Рішення
від 29.03.2023 по справі 612/20/23
БЛИЗНЮКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

612/20/23

2/612/25/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 березня 2023 року смт. Близнюки

Близнюківський районний суд Харківської області в складі:

головуючого судді Масло С.П.,

за участю секретаря судових засідань Чміль Т.А.,

представника позивача Грабова Д.В.

відповідача ОСОБА_2 ,

представника відповідача ОСОБА_3 ,

представника центра надання соціальних послуг Подеречі І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Близнюки в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області до ОСОБА_2 , треті особи: служба у справах дітей Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області, Центр надання соціальних послуг Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області, про відібрання дитини та позбавлення батьківських прав батька, стягнення аліментів на малолітню дитину, -

в с т а н о в и в:

Близнюківська селищна рада Лозівського району Харківської області звернулася до Близнюківського районного суду Харківської області з позовною заявою до ОСОБА_2 , треті особи: служба у справах дітей Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області, Центр надання соціальних послуг Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області, в якій просять: 1) відібрати малолітню дитину ОСОБА_4 від батька ОСОБА_2 ; 2) позбавити ОСОБА_2 батьківських прав відносно малолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; 3) Передати малолітню дитину ОСОБА_4 органу опіки та піклування Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області для подальшого її влаштування в сімейні форми виховання; 4) стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання дитини ОСОБА_4 у розмірі не менше 50 % прожиткового мінімуму від усіх видів його заробітку (доходу) відповідно до віку дитини, щомісячно, починаючи з дня подачі позовної заяви до суду.

В обґрунтування позову зазначено, що на обліку служби у справах дітей Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області перебуває малолітня дитина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 як така, що опинилися в складних життєвих обставинах. ОСОБА_2 та ОСОБА_5 є батьками малолітньої дитини ОСОБА_4 . Мати дитини, ОСОБА_5 , померла ІНФОРМАЦІЯ_2 . Малолітня дитина ОСОБА_4 проживала разом із батьком, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та його дружиною ОСОБА_6 за адресою: АДРЕСА_1 .

За усним повідомленням від дільничного офіцера поліції СПД №1 Лозівського РВП ГУНП в Харківській області Шевченка Ю.В. про факт залишення малолітньої дитини ОСОБА_4 без нагляду дорослих 09 січня 2023 року працівниками служби у справах дітей селищної ради, центру надання соціальних послуг селищної ради, сектору поліцейської діяльності №1 Лозівського РВП ГУНП в Харківській області терміново було обстежено умови проживання сім`ї ОСОБА_2 , в ході роботи було встановлено наступне. Дитина перебувала вдома із бабусею ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка пересувається на милицях та потребує стороннього догляду. ОСОБА_7 повідомила, що вдома із дорослих нікого немає, де перебуває батько дитини не знає, також зазначила що між чоловіком та дружиною була вчинена сварка, відповідач був в стані алкогольного сп`яніння. З дозволу громадянки було обстежено умови проживання дитини, про що складено акт від 09.01.2023 року, де зазначено, що в будинку було брудно, речі по кімнатах розкидані, на підлозі лежала пляшка від пива, на ліжках було складно розібрати, що на них знаходиться, постільна білизна брудна, пічне опалення не працювало, було прохолодно. Приготована їжа була відсутня. Дитина мала занедбаний вигляд, було чутно неприємний запах, волосся брудне та незачесане, одяг малолітньої був також брудний. Дитина знайшла верхній одяг, але шапка була відсутня (повідомила, що знаходиться у тітки).

Під час бесіди ОСОБА_8 повідомила членам комісії, що мама та тато були п`яні і сварилися (батько штовхав маму), назвала нецензурні промови батька, приходили друзі ОСОБА_2 та вони випивали, потім у 24.00 год пішли з дому, зі слів дитини вона нічого ще не їла, як прокинулася чекала на тата. Дитина була залишена на людину похилого віку ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

В ході роботи було встановлено, що до сектору поліцейської діяльності №1 Лозівського РВП ГУНП в Харківській області протягом 07.01.2023 року (ЄО №22), 08.01.2023 (ЄО № 29, 32) надходили повідомлення від мешканки смт. Близнюки Харківської області ОСОБА_9 , про те, що у неї виник конфлікт з ОСОБА_2 , який перебуває в алкогольному стані та кидається у бійку. Також заявниця повідомила, що вдома перебувають двоє малолітніх дітей 5 та 15 років.

Зі слів дільничного, батько ОСОБА_2 в телефонному режимі відмовився повідомити, де він наразі перебуває (наявні ознаки алкогольного сп`яніння), дружина ОСОБА_6 на телефонні дзвінки не відповідає.

09.01.2023 членами виїзної комісії було складено акт оцінки рівня безпеки дитини та акт оцінки потреб сім`ї/особи за результатами, яких було прийнято рішення про направлення дитини на медичний огляд до КП «Близнюківська ЦРЛ» та тимчасового влаштування малолітньої у безпечне середовище.

Діючи, виключно в найкращих інтересах дитини та відповідно до акту оцінки рівня безпеки дитини від 09.01.2023 року, виконавчим комітетом Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області від 10.01.2023 року було прийнято рішення про негайне відібрання малолітньої дитини ОСОБА_4 від батька у зв`язку із загрозою життю та здоров`ю дитини.

Органом опіки та піклування селищної ради вживалися заходи щодо захисту прав та інтересів малолітньої, а саме відповідно до рішення виконавчого комітету Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області від 10.01.2023 року Злату влаштовано на тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію до сім`ї патронатного вихователя терміном на три місяці.

За попереднім медичним оглядом дитини від 09.01.2023 року було виявлено контактний дерматит та встановлено діагноз - Н50.00, Q21.10.

За результатами засідання комісії з питань захисту прав дитини Близнюківської селищної ради від 10.01.2023 року протокол №1 року прийнято рішення про доцільність відібрання малолітньої дитини ОСОБА_4 від батька та позбавлення його батьківських прав на підставі документів, що свідчать про невиконання належним чином батьківських обов`язків.

Відповідно до висновку органу опіки та піклування Близнюківської селищної ради Лозівського району від 12.01.2023 року № 02-20/120 доцільним є відібрання ОСОБА_4 від батька ОСОБА_2 , позбавлення його батьківських прав у зв`язку із тим, що до гр ОСОБА_2 вже застосовувалися превентивні міри, а саме подання позову до суду про відібрання дитини від батька без позбавлення його батьківських прав, оскільки це давало можливість вже змінити своє ставлення до виховання дитини.

Службою у справах дітей Близнюківської селищної ради та центром надання соціальних послуг Близнюківської селищної ради вживалися заходи для подолання складних життєвих обставин сім`ї ОСОБА_2 , виправлення асоціальної поведінки, однак це позитивних результатів не дало.

Отже, враховуючи вищевикладені обставини, наявну інформацію дії батька становлять реальну загрозу для дитини, її здоров`ю та психічному розвитку, адже це суперечить принципу розумної турботи про дитину у поєднанні з обережною для психіки дитини увагою до неї. Адже у найкращих інтересах дитини є забезпечення її розвитку у безпечному, спокійному та стійкому середовищі, в атмосфері любові, емоційній стабільності та матеріальній забезпеченості,

Зазначені факти, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення Відповідачем від виховання дитини та свідомого нехтування своїми обов`язками, що підтверджує відсутність серйозного ставлення відповідача до своїх батьківських обов`язків.

Представники позивача та центру надання соціальних послуг в судовому засіданні позов підтримали та просили його задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 та його представник ОСОБА_3 у судовому засіданні заперечували проти позбавлення батьківських прав, у зв`язку з необґрунтованістю цих позовних вимог.

Представник служби у справах дітей надав заяву про розгляд справи без їх участі, позов підтримують.

Суд, вислухавши представників сторін, відповідача, представника третьої особи, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, дійшов до наступного.

Судом встановлено, що батьками дитини: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є ОСОБА_2 та ОСОБА_5 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 від 20.06.2017.

Відповідно до Свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 від 27.08.2020, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно до Довідки про реєстрацію місця проживання особи від 09.08.2017 №09-15/206, ОСОБА_4 зареєстрована з 09.08.2017 за адресою: АДРЕСА_2 .

Згідно Довідки від 19.05.2016 №6303000848 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , фактичне місце проживання за адресою: АДРЕСА_4 .

Пенсійним посвідченням № НОМЕР_3 серії НОМЕР_4 від 03.03.2010, підтверджується, що ОСОБА_2 є пенсіонером по інвалідності (3 грп. професійне захворювання), термін дії - довічно.

Відповідно до Акту №49 обстеження умов проживання від 08.08.2022, начальником служби у справах дітей ОСОБА_10 , фахівцем із соціальної роботи ЦНСП ОСОБА_11 , було проведено обстеження умов проживання сім`ї ОСОБА_2 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 . В акті зазначено, що в будинку в деяких кімнатах було брудно, дитина має ліжко, забезпечена сезонним одягом, продуктами харчування, дитина була одягнута в брудний одяг, руки та ноги брудні. За результатами бесіди з ОСОБА_2 його було попереджено про відповідальне батьківство, про ризики вилучення дитини із сім`ї. Проведено бесіду щодо неналежного догляду за дитиною, про зловживання спиртними напоями. Також попереджено про недопустимість насильства в сім`ї.

Згідно Акту обстеження умов проживання від 25.08.2022, службою у справах дітей Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області було проведено обстеження умов проживання сім`ї ОСОБА_2 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 . В будинку було чисто, є запас харчових продуктів. Проведено бесіду щодо неналежного догляду за дитиною, про зловживання спиртними напоями. Також попереджено про недопустимість насильства в сім`ї.

Відповідно до Акту №1 обстеження умов проживання від 09.01.2023, комісією було проведено обстеження умов проживання сім`ї ОСОБА_2 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 . В акті зазначено, що в будинку було брудно, речі по кімнаті були розкидані, на підлозі лежала пляшка від пива, приготовлена їжа відсутня, постільна білизна брудна. Умови для проживання дитини не створені. У зв`язку із тим, що малолітня дитина перебувала із людиною похилого віку, яка погано пересувається та потребує стороннього догляду, прийнято рішення про негайне відібрання дитини на обстеження до КП «Близнюківська ЦРЛ».

Згідно Акту проведення оцінки рівня безпеки дитини ОСОБА_4 від 09.01.2023, комісією було прийнято рішення вилучення дитини із родини у зв`язку із загрозою її життю та здоров`ю.

Листом начальника СПД №1 Лозівського РВП ГУНП в Харківській області від 09.01.2023, начальника служби у справах дітей Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області Бухвостову А.В. було повідомлено про проведені заходи відносно ОСОБА_2 відповідно до листа служби у справах дітей Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області від 09.01.2023 №01-41/02.

Відповідно до клопотання начальника служби у справах дітей Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області Бухвостової А.В. від 09.01.2023 №01-41/03, пояснень ОСОБА_12 , листа директора Центру надання соціальних послуг Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області від 10.01.2023 №01-21/9, Витягу з протоколу №01 засідання комісії з питань захисту прав дитини Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області від 10.01.2023, рішення Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області №7 від 10.01.2023, було вирішено негайно відібрати малолітню дитину ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у батька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у зв`язку із виникненням безпосередньої загрози життю та здоров`я дитини.

З наказу служби у справах дітей Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області від 10.01.2023 №01-05/02 «Про взяття ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах», вбачається, що малолітню дитину ОСОБА_4 взято на облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Згідно з наказом служби у справах дітей Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області від 10.01.2023 №01-05/01 «Про передачу дитини до сім`ї патронатного вихователя», з 09.01.2023 ОСОБА_4 передано на тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію до сім`ї патронатного вихователя.

Відповідно до Рішення Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області від 10.01.2023 №8 «Про влаштування малолітньої дитини ОСОБА_4 в сім`ю патронатного вихователя», малолітню ОСОБА_4 влаштовано на тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію до сім`ї патронатного вихователя ОСОБА_13 .

Відповідно до листа огляду пацієнта КП «Близнюківська ЦРЛ», було проведено огляд малолітньої ОСОБА_4 , яка перебуває на обліку з діагнозом Q21.10, 450.0.

Згідно ухвали Полтавського апеляційного суду від 01.06.2022 по цивільній справі №612/517/21, прийнято відмову органу опіки та піклування Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області від позову до ОСОБА_2 про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав батька та стягнення аліментів на малолітню дитину. Визнано нечинним рішення Близнюківського районного суду Харківської області від 29.11.2021. Провадження у справі закрито.

Відповідно до Висновку органу опіки та піклування Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області про відібрання малолітньої дитини ОСОБА_4 від батька ОСОБА_2 та позбавлення його батьківських прав від 12.01.2023 №02-20/120, орган опіки та піклування Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області вважає за доцільне відібрання малолітньої дитини ОСОБА_4 від батька ОСОБА_2 та позбавлення його батьківських прав.

Щодо позовних вимог про відібрання малолітньої ОСОБА_4 від батька ОСОБА_2 суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 Сімейного кодексу України, суд може постановити рішення про відібрання дитини від батьків або одного з них, не позбавляючи їх батьківських прав, у випадках, передбачених пунктами 2-5 частини першої статті 164 цього Кодексу, а також в інших випадках, якщо залишення дитини у них є небезпечним для її життя, здоров`я і морального виховання.

Відповідно до ч. 1 ст. 164 Сімейного кодексу України (надалі СК України) мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: 1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров`я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; 2) ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини; 3) жорстоко поводяться з дитиною; 4) є хронічними алкоголіками або наркоманами; 5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

Враховуючи приведені вище норми права, заявлена позивачем вимога про відібрання дитини та позовна вимога про позбавлення батьківських прав батька є взаємовиключними.

Належним способом захисту в спірних правовідносинах є вимога про позбавлення батьківських прав батька, про яку заявлено позивачем в позові.

Таким чином, позовна вимога про відібрання дитини від батька є необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню.

Щодо позовної вимоги про позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 відносно малолітньої ОСОБА_4 суд зазначає наступне.

Згідно з ч. 1 ст. 164 Сімейного кодексу України (надалі СК України) мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: 1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров`я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; 2) ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини; 3) жорстоко поводяться з дитиною; 4) є хронічними алкоголіками або наркоманами; 5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

Згідно з пунктами 1, 2 статті 3 Конвенції про права дитини, яка в силу положень статті 9 Конституції України є частиною національного законодавства, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Дитині забезпечується такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов`язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом.

У статті 9 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року встановлено, що держави-учасниці поважають право дитини, яка розлучається з одним чи обома батьками, підтримувати на регулярній основі особисті відносини і прямі контакти з обома батьками, за винятком випадків, коли це суперечить найкращим інтересам дитини.

Європейський суд з прав людини зауважує, що оцінка загальної пропорційності будь-якого вжитого заходу, що може спричинити розрив сімейних зв`язків, вимагатиме від судів ретельної оцінки низки факторів та залежно від обставин відповідної справи вони можуть відрізнятися. Проте необхідно пам`ятати, що основні інтереси дитини є надзвичайно важливими. При визначенні основних інтересів дитини у кожному конкретному випадку необхідно враховувати дві умови: по-перше, у як найкращих інтересах дитини буде збереження її зв`язків із сім`єю, крім випадків, коли сім`я виявляється особливо непридатною або явно неблагополучною; по-друге, у якнайкращих інтересах дитини буде забезпечення її розвитку у безпечному, спокійному та стійкому середовищі, що не є неблагополучним (MAMCHUR v. UKRAINE, № 10383/09, § 100, ЄСПЛ, від 16 липня 2015 року).

Відповідно до п. 15 постанови Пленуму Верховного Суду України від 20 березня 2007 року № 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав», позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей.

Суд враховує позицію ОСОБА_2 , який зазначив, що він є пенсіонером по інвалідності та отримує достатню пенсію, має постійне місце проживання, він любить свою доньку. До влаштування дитини в сім`ю патронатного вихователя дитина була доглянута, у неї був одяг, іграшки, він завжди піклувався, щоб в домі була їжа. Він категорично заперечує проти позбавлення його батьківських прав, і вважає, що позовні вимоги в цій частині є необгрунтованими.

Тлумачення пункту 2 частини першої статті 164 СК України дозволяє зробити висновок, що ухилення від виконання своїх обов`язків щодо виховання дитини може бути підставою для позбавлення батьківських прав лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.

Ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.

Разом з тим, позбавлення батьківський прав є виключною мірою, яка тягне за собою серйозні правові наслідки як для батька (матері), так і для дитини (ст. 166 СК України). Таким чином, позбавлення батьківських прав допускається лише тоді, коли змінити поведінку батьків у кращу сторону неможливо, і лише при наявності вини в діях батьків.

Зважаючи на те, що позбавлення батьківських прав є крайнім заходом, суд може у виняткових випадках при доведеності винної поведінки когось із батьків з урахуванням її характеру, особи батька і матері, а також інших конкретних обставин справи відмовити в задоволенні позову про позбавлення цих прав. Таким чином, позбавлення батьківських прав допускається лише тоді, коли змінити поведінку батьків у кращу сторону неможливо. Питання сімейних відносин має ґрунтуватися на оцінці особистості заявника та його поведінці.

Вказані висновки викладені в постановах Верховного Суду від 06.05.2020 у справі № 753/2025/19, від 06.05.2020 у справі № 641/2867/17-ц.

Матеріали справи містять дані, відповідно до яких (Акт обстеження умов проживання від 25.08.2022) ОСОБА_2 змінював свою поведінку у кращу сторону ( прибраний будинок, наявний запас харчових продуктів).

При цьому, суд приймає до уваги заперечення відповідачем позову про позбавлення його батьківських прав, що свідчить про інтерес ОСОБА_2 до малолітньої дитини ОСОБА_8 .

Пунктами 4,5 ст. 19 СК України передбачено, що при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування.

Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.

Як вбачається з матеріалів справи, орган опіки та піклування Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області у висновку від 12.01.2023 №02-20/120 вважав за доцільне позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 .

Згідно ч. 6 ст. 19 СК України суд може не погодитися з висновком органу опіки та піклування, якщо він є недостатньо обґрунтованим, суперечить інтересам дитини.

Вивчивши вищенаведений висновок позивача та враховуючи позицію ОСОБА_2 , суд не погоджується з висновком, щодо доцільності позбавлення батьківських прав відповідача та ставиться до нього критично, оскільки такий висновок не містить достатнього обґрунтування доцільності такого рішення з урахуванням змін у поведінці ОСОБА_2 , позиції відповідача не надана належна оцінка, і, як наслідок, висновок про нехтування батьком своїми обов`язками є передчасним.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позовної вимоги про позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 .

При цьому, суд попереджає ОСОБА_2 про необхідність змінити ставлення до виховання доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , виконуючи в подальшому обов`язки щодо виховання та утримання дитини належним чином, а також покладає контроль за виконанням відповідачем батьківських обов`язків щодо доньки на орган опіки та піклування Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області.

Оскільки суд дійшов висновку про відмову в задоволенні основної вимоги про позбавлення батьківських прав відповідача, а вимоги про передачу дитини органу опіки і піклування для подальшого її влаштування та стягнення аліментів на утримання дитини є похідними від основної, то в їх задоволенні також слід відмовити.

Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позову в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 2, 19, 76-81, 89 , 133, 141, 258, 259, 263-265, 268, 273, 352 ЦПК України, суд-

в и р і ш и в:

У задоволенні позову Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області до ОСОБА_2 , треті особи: служба у справах дітей Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області, Центр надання соціальних послуг Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області, про відібрання дитини та позбавлення батьківських прав батька, стягнення аліментів на малолітню дитину відмовити.

Попередити ОСОБА_2 про необхідність змінити ставлення до виховання доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , виконуючи в подальшому обов`язки щодо виховання та утримання дитини належним чином.

Покласти контроль за виконанням ОСОБА_2 батьківських обов`язків щодо доньки на орган опіки та піклування Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області.

Рішення може бути оскаржено повністю або частково в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення або в порядку ч.2 ст. 354 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасника справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.

Повний текст рішення складено та підписано 29.03.2023 року.

Позивач: Близнюківська селищна рада Лозівського району Харківської області ( Харківська область, смт. Близнюки, вул. Свободи, 30, код ЄРДПОУ 04400021).

Відповідач: ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_3 , мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 ).

Третя особа: Служба у справах дітей Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області (Харківська область, смт. Близнюки, вул. Свободи, 30).

Третя особа: Центр надання соціальних послуг Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області (Харківська область, смт. Близнюки, вул. Свободи, 30).

Суддя С.П. Масло

СудБлизнюківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення29.03.2023
Оприлюднено30.03.2023
Номер документу109863604
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —612/20/23

Постанова від 20.06.2023

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Маміна О. В.

Постанова від 20.06.2023

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Маміна О. В.

Ухвала від 15.06.2023

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Маміна О. В.

Ухвала від 29.05.2023

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Маміна О. В.

Ухвала від 29.05.2023

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Маміна О. В.

Ухвала від 27.04.2023

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Маміна О. В.

Рішення від 29.03.2023

Цивільне

Близнюківський районний суд Харківської області

Масло С. П.

Рішення від 22.03.2023

Цивільне

Близнюківський районний суд Харківської області

Масло С. П.

Ухвала від 08.02.2023

Цивільне

Близнюківський районний суд Харківської області

Масло С. П.

Ухвала від 25.01.2023

Цивільне

Близнюківський районний суд Харківської області

Масло С. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні