ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25022,
тел. (0522) 32 05 11, факс 24 09 91, код ЄДРПОУ 03499951,
e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
17 травня 2023 рокуСправа № 916/615/23
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Поліщук Г.Б., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "КРОНА ІМПУЛЬС" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі № 916/615/23
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КРОНА ІМПУЛЬС", 49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 36а
до відповідача Приватного підприємства "САЖЕВ", 25018, м. Кропивницький, вул. Гуляницького, буд. 10
про стягнення 464 536,46 грн
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "КРОНА ІМПУЛЬС" до Приватного підприємства "САЖЕВ" про стягнення 464 536,46 грн, з яких 330 758,40 грн основна заборгованість, 54 824,34 грн пеня, 70 471,81 грн інфляційні втрати, 8 481,91 грн 3% річних, з покладенням на відповідача судових витрат.
Ухвалою від 21.04.2023 судом прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі №916/615/23 за правилами спрощеного позовного провадження, судовий розгляд призначено на 18.05.2023 на 12:30 год; сторонам встановлено строк для подання заяв по суті справи.
16.05.2022 на електронну адресу суду (без КЕП) від Товариства з обмеженою відповідальністю "КРОНА ІМПУЛЬС" надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника) (частина 8 статті 42 Господарського процесуального кодексу України).
14.02.2019 року Велика Палата Верховного Суду в рамках справи № 9901/43/19 (П/9901/43/19) зазначила, що саме електронний цифровий підпис є головним реквізитом подання електронного документа. Відсутність такого реквізиту в електронному документі виключає підстави вважати його оригінальним.
Відповідно до ч. 4 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Враховуючи, що зазначена заява Товариства з обмеженою відповідальністю "КРОНА ІМПУЛЬС" надійшла електронною поштою, однак не підписана кваліфікованим електронним підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", тобто подана без дотримання вимог ч. 2 ст. 165, ч. 2 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України, заява Товариства з обмеженою відповідальністю "КРОНА ІМПУЛЬС" підлягає поверненню позивачу без розгляду на підставі ч. 4 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України.
Однак, з урахуванням надходження заяви засобами електронного зв`язку, суд фактично її не повертає.
Керуючись статтями 170, 197, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "КРОНА ІМПУЛЬС", що надійшла на електронну пошту суду без КЕП, повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "КРОНА ІМПУЛЬС" без розгляду.
2. Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 235 Господарського процесуального кодексу України, та може бути оскаржена до Центрального апеляційного господарського суду.
3. Копії ухвали надіслати представнику Товариства з обмеженою відповідальністю "КРОНА ІМПУЛЬС" (на електронну пошту ІНФОРМАЦІЯ_1), Приватному підприємству "САЖЕВ" (25018, м. Кропивницький, вул. Гуляницького, буд. 10).
Ухвалу підписано 17.05.2023.
Суддя Г.Б. Поліщук
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 17.05.2023 |
Оприлюднено | 19.05.2023 |
Номер документу | 110907636 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Поліщук Г.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні