Ухвала
від 20.03.2023 по справі 363/1153/23
ВИШГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"20" березня 2023 р. Справа № 363/1153/23

УХВАЛА

20 березня 2023 року Вишгородський районний суд Київської області в складі

головуючого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

представника потерпілого ОСОБА_5 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м.Вишгороді обвинувальний актв кримінальномупровадженні№12022111150000636 за ч. 4 ст. 185 КК України, щодо

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Вишгород Київської області, з середньою освітою, раніше судимого 12.08.2022 Вишгородським районним судом Київської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

встановив:

У провадженні Вишгородського районного суду Київської області перебуває кримінальне провадженні за обвинувальним актом стосовно ОСОБА_4 за ч. 4 ст. 185 КК України.

Відповідно до положень ст. 314 КПК України першочерговим завданням підготовчого судового засідання є вирішення питання про можливість призначення судового розгляду, у зв`язку з чим, суд з`ясовує, чи наявні підстави для прийняття рішень, передбачених п. 1-4 ч. 1 ст. 314 КПК України.

З цією метою, у підготовчому судовому засіданні судом було з`ясовано думку учасників судового провадження щодо можливості призначення судового розгляду на підставі обвинувального акта або наявності підстав для прийняття рішення про його повернення.

Прокурор просив суд призначити кримінальне провадження до судового розгляду, вважаючи, що обвинувальний акт відповідає вимогам ст. 291 КПК України, а підстави для прийняття рішення про його повернення відсутні. В судовому засіданні прокурор заявив клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, посилаючись, що він обвинувачується в тяжкому злочині і наявні ризики щодо можливого переховування від суду та впливу на свідків.

Обвинувачений ОСОБА_4 упідготовчому засіданні незаперечив протипризначення справидо судовогорозгляду та застосуваннязапобіжного заходуу видідомашнього арешту,лише повідомивнову адресупроживання замісцем проживанняйого співмешканки АДРЕСА_1 .

Представник потерпілого ОСОБА_5 підтримав прокурора, просив призначити справу до судового розгляду. Вважав необхідним обрати запобіжний захід у виді домашнього арешту.

Суд, заслухавши думку прокурора, обвинуваченого, представника потерпілого, дійшов до наступних висновків.

Враховуючи, що угоди про визнання винуватості чи про примирення до суду у порядку ст.ст. 468-475 КПК Українине надійшло, підстав для закриття провадження згідно ст.284 КПК Українине вбачається, підстав для повернення обвинувального акту прокурору немає, підстав для направлення обвинувального акту для визначення підсудності не встановлено, зважаючи на те, що немає підстав для прийняття рішень визначених п. п. 1-4 ч. 3 ст. 314 КПК України, суд приходить до висновку, що дане кримінальне провадження слід призначити до судового розгляду.

Щодо клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу суд дійшов до наступного.

Відповідно до ч. 3 ст. 315 КПК України під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити, продовжити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань суд додержується правил, передбачених розділом II цього Кодексу.

Заявлене прокурором клопотання про продовження запобіжного заходу відповідає вимогам КПК України, вручене обвинуваченому.

Відповідно до ст. 194 КПК України підставами для застосування заходів забезпечення кримінального провадження визначено існування обґрунтованої підозри щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, а також наявність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України.

Суд, враховуючи наявність відомостей, викладених в Реєстрі матеріалів досудового розслідування, у вчиненні обвинуваченим інкримінованого кримінального правопорушення за ознаками ч. 4 ст. 185 КК України, визначає, що причетність обвинуваченого до вчинення інкримінованого кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо нього запобіжного заходу.

Судом встановлено, що ризики можливості переховуватись від суду та впливати на свідків є обґрунтованим, тобто обвинувачений без застосування до нього запобіжного заходу зможе переховуватися від суду, розуміючи, що йому загрожує реальний термін покарання, а також впливати на свідків, які в суді ще не допитані.

Перевіряючи наявність законних підстав щодо можливості застосування запобіжного заходу, суд, відповідно до ст. 178 КПК України, оцінюючи в сукупності фактори, пов`язані з характером особи обвинуваченого, місцем проживання, родом занять, майновим станом, особистими та соціальними обставинами його життя, сімейними зв`язками та зв`язками з суспільством, враховуючи, що обвинувачений є волонтером, має постійне місце проживання, за станом здоров`я захворювань не має, вважає необхідним обрання запобіжного заходу у виді домашнього арешту в певний час доби, строком два місяці, що забезпечить належну його процесуальну поведінку.

Крім цього, застосовуючи до підозрюваного запобіжний захід у виді домашнього арешту в певний час доби, суд вважає за необхідне покласти на обвинуваченого додаткові обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України.

Керуючись ст.ст. 314-316, 372 КПК України,

ухвалив:

Закінчити підготовку у кримінальному провадженні.

Призначити судовий розгляд обвинувального акта у вказаному кримінальному провадженні у судовому засіданні в приміщенні Вишгородського районного суду на 11 годину 00 хвилин 28 березня 2023 року.

В судове засідання викликати учасників судового провадження.

Клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу задовольнити.

Обрати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , запобіжний захід - домашній арешт та заборонити останньому протягом двох наступних місяців залишати житло за адресою: АДРЕСА_1 , в період часу з 22 год. до 06 год.

На підставі ст. 194 КПК України зобов`язати ОСОБА_4 :

-прибувати за кожною вимогою до суду в цьому кримінальному проваджені;

-повідомляти прокурора, суд про зміну місця проживання та/або місця роботи, військової служби;

-не залишати без дозволу прокурора, суду межі Київської області;

-утриматися від спілкування із свідками у цьому кримінальному провадженні.

Роз`яснити обвинуваченому, що відповідно до ч.5ст. 181 КПК України, працівники поліції з метою контролю за його поведінкою, мають право з`являтися в житло, під арештом в якому він перебуває, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього обов`язків.

Ухвала дієпротягом двохмісяців,строк якоїзакінчується 20 травня 2023 року.

Ухвала може бути оскаржена протягом 7 днів з дня її проголошення до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляції через Вишгородський районний суд Київської області в частині продовження запобіжного заходу.

Ухвала в частині призначення до судового розгляду оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудВишгородський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення20.03.2023
Оприлюднено27.03.2023
Номер документу109778651
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —363/1153/23

Ухвала від 31.10.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Олійник С. В.

Вирок від 28.03.2023

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Олійник С. В.

Ухвала від 20.03.2023

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Олійник С. В.

Ухвала від 20.03.2023

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Олійник С. В.

Ухвала від 03.03.2023

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Олійник С. В.

Ухвала від 28.02.2023

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Олійник С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні