ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25022,
тел. (0522) 32 05 11, факс 24 09 91, код ЄДРПОУ 03499951,
e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
27 березня 2023 рокуСправа № 916/615/23
Суддя Господарського суду Кіровоградської області Поліщук Г.Б., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "КРОНА ІМПУЛЬС", 49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 36а
до відповідача Приватного підприємства "САЖЕВ", 25018, м. Кропивницький, вул. Гуляницького, буд. 10
про стягнення 468 536,46 грн
15.02.2023 до Господарського суду Одеської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "КРОНА ІМПУЛЬС" №б/н від 16.01.2023 про стягнення з Приватного підприємства "САЖЕВ" заборгованості в розмірі 330 758,40 грн та пені за несвоєчасну оплату поставленого товару і відсотки за користування коштами в сукупному розмірі 133 778,06 грн, а також понесені позивачем витрати по сплаті судового збору.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 20.02.2023 матеріали (вх. №637/23 від 15.02.2023) за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КРОНА ІМПУЛЬС" до Приватного підприємства "САЖЕВ" про стягнення заборгованості у розмірі 330 758,40 грн, пені та відсотків за користування коштами у розмірі 133 778,06 грн передано за територіальною підсудністю до Господарського суду Кіровоградської області.
21.03.2023 матеріали позовної заяви надійшли на адресу Господарського суду Кіровоградської області.
Розглянувши зазначену позовну заяву, господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтями 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви та комплектність документів, які повинні додаватися до неї.
Відповідно до пунктів 3, 4 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Предмет позову, тобто певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення, повинен бути чітко визначений позивачем у прохальній частині позовної заяви, оскільки резолютивна частина рішення суду, по суті, відображає позовні вимоги, викладені у прохальній частині позовної заяви, яка повинна викладатися чітко й безумовно, з метою його належного виконання.
Так як вбачається з матеріалів позову, позивачем у вступній частині позову вказано ціну позову 468 536,46 грн, водночас, у прохальній частині позову останній просить стягнути на свою користь суму боргу в розмірі 330 758,40 грн за отриманий товар згідно договору поставки №27/18 від 27.02.2018 року та пеню за несвоєчасну оплату поставленого товару і відсотки за користування коштами в сукупному розмірі 133 778,06 грн, що у сукупності складають 464 536,46 грн. Таким чином, позивач допустив розбіжності між зазначеною ціною позову та вказаними у прохальній частині позову вимогами, заявленими до стягнення з відповідача.
Враховуючи вищенаведене, господарський суд зазначає про необхідність приведення у відповідність вступну (ціну позову) та прохальну частину позовної заяви.
Окрім того, суд звертає увагу позивача на допущені арифметичні помилки при підрахунку загальної суми заявлених пені, інфляційних втрат та 3% річних (по тексту позовної заяви).
Крім того, згідно з п. 9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
В порушення зазначеної норми позивачем не зазначено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, а отже не дотримано вимог, передбачених п. 9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" від 05.03.2009 № 270 розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Таким чином, належним доказом відправлення учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень у поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.
В якості доказу направлення копії позовної заяви № б/н від 16.01.2023 з доданими до неї документами відповідачу (Приватному підприємству "САЖЕВ") позивачем надано опис вкладення з відтиском печатки поштового відділення від 07.02.2023, з якого вбачається, що позовну заяву з додатками направлено на адресу Приватного підприємства "САЖЕВ" - 73000, м. Херсон, Херсонська область, вул. Іюши Кулика, буд. 131/б, кв. 49.
Проте, відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських організацій, юридичною адресою відповідача є: 25018, м. Кропивницький, вул. Гуляницького, буд. 10.
Таким чином, з наданого позивачем опису вкладення вбачається, що копії позовної заяви та додатки надіслано на невірну адресу відповідача.
Дана обставина є суттєвою, оскільки нормами ст. 165 Господарського процесуального кодексу України передбачено право відповідача після одержання ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду відзив на позовну заяву, тоді як у даному випадку відповідач позбавляється можливості підготувати обґрунтовані заперечення на позовну заяву, з урахуванням усіх обставин, на які посилається позивач та поданих ним доказів.
Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з частиною 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З огляду на вищенаведене, наявні підстави для залишення позовної заяви без руху, з наданням позивачу строку на усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "КРОНА ІМПУЛЬС" - залишити без руху.
2. Позивачу усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки в строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме надати:
- уточнення вступної (ціна позову) та прохальної частини позовної заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- докази направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї всіх документів (на належну адресу), разом із заявою про усунення недоліків.
3. Роз`яснити позивачу, що у відповідності до ч. 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
5. Копію ухвали надіслати Товариству з обмеженою відповідальністю "КРОНА ІМПУЛЬС" за адресою: 49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 36а.
Ухвалу підписано 27.03.2023.
Суддя Г.Б. Поліщук
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2023 |
Оприлюднено | 28.03.2023 |
Номер документу | 109806606 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Поліщук Г.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні