Справа № 909/275/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
28.03.2023 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Неверовської Л. М., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Рогатинського будинкоуправління, вул. Галицька, 52, м. Рогатин, Івано-Франківська область, 77001
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "М-7 Трейд", вул. Південне шосе, буд. 57, оф. 36, Вознесенський район, м. Запоріжжя, Запорізька область, 69032
про стягнення заборгованості у розмірі 60920,50 грн,
встановив: Рогатинське будинкоуправління звернулось до Господарського суду Івано-Франківської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "М-7 Трейд" про стягнення заборгованості у розмірі 60920,50 грн.
За приписами п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (ч. 1 ст. 172 ГПК України).
Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 за № 270 встановлено, що підтвердженням прийняття для пересилання поштового відправлення є розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (касовий чек, розрахункова квитанція тощо). Крім того, надається опис вкладення, зразок бланка такого опису затверджується уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі зв`язку, бланк опису вкладення заповнюється відправником у двох примірниках із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів. Обидва примірники опису підписуються відправником. Працівник об`єкта поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
З врахуванням викладеного, при поданні позовної заяви позивачем має бути доданий фіскальний чек відділення поштового зв`язку та опис вкладення з переліком документів, що направляються відповідачу, за підписом працівника об`єкта поштового зв`язку із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів.
Позивачем не подано належного доказу в підтвердження факту направлення відповідачу позовної заяви з додатками.
За фактом відсутності документів, наведених в переліку документів доданих до позовної заяви, а саме опису вкладення про відправлення відповідачу копії позовної заяви з додатками, працівниками відділу документального забезпечення, канцелярії Господарського суду Івано-Франківської області складено акт № 3521/23 від 24.03.2023.
З огляду на викладене, позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статті 164 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Як вбачається з поданої позовної заяви, позивачем зазначено ціну позову 32930 грн, водночас у прохальній частині позивач просить суд стягнути з відповідача 60920,50 грн.
Крім того, відповідачем у даному позові вказано Товариство з обмеженою відповідальністю "М-7 Трейд", місцезнаходженням якого є м. Запоріжжя. При цьому, позивач посилається на п. 5.2 договору, згідно якого місцем поставки товару є АЗС у місті Рогатині Івано-Франківської області (додаток №2 до договору), та зазначає про наявність у позивача права скористатись правом на вибір місця підсудності розгляду справи Господарським судом Івано-Франківської області.
У відповідності до ч. 5 ст. 29 Господарського процесуального кодексу України, позови у спорах, що виникають з договорів, в яких визначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред`являтися також за місцем виконання цих договорів.
Виконання договірного зобов`язання - це вчинення боржником на користь кредитора або третьої особи певних дій, що становлять предмет виконання договірного зобов`язання. Правила визначення місця виконання зобов`язання встановлені ст. 532 Цивільного кодексу України.
Згідно позовної заяви, предметом спору є вимога про стягнення суми боргу. При цьому, позивачем не зазначено яким чином дана вимога щодо виконання грошового зобов`язання, пов`язана з місцем поставки товару (АЗС у місті Рогатині Івано-Франківської області).
У відповідності до частин 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З огляду на викладене, позовну заяву Заставнівського районного кооперативно-державного міжгосподарського будівельно-монтажного об`єднання "Райагробуд" від 26.12.2022 б/н (вх. № 16627/22 від 29.12.2022) належить залишити без руху та встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
Згідно ч. 3 та ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу у десятиденний строк, з дня отримання даної ухвали, усунути недоліки позовної заяви, шляхом:
- подання належних доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів;
- зазначення ціни позову;
- зазначення яким чином позовна вимога щодо виконання грошового зобов`язання, пов`язана з місцем поставки товару (АЗС у місті Рогатині Івано-Франківської області).
3. Роз`яснити позивачу положення частин 3, 4 ст. 174 ГПК України про те, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Неверовська Л. М.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2023 |
Оприлюднено | 30.03.2023 |
Номер документу | 109867729 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Неверовська Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні