Справа № 682/627/21
Провадження № 1-в/682/19/2023
У Х В А Л А
іменем України
30 березня 2023 року
Славутський міськрайонний суд
Хмельницької області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
лікаря-психіатра ОСОБА_3 ,
прокурора ОСОБА_4 ,
особи, щодо якої вирішується
питання про продовження заходів
медичного характеру ОСОБА_5 ,
захисника адвоката ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Славута заяву лікаря-психіатра КП «Славутська міська лікарня ім. Ф. Михайлова» ОСОБА_3 про продовження заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку ОСОБА_5 ,
в с т а н о в и в:
17.03.2023 року лікар-психіатр КП «Славутська міська лікарня ім. Ф. Михайлова» ОСОБА_3 звернулася до суду із заявою про продовження заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку ОСОБА_5 , посилаючись на те, що ухвалою Славутського міськрайонного суду від 08.09.2021 року відносно ОСОБА_5 застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного стаціонару із звичайним наглядом. Ухвалою суду від 19.09.2022 року ОСОБА_5 продовжено примусові заходи медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку за місцем проживання строком на 6 місяців.
23.02.2023 року ОСОБА_5 була оглянута комісією лікарів, яка підтвердила обґрунтованість рішення про необхідність продовження заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку, оскільки ОСОБА_5 виявляє ознаки тяжкого психічного розладу, який обумовлює суттєву шкоду її здоров`ю внаслідок погіршення психічного стану у разі, якщо особі не буде надана психіатрична допомога.
В судовому засіданні представник лікарні заяву підтримала, пославшись на обставини, викладені в заяві, та пояснила, що в ОСОБА_5 наявні психічні розлади, які за відсутності лікування призведуть до погіршення стану її здоров`я.
ОСОБА_5 в судовому засіданні заперечувала проти задоволення клопотання.
Захисник, адвокат ОСОБА_6 , в судовому засіданні послався на висновок та думку лікарів, тому не заперечував проти задоволення заяви лікаря-психіатра ОСОБА_3 .
Прокурор в судовому засіданні заяву лікаря-психіатра ОСОБА_3 підтримала, просила суд задовольнити вказане клопотання.
Заслухавши осіб які прибули на розгляд, дослідивши матеріали справи, суд вважає заяву такою, що підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 95 КК України, продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення або про зміну застосування такого заходу. У разі відсутності підстав для припинення або зміни застосування примусового заходу медичного характеру представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, направляє до суду заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження застосування примусового заходу медичного характеру. У разі необхідності продовження застосування примусового заходу медичного характеру понад 6 місяців представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, повинен направити до суду за місцем знаходження закладу з надання психіатричної допомоги заяву про продовження застосування примусового заходу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження надання особі такої психіатричної допомоги. В подальшому продовження застосовування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.
Згідно ст. 514 КПК України, продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.
Як слідує із висновку комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру № 578 від 23.02.2023 - ОСОБА_5 виявляє ознаки тяжкого псимхічного захворювання (параноїдної шизофренії), у зв`язку із чим потребує продовження лікування в умовах АПДПП.
Таким чином, вивчивши заяву та заслухавши пояснення лікаря-психіатра ОСОБА_3 , думку прокурора, захисника, дослідивши висновок комісії лікарів-психіатрів, суд приходить до висновку, що заяву про продовження ОСОБА_5 примусових заходів медичного характеру слід задовольнити, оскільки така є обгрунтованою.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 95 КК України, ст.ст. 512, 514 КПК України, суд
у х в а л и в:
Заяву лікаря-психіатра КП «Славутська міська лікарня ім. Ф. Михайлова» ОСОБА_3 про продовження заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку ОСОБА_5 задовольнити.
Продовжити застосування до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної примусової психіатричної допомоги за місцем проживання терміном на 6 місяців.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом семи днів, шляхом подачі апеляційної скарги до Хмельницького апеляційного суду через Славутський міськрайонний суд Хмельницької області.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Славутський міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2023 |
Оприлюднено | 03.04.2023 |
Номер документу | 109903817 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру |
Кримінальне
Славутський міськрайонний суд Хмельницької області
Мотонок Т. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні