1Справа № 335/4193/22 2/335/194/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 березня 2023 року м. Запоріжжя
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя в складі:
головуючої судді Макарова В.О.,
за участю секретаря судового засідання Ступіної В.А.,
розглянувши питання про виправлення описки в рішенні суду уцивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Самсунг Електронікс Україна Компані»</a>, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача: Дніпропетровська обласна громадська організація «Дніпропетровський комітет по захисту прав споживачів», про безоплатне усунення недоліків товару в період строку експлуатації,
ВСТАНОВИВ:
28.02.2023 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Самсунг Електронікс Україна Компані»</a>, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача: Дніпропетровська обласна громадська організація «Дніпропетровський комітет по захисту прав споживачів», про безоплатне усунення недоліків товару в період строку експлуатації було проголошено вступну та резолютивну частину рішення по справі, яким позовні вимоги ОСОБА_1 було залишено без задоволення.
Цим же рішенням з позивача на користь держави стягнуто судовий збір у розмірі 992, 40 грн., а також на користь відповідача витрати по оплаті правничої допомоги в розмірі 5 000,00 грн.
Водночас, під час виготовлення тексту вищевказаного рішення, допущено описку, так як не враховано, що позивач зазакономбув звільнений від сплати судового збору за подання цього позову до суду, в силу вимог закону щодо захисту прав споживачів.
Відповідно дост. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені у судовому рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Суд вважає за можливе розглянути питання щодо виправлення описки у відсутності сторін в порядкуст. 247 ЦПК України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Так в проголошеній вступній та резолютивній частинах рішення Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 28.02.2023 року по даній цивільній справі суд зазначив:
«Стягнути з ОСОБА_1 » на користь Держави судовий збір у розмірі 992 грн. 40 коп.».
Згідно ч. 6ст. 141 ЦПК України, якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Якщо обидві сторони звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи викладене, а також те, що позивач був звільнений від сплати судового збору, тому на підставі ч. 6ст. 141 ЦПК Українисудовий збір у розмірі 992,40 грн. слід компенсувати ОСОБА_1 за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, за результатами розгляду справи, суд вважає, що допущена описка підлягає виправленню.
На підставі викладеного, керуючисьст.ст. 260, 269 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Виправити описку в резолютивній частині рішення Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 28.02.2023 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Самсунг Електронікс Україна Компані»</a>, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача: Дніпропетровська обласна громадська організація «Дніпропетровський комітет по захисту прав споживачів», про безоплатне усунення недоліків товару в період строку експлуатації, а саме другий абзац резолютивної частини рішення:
«Стягнути з ОСОБА_1 » на користь Держави судовий збір у розмірі 992 грн. 40 коп.» викласти в наступній редакції:
«Компенсувати ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 992, 40 грн. за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.».
В решті резолютивну частину рішення - залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги в 15-денний строк з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.
Суддя В.О. Макаров
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2023 |
Оприлюднено | 31.03.2023 |
Номер документу | 109889214 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Макаров В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні