Ухвала
від 03.04.2023 по справі 645/1199/23
ФРУНЗЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 645/1199/23

Провадження № 1-кс/645/347/23

У Х В А Л А

іменем України

03 квітня 2023 року м. Харків

Фрунзенський районний суд м.Харкова у складі:

слідчого судді ОСОБА_1

секретаря судових засідань ОСОБА_2

представника ПРАТ «Харківський автогенний завод» - адвоката ОСОБА_3

розглянувши у судовомузасіданні взалі судув м.Харкові клопотання прокурора Немишлянської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_4 про накладення арешту у кримінальному провадженню, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023226220000141 від 24.03.2023, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України, тобто порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, -

в с т а н о в и в:

Прокурор Немишлянської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту у кримінальному провадженню, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023226220000141 від 24.03.2023, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України, тобто порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою,вякому проситьсуд накластиарешт на накласти арешт на тимчасове вилучене майно, а саме: балон синього кольору металевий; вентиль металевий з двох частин, на однієї з яких пошкоджена різьба; «Журнал реєстрації інструктажів на робочому місці з питань охорони праці» та «Журнал реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки», які поміщено до спеціального пакета SUD 3048597 та опечатано. Вищезазначені об`єкти були виявлені та вилучені під час огляду місця події 24.03.2023, а саме приміщення цеха «наповнення балонів», розташованого на території ПРАТ «Харківський автогенний завод» за адресом: м. Харків, вулиця Автогенна, буд.10.

В обгрунтування клопотання зазначив, що 24.03.2023 року до ЧЧ ВП № 2 ХРУП №2 надійшло повідомлення про те, що 24.03.2023 року на території заводу «Автогенний», що знаходиться за адресом: м. Харків, вул. Автогенна, 10, працівник вказаного підприємства ОСОБА_5 , підчас виконання робіт, пов`язаних з заповненням газових балонів, отримав виробничу травму, внаслідок чого, отримав опік полум`ям передньо-бокової поверхні живота (ІТС ІПНП № 3042). Сектором дізнання відділу поліції № 2 ХРУП № 2 ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні відомості про яке 24.03.2023 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023226220000141, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України, за фактом отримання виробничої травми під час виконання робіт, пов`язаних з заповненням газового балона, громадянином ОСОБА_5 на території заводу «Автогенного». Під час огляду місця події, проведеного 24.03.2023 у період часу з 14.15 год. по 15.00 год. у присутності понятих в приміщенні цеха «наповнення балонів», розташованого на території ПРАТ «Харківський автогенний завод» за адресом: м. Харків, вулиця Автогенна, буд. 10, було виявлено та вилучено наступне: балон синього кольору металевий; вентиль металевий з двох частин, на однієї з яких пошкоджена різьба; «Журнал реєстрації інструктажів на робочому місці з питань охорони праці» та «Журнал реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки». Зазначені об`єкти поміщено до спеціального пакета SUD 3048597 та опечатано. Крім цього, безпосередньо на місці події в приміщенні зазначеного цеха було виявлено металевий шланг, довжиною приблизно 1 метр з пошкодженням у вигляді розриву, на кінцях якого у місцях пошкоджень є сліди кіптяви. Вказаний об`єкт не вилучено. Постановою старшого дізнавача СД ВП №2 ХРУП №2 ГУНП в Харківській області ОСОБА_6 від 24.03.2023 року вищевказані об`єкти: балон синього кольору металевий; вентиль металевий з двох частин, на однієї з яких пошкоджена різьба; «Журнал реєстрації інструктажів на робочому місці з питань охорони праці» та «Журнал реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки», які поміщено до спеціального пакета SUD 3048597 та опечатано - визнано речовими доказами у кримінальному провадженні та долучено в якості речових доказів до матеріалів кримінального провадження.

Прокурор у судове засідання не з`явився, надав суду заяву з проханням розглянути клопотання у його відсутність.

Відповідно дост. 172 КПК України, неприбуття в судове засідання викликаних осіб не перешкоджає розгляду клопотання.

Представник ПРАТ «Харківський автогенний завод» у судовому засіданні проти задоволення клопотання про накладення арешту заперечувала, вважала його необґрунтованим та безпідставним. .

Слідчий суддя, вислухавши пояснення адвоката ОСОБА_3 , вивчивши документи та матеріали, якими обґрунтовано доводи клопотання, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання, вважає необхідним зазначити наступне.

При застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження слідчий суддя повинен діяти у відповідності до вимогКПК Українита судовою процедурою гарантувати дотримання прав, свобод та законних інтересів осіб, умов, за яких жодна особа не була б піддана необґрунтованому процесуальному обмеженню.

Зокрема, при вирішенні питання про арешт майна для прийняття законного та обґрунтованого рішення слідчий суддя, згідно ст.ст.94,132,173 КПК Україниповинен врахувати: існування обґрунтованої підозри щодо вчинення злочину та достатність доказів, що вказують на вчинення злочину; правову підставу для арешту майна; можливий розмір шкоди, завданої злочином; наслідки арешту майна для третіх осіб; розумність та співмірність обмеження прав власності завданням кримінального провадження.

Відповідні дані і мають міститись і у клопотанні слідчого, прокурора, який звертається з клопотанням про арешт майна, оскільки у відповідності до п. 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав та основоположних свобод, будь-яке обмеження власності повинно здійснюватися відповідно до закону, а отже суб`єкт, який ініціює таке обмеження повинен обґрунтувати свою ініціативу з посиланням на норми закону.

У відповідності до п. 1, 3 ч. 2ст. 171 КПК Україниу клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна, крім іншого, повинні бути зазначені підстава і мета накладення арешту відповідно до положеньст. 170 КПК Українита відповідне обґрунтування необхідності арешту майна.

Згідно з ч. 1ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Згідно з п. 1 ч. 2ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема, збереження речових доказів.

Слідчим суддею встановлено, що 24.03.2023 року до ЧЧ ВП № 2 ХРУП №2 надійшло повідомлення про те, що 24.03.2023 року на території заводу «Автогенний», що знаходиться за адресом: м. Харків, вул. Автогенна, 10, працівник вказаного підприємства ОСОБА_5 , підчас виконання робіт, пов`язаних з заповненнямгазових балонів,отримав виробничутравму,внаслідок чого,отримав опікполум`ям передньо-боковоїповерхні живота(ІТСІПНП №3042).

Сектором дізнання відділу поліції № 2 ХРУП № 2 ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні відомості про яке 24.03.2023 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023226220000141, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України, за фактом отримання виробничої травми під час виконання робіт, пов`язаних з заповненням газового балона, громадянином ОСОБА_5 на території заводу «Автогенного».

Під час огляду місця події, проведеного 24.03.2023 у період часу з 14.15 год. по 15.00 год. у присутності понятих в приміщенні цеха «наповнення балонів», розташованого на території ПРАТ «Харківський автогенний завод» за адресом: м. Харків, вулиця Автогенна, буд. 10, було виявлено та вилучено наступне: балон синього кольору металевий; вентиль металевий з двох частин, на однієї з яких пошкоджена різьба; «Журнал реєстрації інструктажів на робочому місці з питань охорони праці» та «Журнал реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки». Зазначені об`єкти поміщено до спеціального пакета SUD 3048597 та опечатано. Крім цього, безпосередньо на місці події в приміщенні зазначеного цеха було виявлено металевий шланг, довжиною приблизно 1 метр з пошкодженням у вигляді розриву, на кінцях якого у місцях пошкоджень є сліди кіптяви. Вказаний об`єкт не вилучено.

Згідно зі ст.167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.

Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:

1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди;

2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення;

3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом;

4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.

Тимчасове вилучення майна може здійснюватися під час обшуку, огляду (ст. 168 КПК України).

У відповідності до ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Арешт майна допускається з метою забезпечення:

1) збереження речових доказів;

2) спеціальної конфіскації;

3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;

4)відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.

При цьому, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ст.98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Постановою старшого дізнавача СД ВП №2 ХРУП №2 ГУНП в Харківській області ОСОБА_6 від 24.03.2023 вищевказані об`єкти: балон синього кольору металевий; вентиль металевий з двох частин, на однієї з яких пошкоджена різьба; «Журнал реєстрації інструктажів на робочому місці з питань охорони праці» та «Журнал реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки», які поміщено до спеціального пакета SUD 3048597 та опечатано - визнано речовими доказами у кримінальному провадженні та долучено в якості речових доказів до матеріалів кримінального провадження.

Згідно ч.3 ст.170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Таким чином, слідчий суддя прийшов до висновку про наявність правових підстав, передбачених п. 4 ч. 2ст. 167 КПК Українидля накладення арешту на тимчасово вилучене майно.

Арешт тимчасово вилученого майна полягає в забороні користуватися та розпоряджатися ним володільцю та власнику.

Метою накладення арешту на вищезазначене майно є забезпечення кримінального провадження, зокрема необхідність його використання в ході досудового розслідування в якості речових доказів, для призначення судових експертиз.

Слідчий суддя, вивчивши документи та матеріали, якими прокурор обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання, приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, оскільки на виконання вимогст. 172 КПК Українипрокурор довів наявність достатніх підстав вважати, що зазначене майно має значення для досудового розслідування.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст.170-173,309,372 КПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора Немишлянської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_4 про накладення арешту у кримінальному провадженню, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023226220000141 від 24.03.2023, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України, тобто порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою - задовольнити.

Накласти арешт на тимчасове вилучене майно, а саме: балон синьогокольору металевий;вентиль металевийз двохчастин,на однієїз якихпошкоджена різьба;«Журнал реєстраціїінструктажів наробочому місціз питаньохорони праці»та «Журналреєстрації інструктажівз питаньпожежної безпеки»,які поміщенодо спеціальногопакета SUD 3048597 та опечатано. Вищезазначені об`єкти були виявлені та вилучені під час огляду місця події 24.03.2023, а саме приміщення цеха «наповнення балонів», розташованого на території ПРАТ «Харківський автогенний завод» за адресом: м. Харків, вулиця Автогенна, буд.10;

Визначити місцем зберігання речових доказів - камеру схову ВП № 2 ХРУП № 2 ГУНП в Харківській області за адресом: м. Харків, вул. Невельська, 1/32.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Контроль за виконанням ухвали покласти на процесуального керівника та/або слідчого у даному кримінальному провадженні.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом 5 днів з моменту її оголошення або отримання її копії, безпосередньо до Харківського апеляційного суду.

Повний текст ухвали виготовлено 03 квітня 2023 року.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудФрунзенський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення03.04.2023
Оприлюднено09.05.2024
Номер документу109952864
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —645/1199/23

Ухвала від 14.04.2023

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Ульяніч І. В.

Ухвала від 14.04.2023

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Ульяніч І. В.

Ухвала від 13.04.2023

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Ульяніч І. В.

Ухвала від 03.04.2023

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Шарко О. П.

Ухвала від 03.04.2023

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Шарко О. П.

Ухвала від 03.04.2023

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Шарко О. П.

Ухвала від 31.03.2023

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Шарко О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні