Ухвала
від 06.03.2023 по справі 454/1815/22
СОКАЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 454/1815/22

УХВАЛА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Сокаль 06.03.2023 року

Слідчий суддяСокальського районногосуду Львівської області ОСОБА_1 за участю :

секретаряОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Сокаля клопотання представника адвоката ОСОБА_3 про скасування арешту майна,-

в с т а н о в и в:

в суду надійшло клопотання представника адвоката ОСОБА_3 про скасування арешту майна, зокрема просять арешт накладений ухвалою слідчого судді Сокальського районного суду Львівської області від 27.07.2022 року на автобус марки "VAN HOOL" р.н.з. НОМЕР_1 та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу скерії НОМЕР_2 скасувати, оокільки не встановлені експертизами докази для пред"явлення підозри водію автобуса, обмеження використання автобуса є незаконним та необгрунтованим.

Прокурор ОСОБА_4 в судовому засіданні щодо скасування арешту не заперечує, однак просить обмежити право розпорядження даним автобусом. Всі експертизи по справі проведені.

Слідчий суддя, перевіривши клопотання на дотримання вимог Кримінального процесуального Кодексу України, дослідивши матеріали справи приходить до наступного.

Статтею 1 Кримінально процесуального кодексу України визначено, що порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України, яке складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України.

Відповідно до ст.131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна.

Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Згідно п.1 ч.2 ст.170 КПК України арешт на майно накладається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Відповідно до ч.3 ст.170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Речовими доказами згідно ч.1 ст.98 КПК України є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Так, арешт на майно, що є речовим доказом у кримінальному провадженні, за правилами ч.3 ст.170 КПК України може бути накладений незалежно від суб`єкту, що є його власником, процесуального статусу останнього, розміру шкоди, заподіяної кримінальним правопорушенням, можливості застосування спеціальної конфіскації або конфіскації майна як виду покарання.

Згідно зі ст.174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Таким чином, оскільки по даному кримінальному провадженні арешт накладався з метою забезпечення збереження речових доказів у вказаному кримінальному провадженні, по якому проведені всі експертизи, не встановлені експертизами докази для пред"явлення підозри водію автобуса, обмеження використання автобуса є незаконним та необгрунтованим, а тому потреба у збереженні накладеного арешту на вказане вище майно відпала. Подальший арешт майна за відсутності передбачених для цього підстав може порушити право заявника на вільне використання своєї власності, що буде суперечити загальним засадам володіння особою майном, а тому клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

В той же час, слідчий суддя не вирішує питання щодо повернення органом досудового розслідування у користування законному володільцю транспортних засобів, оскільки скасування арешту майна і є підставою для повернення такого майна особі після набрання ухвалою суду законної сили.

Керуючись ст.ст. 305-307 КПК України, -

у х в а л и в:

Арешт накладений ухвалою слідчого судді Сокальського районного суду Львівської області від 27.07.2022 року на автобус марки "VAN HOOL" р.н.з. НОМЕР_1 та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу скерії НОМЕР_2 - скасувати.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя : ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення06.03.2023
Оприлюднено31.03.2023
Номер документу109890324
СудочинствоКримінальне
Сутьскасування арешту майна

Судовий реєстр по справі —454/1815/22

Ухвала від 10.04.2023

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Стельмах І. О.

Ухвала від 06.03.2023

Кримінальне

Сокальський районний суд Львівської області

Веремчук О. А.

Ухвала від 06.03.2023

Кримінальне

Сокальський районний суд Львівської області

Веремчук О. А.

Ухвала від 02.11.2022

Кримінальне

Сокальський районний суд Львівської області

Фарина Л. Ю.

Ухвала від 02.11.2022

Кримінальне

Сокальський районний суд Львівської області

Фарина Л. Ю.

Ухвала від 09.08.2022

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Галапац І. І.

Ухвала від 09.08.2022

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Галапац І. І.

Ухвала від 26.07.2022

Кримінальне

Сокальський районний суд Львівської області

Фарина Л. Ю.

Ухвала від 25.07.2022

Кримінальне

Сокальський районний суд Львівської області

Фарина Л. Ю.

Ухвала від 22.07.2022

Кримінальне

Сокальський районний суд Львівської області

Струс Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні