532/2686/21
2/532/9/2023
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 березня 2023 р. м. Кобеляки
Кобеляцький районний суд Полтавської області в складі:
судді Мороз Т.М.,
секретаря судового засідання Крейс О.М.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи: Орган опіки і піклування Кобеляцької міської ради, Служба у справах дітей Кобеляцької РДА, Кобеляцький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про визнання батьківства та внесення відомостей про батька до актового запису про народження дитини,-
Встановив:
Представник позивача, адвокат Бердніченко О. П., надала суду заяву про проведення судового засідання за її відсутності та відсутності позивача, прохала призначити судово-медичну молекулярно-генетичну експертизу для встановлення біологічного батьківства стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідач ОСОБА_2 , в судове засідання не з`явилася, надала суду телефонограму про проведення судового розгляду у її відсутність, оскільки перебуває по догляду за дитиною.
Відповідач ОСОБА_3 , будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце судового розгляду, до суду не з`явився, причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Згідно ч. 3 ст. 103 ЦПК України при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно.
Відповідно до ч. 4 ст. 103 ЦПК України питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Згідно ч. 1 ст. 104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Зважаючи на те, що для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, в матеріалах справи відсутні висновки експертів щодо питань поставлених позивачем, суд вважає за необхідне клопотання представника позивача задовольнити.
На підставі ст.ст. 252-253 ЦПК України провадження у справі слід зупинити на час проведення експертизи.
Керуючись ст.ст. 103, 104, 252, 259-261, 353 ЦПК України, -
Постановив:
Клопотання представника позивача, адвоката Бердніченко О. П. задовольнити.
Призначити у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи: Орган опіки і піклування Кобеляцької міської ради, Служба у справах дітей Кобеляцької РДА, Кобеляцький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про визнання батьківства та внесення відомостей про батька до актового запису про народження дитини судово-медичну молекулярно-генетичну експертизу.
Проведення експертизи доручити експертам Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (м. Полтава, пров. Рибальський, 8).
На розгляд експерта поставити наступні питання:
1. Чи наявне кровне споріднення між позивачем ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .?
2. Якщо так, то чи є ОСОБА_1 біологічним батьком дитини, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .?
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384-385 КК України.
Експертизу провести в установлені законом строки.
Зобов`язати ОСОБА_2 забезпечити явку дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до експертної установи разом з паспортами та свідоцтвом про народження дитини, у визначений експертом час, для відібрання біоматеріалів необхідних для експертизи.
Роз`яснити сторонам положення ст.109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі, відповідно до якої у разі ухилення особи, яка бере участь у справі від подання експертам необхідних матеріалів, документів, або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити в його визнанні.
Витрати, пов`язані із проведенням експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 .
Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня проголошення ухвали, а в разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 15 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя
Суд | Кобеляцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2023 |
Оприлюднено | 03.04.2023 |
Номер документу | 109934594 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Кобеляцький районний суд Полтавської області
Мороз Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні