ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відвід судді
28.03.2023м. СумиСправа № 3/96-10
Господарський суд Сумської області у складі судді Заєць С.В., розглянувши матеріали справи №3/96-10
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Інвестохіллс Вест" м. Київ
до відповідачі: 1. Фізична особа-підприємець Плахотного Миколи Івановича,
м. Суми,
2. Приватного підприємства "Октан", м. Суми
3. Товариства з обмеженою відповідальністю
"Сумикомбікорм",м. Суми,
4.Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірми
"Косівщинська" с. Косівщина, Сумський район, Сумська область,
5. Малого приватного підприємства "Бірюза", м. Суми,
про стягнення 122 490 грн. 69 коп.
За участю представників сторін:
від позивача (заявника) не прибув,
від відповідачів- не прибули
УСТАНОВИВ:
14.03.2023 Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Інвестохіллс Вест" про виправлення описки в рішенні суду та наказі суду та матеріали справи №3/96-10, відповідно до якої просить суд: виправити помилки, допущені у судових наказах у справі № 3/96-10, вказати вірну дату винесення рішення " 05.10.2010" замість " 21.10.2010" та вірний ідентифікаційний номер фізичної особи - підприємця Плахотного Миколи Івановича - НОМЕР_1 .
Ухвалою суду від 15.03.2023 призначено розгляд заяви у справі на 28.03.2023, 11:45.
Представники сторін в судове засідання 28.03.2023 не прибули, про час і місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Розглянувши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків:
Згідно вимог ст. 35 ГПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання, або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді.
Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 36 цього Кодексу.
До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя.
Незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Згідно частини 1 статті 38 ГПК України з підстав, зазначених у статтях 35, 36 і
37 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід.
Відповідно до п. 2.5 Бангалорських принципів поведінки суддів, схвалених Резолюцією Економічної та Соціальної Ради ООН 27.07.2006 № 2006/23, суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.
Статтею 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950, ратифікованою Верховною Радою України (Закон України від 17.07.97 р. № 475/97- ВР), закріплені основні процесуальні гарантії, якими може скористатися особа при розгляді її цивільного позову в національному суді, серед яких - розгляд справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
В пункті 66 рішення Європейського суду з прав людини від 10.12.2009 у справі "Мироненко і Мартиненко проти України" (заява №4785/02) зазначено, що згідно з усталеною практикою Суду, наявність безсторонності має визначатися, для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції, за допомогою суб`єктивного та об`єктивного критеріїв. За суб`єктивним критерієм оцінюється особисте переконання та поведінка конкретного судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності (рішення у справах "Фей проти Австрії" (Fey v. Austria), рішення від 24 лютого 1993 року, серія А, №255, с. 12, п. 27, 28 і 30, та "Веттштайн проти Швейцарії" (Wettstein v. Switzerland), заява №33958/96. п. 42. ССПЛ 2000-ХЇЇ).
З численної практики Європейського суду з прав людини вбачається, що суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи навіть тоді, коли у стороннього спостерігача лише могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.
Головна мета самовідводу - запобігання будь-яким сумнівам щодо безсторонності судді.
Розглянувши матеріали по справі № 3/96-10, суддя Заєць С.В. вважає за необхідне заявити самовідвід, оскільки учасником одного з відповідачів - Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма «Косівщинська» є брат.
Через вищевказані обставини суддею заявляється самовідвід.
Статтею 39 ГПК України визначено, що питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.
З урахуванням викладеного, з метою усунення обставин, що можуть викликати сумніви у неупередженості суду під час розгляду справи, виходячи із загальних принципів судочинства, враховуючи суспільний інтерес до діяльності судів, з метою виключення будь-яких сумнівів в неупередженості суду при розгляді справи, суд вважає за необхідне задовольнити заяву про самовідвід.
Керуючись статтями 35, 38, 39, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Заявити та задовольнити самовідвід судді Заєць С.В. у справі № 3/96-10.
2. Справу № 3/96-10 передати для повторного автоматичного розподілу у відповідності з вимогами Господарського процесуального кодексу України та Положення про автоматизовану систему документообігу суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя С.В. Заєць
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2023 |
Оприлюднено | 30.03.2023 |
Номер документу | 109868444 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Заєць Світлана Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні