Єдиний унікальний номер 725/1883/23
Номер провадження 3/725/891/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.03.2023
Суддя Першотравневого районного суду м. Чернівці Галичанський О.І., розглянув справу про порушення митних правил, яка надійшла від Чернівецької митницi Державної митної служби про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України громадянина Гонконгу ОСОБА_1 ( р.н . невідомо) ,-
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається із протоколу про порушення митних правил №0086/40800/23, 10.02.2023 року на адресу Чернівецької митниці надійшла інформація від 31 Прикордонного загону імені генерал-хорунжого Олександра Пилькевича стосовно можливої спроби незаконного ввезення 10.02.2023 року на митну територію України товарів через пункт пропуску «Порубне» вантажним автомобілем марки « Мерседес Бенц » р/н НОМЕР_1 / НОМЕР_2 з вантажем «предмети побуту» вагою 14160 кг.
11.02.2023 року о 10 год. 38 хв. в зону митного контролю МАПП «Порубне-Сірет» Чернівецької митниці в`їхав вантажний автомобіль марки « Мерседес Бенц » р/н НОМЕР_1 з причепом під керуванням водія фірми перевізника ТОВ " ВІАТ-ТРАНС" громадянина України ОСОБА_2 .
Згідно поданих водієм до митного контролю товаросупровідних документів, а саме: СМК б/н від 06.02.2023р., інвойс від 10.11.2022року , Пакувального листа від 10.11.2022 та загальної декларації прибуття від 09.02.2023 року у вказаному транспортному засобі переміщується товар: «антивібраційні підставки для ніжок до пральних машин» - 409 кг, «органайзери» - 95 кг, «туристичні плити для приготування їжі» - 11 кг, «щітки зубні електричні» - 883 кг, «Машинки для підстригання волосся» - 5843 кг, «обігрівачі» - 2954 кг, «стайлери для укладання волосся» - 1134 кг, «масажери» - 2311 кг, «швабри для миття підлоги у комплекті з відрами із пластмаси» - 520 кг. Всього - 14160 кг на загальну вартість 41200,90 Доларів США.
Товари переміщуються в Україну на виконання контракту, укладеного між ТОВ "ЛАЙВТЕК ГРУП" (ЄДПРОУ 44652043) та Timely Customs Logistics Consulting Limited (в особі директора ОСОБА_1 ).
Митним органом прийнято рішення про проведення повного митного огляду товару, який переміщувався через митний кордон.
За результатами огляду встановлено, що окрім товару «антивібраційні підставки для ніжок до пральних машин, органайзери, туристичні плити для приготування їжі, щітки зубні електричні, машинки для підстригання волосся, обігрівачі, стайлери, масажери, швабри у комплекті з відром» в кількості 725 місць , який зазначений в товаросупровідних документах , виявлено також товар «Смарт ТВ приставка » в кількості 7 вантажних місць - 278 штук , «Домашній вакуумний пакувальник їжі загальною кількістю 10 вантажних місць - 400 шт., які не зазначені в жодному з товаросупровідних документів. Загальна кількість вантажних місць складає 742 місця, що на 40 місць менше, ніж зазначено в ТСД.
Таким, чином, на думку митниці продавець товарів компанія ,Timely Customs Logistics Consulting Limited (в особі директора ОСОБА_1 ) вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів - «Смарт ТВ приставка » в кількості 7 вантажних місць - 278 штук , «Домашній вакуумний пакувальник їжі « загальною кількістю 10 вантажних місць - 400 шт.,через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом поданням митному органу як підстави для переміщення документів, що містять неправдиві відомості щодо кількості, найменування та вартості товарів.
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч.1 ст. 483 Митного кодексу України.
У судове засіданні представник митниці та ОСОБА_1 не з"явилися.
У відповідності до ч.ч.3, 4 ст. 526 МК України -у разі розгляду справи про порушення митних правил у суді про час та місце розгляду справи суд (суддя) повідомляє особу, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, а також відповідний орган доходів і зборів. Справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.
На підставі вищевказаного, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності учасників процесу .
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, вважаю, що справа про порушення митних правил відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню до Чернівецької митниці для проведення додаткової перевірки, виходячи з наступного:
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП, ст.486 МК України, завданням у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді кожної справи суддя зобов`язаний з`ясувати обставини, передбачені ст.280 КУпАП, ст.489 МК України, а винесене у справі судове рішення має ґрунтуватись на конкретних доказах.
Відповідно до вимог ст. 489 Митного кодексу України, посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов`язана з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 487Митного кодексуУкраїни передбачено, що провадження у справі про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст.280 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 508 Митного кодексу України, у справі про порушення митних правил процесуальні дії проводяться з метою отримання доказів, необхідних для правильного вирішення цієї справи.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУПАП.
Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення митних правил є одним із доказів у справі про адміністративне правопорушення, оцінку якому надає суд.
Зокрема, як випливає зі змісту ст.494 МК України, протокол про порушення митних правил є підставою для подальшого провадження у справі про порушення митних правил, це засіб за допомогою якого встановлюються фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку посадові особи митних органів встановлюють наявність чи відсутність митного правопорушення, вину особи в його вчиненні та інші обставини, що вказуються у ст.280КУпАП і мають значення для правильного вирішення справи.
Судом встановлено, що 14.02.2023 року митним органом без присутності ОСОБА_1 було складено відносно нього протокол про порушення митних правил за №0086/40800/23
З приводу вказаних обставин Європейський суд з прав людини неодноразово звертав увагу національних судів на те, що кожний обвинувачений у вчиненні кримінального правопорушення має щонайменше такі права: бути негайно і детально поінформованим зрозумілою для нього мовою про характер і причини обвинувачення, висунутого проти нього. Положення Конвенції стосуються й обвинувачення у вчиненні адміністративного правопорушення, що випливає з практики Європейського суду з прав людини, який приймає до свого провадження і заяви щодо рішень судів про накладення на осіб адміністративних стягнень, оскільки вважає, що в силу суворості санкцій такі справи за суттю є кримінальними, а адміністративні покарання фактично носять кримінальний характер з усіма гарантіями ст.б Конвенції (п.55 рішення у справі Турепко проти України"; п.21 рішення у справі "Надточій проти України").
Відповідно до вимог ст. 268 КУпАП - особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Тобто , ОСОБА_1 повинен бути ознайомлений про протокол, складений відносно нього і про запровадження відносно нього справи про порушення митних правил.
Відповідно до вимог статті 527 МК України, по справі про порушення митних правил, в разі неповноти проведеного провадження, яке не може бути усунуте при розгляді справи, або при наявності інших обставин, які перешкоджають розгляду адміністративної справи по суті, суд виносить постанову про проведення додаткової перевірки.
Керуючись ст.ст. 486,489,494,527 Митного Кодексу України,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу про порушення митних правил та притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.483 МК України ОСОБА_1 (директора фірми Timely Customs Logistics Consulting Limited) - повернути начальнику Чернівецької митниці Державної митної служби України для доопрацювання матеріалів.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці О. І. Галичанський
Суд | Першотравневий районний суд м.Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2023 |
Оприлюднено | 28.03.2023 |
Номер документу | 109803775 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Справи про порушення митних правил, які підлягають розгляду в судовому порядку Митний кодекс 2012 р. Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю |
Адмінправопорушення
Першотравневий районний суд м.Чернівців
Галичанський О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні