Ухвала
від 29.03.2023 по справі 548/1891/22
ХОРОЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 548/1891/22

Провадження №1-кс/548/144/23

У Х В А Л А

І МЕ НЕ М У КР АЇ НИ

29.03.2023 року м. Хорол

Слідчий суддя Хорольського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Хорольського відділу Лубенської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю,-

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Хорольського відділу Лубенської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю.

В клопотаннівказувалося,що Лубенською окружною прокуратурою Полтавської області 04.08.2022 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022172040000034 за ч. 1 ст. 366 КК України по факту того, що невідомими особами внесено завідомо неправдиві відомості до технічної документації із землеустрою.

В ході досудового розслідування встановлено, зокрема, можливе порушення надання у користування земельної ділянки з кадастровими номером 5324885000:00:010:0004.

Згідно з відомостями, наданими ІНФОРМАЦІЯ_1 земельна ділянка з кадастровим номером 5324885000:00:010:0004 знаходиться на руслі річки Рудка.

Відповідно до відомостей Публічної кадастрової карти земельна ділянка з кадастровим номером 5324885000:00:010:0004 є об`єктом комунальної власності, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вказана земельна ділянка перебуває в оренді СВК « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 .

Відповідно до ст. 89 ВК України прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.

Відповідно до ч. 1 та п. а ч. 2 ст. 61 Земельного кодексу України прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється: а) розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво; б) зберігання та застосування пестицидів і добрив; в) влаштування літніх таборів для худоби; г) будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних, а також інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів; ґ) влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо; д) миття та обслуговування транспортних засобів і техніки; е) випалювання сухої рослинності або її залишків з порушенням порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища

Право на землі водного фонду, встановлене ст. 59 Земельного кодексу України, передбачає можливість передачі земель водного фонду у приватну власність громадян лише в одному випадку, а саме при передачі у власність замкненої природної водойми (загальною площею до 3 гектарів) (ч.2 ст. 59 ЗК України), та виключний перелік випадків передачі земель водного фонду в оренду для сінокосіння, рибогосподарських потреб (у тому числі рибництва (аквакультури), культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт, догляду, розміщення та обслуговування об`єктів портової інфраструктури і гідротехнічних споруд тощо, а також штучно створені земельні ділянки для будівництва та експлуатації об`єктів портової інфраструктури та інших об`єктів водного транспорту (ч. 4 ст. 59 ЗК України).

Згідно зі ст. 112 Земельного кодексу України охоронні зони створюються уздовж земель транспорту для забезпечення нормальних умов їх експлуатації, запобігання ушкодження, а також зменшення їх негативного впливу на людей та довкілля, суміжні землі та інші природні об`єкти.

Згідно зі ст. 31 Закону України «Про транспорт» до земель дорожнього господарства належать землі, надані в користування під проїзну частину, узбіччя, земляне полотно, декоративне озеленення, резерви, кювети, мости, тунелі, транспортні розв`язки, водопропускні споруди, підпірні стінки, смуги відведення і розташовані в їх межах інші дорожні споруди та обладнання. До складу земель дорожнього господарства входять також землі, що знаходяться за межами смуг відведення, якщо на них розміщені споруди, що забезпечують функціонування автомобільних доріг, зокрема, будинки (в тому числі жилі) та споруди дорожньої служби з виробничими базами.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про землеустрій» заходи із землеустрою - передбачені документацією із землеустрою роботи щодо раціонального використання та охорони земель, формування та організації території об`єкта землеустрою з урахуванням їх цільового призначення, обмежень у використанні та обмежень (обтяжень) правами інших осіб (земельних сервітутів), збереження і підвищення родючості ґрунтів

Проект землеустрою - сукупність економічних, проектних і технічних документів щодо обґрунтування заходів з використання та охорони земель, які передбачається здійснити за таким проектом

Відповідно до ст. 29 Закону документація із землеустрою у складі текстових матеріалів обов`язково містить пояснювальну записку, в якій зазначаються інформація про наявні в межах об`єкта землеустрою обмеження у використанні земель (у разі формування земельних ділянок, внесення до Державного земельного кадастру відомостей про сформовану земельну ділянку, обмеження у використанні земель) із зазначенням підстави встановлення таких обмежень.

Таким чином, є підстави вважати, що до технічної документації із землеустрою на вказану земельну ділянку внесено неправдиві відомості щодо місця розташування земельних ділянок відносно земель охоронних зон водного об`єкту на території Хорольської територіальної громади Лубенського району Полтавської області.

В порядку ст. 93 КПК України до ІНФОРМАЦІЯ_3 направлявся запит про надання належним чином завірених копій документації із землеустрою по земельних ділянках з вказаними кадастровими номерами та належним чином завірені копії документації щодо надання дозволів на розробку та затвердження технічної документації, заяв осіб про надання такого дозволу з відповідними додатками

У відповідь ІНФОРМАЦІЯ_4 повідомила про відсутність документації із землеустрою.

При цьому останньою надано копії заяв осіб про надання такого дозволу, до яких додано проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Вказані додатки ІНФОРМАЦІЯ_5 до прокуратури не надано.

Відповідно до протоколу допиту свідка головного спеціаліста ІНФОРМАЦІЯ_6 від 17.02.2023 при виготовленні проектів землеустрою для передачі земельної ділянки особі в оренду, особа також надає для опрацювання у земельний відділ копію такого проекту, який після прийняття рішення про надання особі земельної ділянки в оренду повертається орендарю.

Таким чином, є достатні підстави вважати, що у володінні СВК « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , перебувають документи та речі, які мають суттєве значення для проведення досудового розслідування кримінального провадження та можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні.

Для доведення причетності осіб до інкримінованого злочинного діяння, зокрема шляхом призначення перевірок та експертиз, а також необхідністю всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, виявлення як тих обставин, що викривають, так і тих, що виправдовують винних осіб, надання обставинам належної правової оцінки та забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень, стороні обвинувачення необхідно отримати тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучити оригінали документів, що перебувають у володінні СВК « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме документації із землеустрою на земельну ділянку за кадастровим номером 5324885000:00:010:0004.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин і можуть бути доказами у кримінальному провадженні, та які на даний час знаходяться у володінні СВК « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 - необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю вилучення оригіналів документів та в тому числі зробити їх завірені належним чином копії та вилучити їх також, так як існує реальна загроза їх зміни та знищення, а також таке вилучення необхідне для подальшого проведення досудового розслідування.

Прокурор Хорольського відділу Лубенської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_3 в судове засідання не з"явилася, клопотала про розгляд справи за її відсутності та вказала, що клопотання підтримує повністю та прохала його задоволити.

Відповідно до ст.160КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, у випадку можливості використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та у разі неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а також у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей та документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Слідчий суддя дослідивши матеріали клопотання, належно оцінивши наявні докази приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.107,162-166 КПК Українислідчий суддя,

УХВАЛИВ :

Задовольнити клопотання прокурора Хорольського відділу Лубенської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Надати слідчому СВ ВП№2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_4 або іншому слідчому, який входить до слідчої групи у кримінальному провадженні, а саме: слідчому СВ ВП№2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_5 , старшому слідчому СВ ВП№2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області капітану поліції ОСОБА_6 , тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться в СВК « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення оригіналів документів, а саме документації із землеустрою на земельну ділянку з кадастровим номером 5324885000:00:010:0004.

Строк дії ухвали - два місяці з дня винесення.

Ухвала слідчого судді про доступ до речей і документів, підлягає обов`язковому виконанню.

У випадку невиконання ухвали слідчого судді слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали . Перший примірник.

Слідчий суддя : ОСОБА_1

СудХорольський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення29.03.2023
Оприлюднено09.05.2024
Номер документу109894329
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —548/1891/22

Ухвала від 10.09.2024

Кримінальне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

Ухвала від 03.06.2024

Кримінальне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

Ухвала від 03.06.2024

Кримінальне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

Ухвала від 03.06.2024

Кримінальне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

Ухвала від 25.03.2024

Кримінальне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

Ухвала від 25.03.2024

Кримінальне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

Ухвала від 17.08.2023

Кримінальне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

Ухвала від 31.07.2023

Кримінальне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

Ухвала від 04.04.2023

Кримінальне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

Ухвала від 29.03.2023

Кримінальне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні