Справа №583/1907/22 Головуючий у суді у 1 інстанції - Ярошенко Т. О.Номер провадження 22-ц/816/551/23 Суддя-доповідач - Кононенко О. Ю. Категорія - 23
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
29 березня 2023 року м. Суми
Сумський апеляційний суд у складі судді
Кононенко О. Ю., розглянувши матеріали за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 06 лютого 2023 року
у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного сільськогосподарського підприємства «Агрофірма «ПІОНЕР» про розірвання договорів оренди земельних ділянок, стягнення заборгованості по орендній платі, інфляційних збитків, 3 % річних, пені,
в с т а н о в и в:
Рішенням Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 06 лютого 2023 року в задоволенні позову відмовлено.
Вказане рішення ОСОБА_1 оскаржив в апеляційному порядку, проте до апеляційної скарги не додав доказів сплати судового збору. В апеляційній скарзі просить звільнити його від сплати судового збору у зв`язку з тим, що він зараз є безробітним і розмір судового збору перевищує 5% розміру річного доходу позивача за попередній календарний рік.
У задоволенні клопотання слід відмовити з таких підстав.
Згідно з ч. 2 ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Отже, питання відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати вирішується в порядку встановленому законом, а саме Законом України «Про судовий збір».
Насамперед варто зауважити, що Законом України «Про судовий збір» визначений перелік осіб, які безумовно звільнені від сплати судового збору у всіх інстанціях у силу закону, який наділяє їх певним статусом, або виходячи із чітко визначеного предмета спору. Цей перелік наведений у ст. 5 зазначеного Закону та є вичерпним.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Проте, звертаючись до апеляційного суду з клопотанням про звільнення від сплати судового збору, скаржник не надав доказів свого майнового стану за 2022 рік, який перешкоджає сплаті судового збору у встановленому законом розмірі.
Таким чином, у суду відсутні підстави для звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору.
Відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Відповідно до ч.2, 3 ст. 185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
З матеріалів справи вбачається, що при поданні фізичною особою позовної заяви за три вимоги немайнового характеру і одну вимогу майнового характеру підлягав сплаті судовий збір в розмірі 4064,20 грн ((992, 40 грн х 3)+1087 грн за майнову вимогу).
За подання апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 150 відсотків, тобто 6096,30 грн (4064,20 грн х 150%).
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 необхідно надати документ, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 6096,30 грн на рахунок:
номер рахунку (ІВАN): UА598999980313171206080018540;
отримувач: ГУК Сум.обл/Сумська МТГ/22030101;
код отримувача за ЄДРПОУ: 37970404;
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
код банку отримувача (МФО) 899998
Призначення платежу *;101; реєстраційний номер облікової картки платника податків; Судовий збір, за позовом ОСОБА_1 на рішення від 06 лютого 2023 року по справі №583/1907/22, Сумський апеляційний суд.
Оригінал квитанції про сплату судового збору надати Сумському апеляційному суду.
Виходячи з викладеного вище, апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення зазначених вище недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Керуючись ст.ст. 185, 356, 357 ЦПК України, -
у х в а л и в:
Клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 06 лютого 2023 року залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для сплати судового збору, а також роз`яснити, що у разі невиконання цих вимог, апеляційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута.
Копію ухвали направити ОСОБА_1 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Сумського апеляційного суду О.Ю. Кононенко
Суд | Сумський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2023 |
Оприлюднено | 31.03.2023 |
Номер документу | 109871485 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Сумський апеляційний суд
Кононенко О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні