цього ж Закону визначено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання щодо встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 1 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 № 2807-IV визначено, що благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
До повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів, зокрема, їх виконавчих органів, належить затвердження схем санітарного очищення населених пунктів та впровадження систем роздільного збирання побутових відходів (пункт 4 частини другої статі 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»).
Згідно зі статтею 35 цього Закону, технічна документація з питань благоустрою територій населених пунктів (проекти, схеми, карти, атласи тощо) розробляється з метою здійснення комплексу заходів з благоустрою територій, окремих об`єктів благоустрою, їх частин і може бути включена до правил благоустрою території відповідного населеного пункту.
Технічна документація з питань благоустрою населених пунктів погоджується в установленому порядку та затверджується її замовником.
Відповідно до статті 30 цього ж Закону формування системи поводження з відходами здійснюється шляхом використання найбільш ефективних і безпечних технологій за мінімальних економічних витрат, найбільш вигідних для того чи іншого населеного пункту схем і методів збирання, перевезення та знешкодження цих відходів з урахуванням щільності забудови, типів та наявного парку сміттєвозів, сміттєзбірників у порядку, визначеному законом.
Закон України «Про відходи» від 05.03.1998 № 187/ВР-97 визначає правові, організаційні та економічні засади діяльності, пов`язаної із запобіганням або зменшенням обсягів утворення відходів, їх збиранням, перевезенням, зберіганням, сортуванням, обробленням, утилізацією та видаленням, знешкодженням та захороненням, а також з відверненням негативного впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров`я людини на території України.
Статтею 1 цього Закону визначено, що відходи - будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворилися у процесі виробництва чи споживання, а також товари (продукція), що повністю або частково втратили свої споживчі властивості і не мають подальшого використання за місцем їх утворення чи виявлення і від яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.
Згідно зі статтею 9 Закону України «Про відходи», суб`єктами права власності на відходи є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи та організації усіх форм власності, територіальні громади, Автономна Республіка Крим і держава.
Територіальні громади є власниками відходів, що утворюються на об`єктах комунальної власності чи знаходяться на їх території і не мають власника або власник яких невідомий (безхазяйні відходи).
Суб`єкти права власності володіють, користуються і розпоряджаються відходами в межах, визначених законом.
Статтею 21 цього Закону визначено повноваження органів місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами, де, серед іншого, органи місцевого самоврядування забезпечують: а) виконання вимог законодавства про відходи; б) розроблення та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів; в) організацію збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організацію роздільного збирання корисних компонентів цих відходів; г) затвердження місцевих і регіональних програм поводження з відходами та контроль за їх виконанням; д) вжиття заходів для стимулювання суб`єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері поводження з відходами; е) вирішення питань щодо розміщення на своїй території об`єктів поводження з відходами; є) координацію діяльності суб`єктів підприємницької діяльності, що знаходяться на їх території, в межах компетенції; з) здійснення контролю за раціональним використанням та безпечним поводженням з відходами на своїй території.
Отже, розроблення та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів відповідно до наведених вище статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 21 Закону України «Про відходи», статті 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», статті 1 Закону України Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення належить до повноважень органів місцевого самоврядування.
Схема санітарного очищення документ, у якому містяться графічні та текстові матеріали щодо черговості здійснення заходів та обсягів робіт з санітарного очищення, систем і методів збирання, зберігання, перевезення, оброблення (перероблення), утилізації, видалення, знешкодження і захоронення побутових відходів, включаючи небезпечні відходи у їх складі, необхідної кількості сміттєвозів, механізмів, устаткування та інвентарю, доцільності проектування, будівництва, реконструкції чи розширення об`єктів поводження з відходами, їх основні параметри і розміщення, орієнтовані капіталовкладення на будівництво і придбання технічних засобів).
Вимоги до санітарного очищення територій населених місць, а також правила виконання робіт з належного прибирання об`єктів благоустрою та державного санітарно-епідеміологічного нагляду у сфері благоустрою населених пунктів і поводження з відходами, які є обов`язковими для виконання органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та підпорядкування і громадянами встановлені Державними санітарними нормами та правилами утримання територій населених місць, які затверджені наказом Міністерства охорони здоров`я України від 17.03.2011 №145.
Механізм розроблення, погодження, затвердження схем санітарного очищення населених пунктів визначений Порядком розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів, наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 23.03.2017 №57 (далі Порядок №57).
Відповідно до вищезазначеного Порядку розроблення, погодження та затвердження Схеми здійснюють виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації для одного або кількох населених пунктів, що входять до складу відповідної ради; Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні та районні державні адміністрації для населених пунктів, які входять до складу двох і більше сільських, селищних та міських рад (далі Розробник).
Розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Тернопільської області» від 12.06.2020 № 724-р, визначено адміністративні центри та затверджено території територіальних громад Тернопільської області, де зазначено, що до Козлівської територіальної громади входять Козлівська, Покропивнянська, Слобідківська, Таурівська територіальні громади (населені пункти).
Згідно з пунктом 2 розділу ІІ Порядку №57 розробник здійснює розроблення Схеми самостійно або виступає замовником розроблення Схеми на договірних засадах.
Пунктами 2-3 розділу ІІ Порядку №57 передбачені етапи розроблення відповідної схеми як безпосередньо органом місцевого самоврядування так суб`єктами господарювання, а саме те, що розроблення Схеми здійснюється самостійно Розробником за такими етапами:
1) прийняття рішення про розроблення Схеми;
2) складання завдання на розроблення Схеми згідно з ДБН Б.2.2-6:2013;
3) формування вихідних даних на розроблення Схеми згідно з ДБН Б.2.2-6:2013;
4) розроблення Схеми у складі текстових і графічних матеріалів; згідно з ДБН Б.2.2-62013.
У разі якщо Розробник виступає замовником розроблення Схеми (далі Замовник), й розроблення здійснюється суб`єктом господарювання, який має досвід роботи у сфері поводження з відходами (далі - Виконавець), на підставі договору за такими етапами:
1) прийняття Замовником рішення про розроблення Схеми;
2) складання Замовником завдання на розроблення Схеми згідно з ДБН.Б.2.2-6:2013;
3) формування Замовником вихідних даних на розроблення Схеми згідно 3 ДБН Б.2.2-6:2013;
4) визначення виконавця на конкурсних засадах та укладання з ним договору;
5) розроблення Виконавцем Схеми у складі текстових і графічних матеріалів згідно з ДБН Б.2.2-6:2013.
Таким чином, першим етапом для розроблення Схеми є прийняття відповідного рішення органом місцевого самоврядування.
Судом встановлено, що на момент подання позовної заяви до суду, а також на час розгляду справи у суді Козлівською селищною радою відповідне рішення про розроблення Схеми санітарного очищення населених пунктів Козлівської територіальної громади не прийняте.
Також суд зауважує, що прийняття рішення про розроблення Схеми санітарного очищення населених пунктів є лише одним з етапів розроблення відповідної Схеми санітарного очищення населених пунктів, визначених Порядком №57. Прийняття такого рішення без вжиття подальших дій та заходів не може вважатися виконанням вимог природоохоронного законодавства відповідачем.
Неприйняття протягом тривалого часу відповідного рішення селищною радою про розроблення Схеми санітарного очищення населених пунктів Козлівської територіальної громади свідчить про бездіяльність органу місцевого самоврядування.
Також суд погоджується з доводами прокурора, що бездіяльність Козлівської селищної ради впливає на реалізацію прав, свобод та інтересів жителів територіальної громади. Бездіяльність селищної ради призводить до негативного впливу щодо поліпшення iнженерно-технічного і санітарного стану території, її естетичного вигляду, негативно впливає на санітарне та епідемічне благополуччя населення.
У цій справі відсутні належні та беззаперечні докази, які б вказували на об`єктивні причини неможливості вжиття відповідачем заходів розроблення Схеми санітарного очищення населених пунктів. При цьому відповідач позов визнає.
Відповідач у порушення наведених норм законодавства належним чином не виконує свої повноваження у сфері поводження з відходами щодо розроблення схеми санітарного очищення населених пунктів, що порушує основні принципи державної політики у сфері поводження з відходами, загрожує захисту навколишнього природного середовища та здоров`ю людей від негативного впливу відходів, а тому суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову.
Оскільки суд встановив протиправну бездіяльність Козлівської селищної ради в частині виконання вимог законодавства про відходи щодо розроблення та затвердження Схеми санітарного очищення населених пунктів, то до задоволення підлягає і похідна позовна вимога про зобов`язання відповідача вчинити дії щодо розроблення та затвердження Схеми санітарного очищення населених пунктів Козлівської територіальної громади.
Враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, об`єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд приходить до переконання, що позовні вимоги підлягають до задоволення повністю.
Керуючись статтями 2, 72-77, 90, 189, 242-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов керівника Тернопільської окружної прокуратури (бульвар Т.Шевченка, 7, місто Тернопіль, 46001) в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Тернопільській області (вулиця Шашкевича, 3, місто Тернопіль, 46008, код ЄДРПОУ 37977693) до Козлівської селищної ради (вулиця Галицька, 15, селище Козлів, Тернопільський район, Тернопільська область, 47631, код ЄДРПОУ 04396443) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Козлівської селищної ради в частині виконання вимог законодавства про відходи щодо розроблення та затвердження Схеми санітарного очищення населених пунктів.
Зобов`язати Козлівську селищну раду вчинити дії щодо розроблення та затвердження Схеми санітарного очищення населених пунктів Козлівської територіальної громади.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складено та підписано 23 березня 2023 року.
Головуючий суддяЧепенюк О.В.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2023 |
Оприлюднено | 27.03.2023 |
Номер документу | 109755834 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері містобудування; архітектурної діяльності |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Чепенюк Ольга Володимирівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Чепенюк Ольга Володимирівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Чепенюк Ольга Володимирівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Чепенюк Ольга Володимирівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Чепенюк Ольга Володимирівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Чепенюк Ольга Володимирівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Чепенюк Ольга Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні