Справа № 641/3434/17
Провадження № 1-в/529/17/23
УХВАЛА
про залишення без розгляду
27 березня 2023 року Диканський районний суду Полтавської області у складі:
головуючої судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ОСОБА_3 про зняття судимості, -
встановив:
ОСОБА_3 , через засоби поштового зв`язку, звернувся до Диканського районного суду Полтавської області, у якому просить зняти з нього судимість.
Вказане клопотання обґрунтовує тим, що він 07.06.2017 засуджений вироком Комінтернівського районного суду м. Харкова за ч. 2 ст. 382 КК України до покарання у виді 800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить суму 13 600 грн., з позбавленням обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно - господарських функцій, строком 1 рік. В подальшому, 05.12.2017 ухвалою Дергачівськогоо районного суду Харківської області ОСОБА_3 звільнено від відбування основного та додаткового покарання на підставі п.г, ст.. 1 ЗУ «Про амністію».
Засуджений ОСОБА_3 вказує, що він є пенсіонером, усвідомив свою провину у вчиненому злочині, на даний час працевлаштований. За своїм місцем роботи зарекомендував себе позитивно.
З огляду на вказане, ОСОБА_3 просить суд з врахуванням його поведінки і ставленням до праці зняти з нього вище згадану судимість.
У судове засідання засуджений ОСОБА_3 не з`явився, однак надіслав заяву про розгляд його клопотання без його участі. Просив зняти з нього судимість.
Прокурор в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд заяви у його відсутність та просить відмовити у задоволенні заяви оскільки в силу ст.89 КК України заявник вже вважається несудимим.
З огляду на подані заяви та відповідно до ч. 5 ст. 539 КПК України розгляд клопотання проведено судом у відсутність вказаних осіб.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що 07.06.2017 вироком Комінтернівського районного суду м. Харкова ОСОБА_3 засуджено за ч. 2 ст. 382 КК України до покарання у виді 800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить суму 13600 грн. з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, строком 1 рік.
05.12.2017 ухвалою Дергачівського районного суду Харківської області, на підставі п. «г» ст.. 1 ЗУ «Про амністію» ОСОБА_3 звільнено від основного та додаткового покарання за вироком Комінтернівського районного суду м. Харкова від 07.06.2017.
Частиною 3ст. 88 КК Українипередбачено, що особи, засуджені за вироком суду без призначення покарання або із звільненням від покарання чи такі, що відбули покарання за діяння, злочинність і караність якого усунута законом, визнаються такими, що не мають судимості.
Отже такими, які не мають судимості, є особи, яких засуджено за вироком суду та повністю звільнено від відбування покарання на підставі акта амністії.
Звільнення від відбування покарання на підставі акта амністії скасовує кримінально-правові наслідки вчинення злочину. З моменту засудження за вироком зі звільненням від відбування покарання особа вважається несудимою.
Також у п.6 Постанови Пленуму Верховного суду України від 26.12.2003 року №16 «Про практику застосування судами України законодавства про погашення і зняття судимості» зазначається, що відповідно до ч.3ст.88 КК Українитакими, що не мають судимості, визнаються особи, яких засуджено за вироком суду без призначення покарання або яких повністю звільнено від покарання, чи такі, що відбули покарання за діяння, злочинність і караність якого усунута законом.
Таким чином, з моменту набрання чинності ухвали Дергачівського районного суду Харківської області від 05.12.2017, а саме з 13.12.2017 ОСОБА_3 є особою, що не має судимості.
Порядок зняття судимості передбачений статтею 91 КК України. Суд може зняти судимість з особи до закінчення строків, зазначених устатті 89 цього Кодексу.
Частиною 9 Постанови пленуму Верховного суду України № 16 від 26 грудня 2003 року «Про практику застосування судами України законодавства про погашення і зняття судимості» судам роз`яснено, що можливе зняття лише непогашеної судимості. Якщо буде встановлено, що вона вже погашена, то клопотання про її зняття залишається без розгляду, про що суддя виносить мотивовану постанову.
Враховуючи вищевикладене, та що судимість ОСОБА_3 погашена та він є особою, що не має судимості, суд приходить до висновку , що таке клопотання слід залишити без розгляду.
Керуючись ст.ст.88-91 КК України,ст. 537-539 КПК України, -
постановив:
Клопотання ОСОБА_3 про зняття судимостізалишити без розгляду.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Диканський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2023 |
Оприлюднено | 31.03.2023 |
Номер документу | 109894130 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про зняття судимості |
Кримінальне
Диканський районний суд Полтавської області
Петренко Л. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні