Справа №522/2903/23
н/п 2/522/3057/23
УХВАЛА
про відмову в задоволенні клопотання
24.03.2023 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Шестакова Я.В., розглянувши заяву представника позивача про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Нормандіка» про стягнення коштів,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Приморського районного суду м. Одеси перебуває вищезазначена цивільна справа.
23.03.2023 року від представника позивача на електронну адресу суду надійшло клопотання про проведення судового засідання, призначеного на 26.04.2023 року в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Відповідно вимог ч.5 ст.212 ЦПК України, суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом, тобто, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду.
Згідно вимог ч.2, 8 ст.212 ЦПК України, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду або поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Аналіз наведеної норми свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потребу у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Разом з тим, через постійні повітряні тривоги по всій території України, масовані ракетні атаки на енергооб`єкти, ДТЕК Одеські електромережі вдається до екстрених, аварійних та віялових відключень електромережі, що є суттєвою технічною перешкодою у здійснені судочинства та проведені судових засідань в режимі відеоконференції, а отже, у урахуванням зазначеного, може відбутися затягування розгляду справи, що призведе до порушення Конституційних прав сторін на судовий захист та розгляд справи у розумні строки.
Враховуючи відсутність виключних обставин для здійснення розгляду справи в режимі відеоконференції, відсутність відзиву відповідача чи належного повідомлення про розгляд справи, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
З урахуванням зазначеного, керуючись ч. 5 п.4 ст.12 ЦПК України суд роз`яснює сторонам право викласти свої позиції письмово у виді відзиву, відповіді на відзив, письмових поясненнях, запереченнях у строки, зазначені в ухвалі про відкриття провадження.
Керуючись ст.ст.212,260 ЦПК України, суддя -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання представника позивача про проведення судового засідання у режимі відеоконференції у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Нормандіка» про стягнення коштів - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Я.В. Шестакова
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2023 |
Оприлюднено | 27.03.2023 |
Номер документу | 109767620 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про повернення безпідставно набутого майна (коштів) |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Шестакова Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні