Рішення
від 03.04.2023 по справі 927/121/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

Іменем України

03 квітня 2023 року м. Чернігівсправа № 927/121/23 Господарський суд Чернігівської області у складі:

судді Ноувен М.П.,

розглянувши справу №927/121/23, розгляд якої здійснено у порядку спрощеного позовного провадження (без виклику представників сторін)

за позовом: Акціонерного товариства Комерційний Банк ПриватБанк,

вул. Грушевського, 1Д, м. Київ, 01001;

адреса для листування: 49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 50

до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю МОДОРС,

вул. Авіаторів, 16, м. Чернігів, Чернігівська обл., 14029;

до відповідача 2: ОСОБА_1 ,

АДРЕСА_1

про стягнення 215972,04 грн;

Позивач Акціонерне товариство Комерційний Банк Приватбанк звернувся до Господарського суду Чернігівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю МОДОРС та ОСОБА_1 про солідарне стягнення заборгованості за кредитним договором № б/н від 08.07.2021 року в розмірі 215972,04 грн, з яких 165166,32 грн заборгованість за кредитом, 50805,72 грн заборгованість за відсотками у вигляді щомісячної комісії.

Дії суду щодо розгляду справи.

Листом Господарського суду Чернігівської області № 927/121/23/76/23 від 17.01.2023 направлено запит до Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради щодо отримання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) фізичної особи ОСОБА_1 .

25.01.2023 Господарським судом Чернігівської області отримано відповідь від Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради № 09-05/272 від 23.01.2023 про реєстрацію місця проживання та інших персональних даних ОСОБА_1 .

Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 30.01.2023 позовну заяву прийнято судом до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (без проведення судового засідання), встановлено сторонам строки для подання відзиву на позов, заперечень на відзив.

У зв`язку з перебуванням судді Ноувен М.П. у відпустці, рішення ухвалюється у перший робочий день після усунення обставин, що зумовили відсутність судді.

Повідомлення сторін.

Позивач належним чином повідомлений про розгляд справи в суді, що підтверджується повідомленням про вручення рекомендованої кореспонденції №1400055897265.

Ухвала суду про відкриття провадження у справі направлялась відповідачу 1 та відповідачу 2 на адреси місця реєстрації, згідно з даними, наданими Управлінням адміністративних послуг (щодо відповідача 2) та даними з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань (щодо відповідача 1).

Ухвали суду повернуті відділенням зв`язку як неодержані з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою».

В розумінні положень ст. 242 ГПК України відповідачі належним чином повідомлені про розгляду справи в суді.

Позиції учасників справи. Заяви та клопотання.

Свої вимоги позивач обґрунтовує неналежним виконанням відповідачами умов кредитного договору від 08.07.2021 та договору поруки № POR1625725448288 від 08.07.2021.

За загальними принципами здійснення судочинства, що також відображені у ст. 13, 14 Господарського процесуального кодексу України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах диспозитивності та змагальності сторін.

Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом.

Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних зі вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідачі своїм правом на подання відзиву у визначений судом у відповідності до господарського процесуального закону строк не скористалися, за таких обставин, рішення приймається за наявними матеріалами справи, на підставі ч.2 ст.178 ГПК України.

Будь-яких інших заяв та клопотань від сторін не надходило.

Перелік обставин, які є предметом доказування. Перелік доказів.

Враховуючи предмет і підстави позову, до обставин, які є предметом доказування у справі належать: наявність правових підстав для виникнення зобов`язань Відповідача по договору.

Позивачем на підтвердження своїх вимог надано копії:

- заяви-приєднання до Умов та правил надання послуг «КУБ» з додатками,

-договору поруки,

- розрахунок заборгованості,

- виписок по рахункам,

- довідки про відкриття рахунку,

- виписки про рух коштів.

Обставини справи встановлені судом. Оцінка аргументів та нормативно правове обґрунтування.

08.07.2021 Товариством з обмеженою відповідальністю «МОДОРС» (далі - Клієнт) підписано заяву про приєднання до Умов та правил надання послуги «КУБ» шляхом накладення електронного підпису.

Підписанням цієї анкети-заяви, клієнт приєднався до розділу « 1.1. Загальні положення» та підрозділу « 3.2.8. Умови та правила надання послуги «КУБ» Умов та Правил надання банківських послуг (далі - Умови), що розміщені на офіційному сайті АТ КБ «Приватбанк» pb.ua на дату укладення Договору. Ця Заява та Умови разом складають кредитний договір між Банком та Клієнтом (далі - Договір).

Відповідно до п. 1.1. Договору Банк за наявності вільних грошових коштів зобов`язується надати Клієнту строковий кредит для фінансування поточної діяльності Клієнта та/або для придбання основних засобів в обмін на зобов`язання Клієнта з повернення кредиту, сплати процентів та ін. винагород в обумовлені цим Договором терміни.

Пунктом 1.2. сторони обумовили розмір кредиту: 500000 грн.

Строк кредиту: 12 місяців з дати видачі кредитних коштів (п. 1.3. Договору).

Згідно з п. 1.4. Договору у період з дати підписання Заяви процентна ставка за користування кредитом перші 6 місяців дії кредиту становить 1,6% в місяць від початкового розміру кредиту, починаючи з 7-го місяця користування кредитом 1,4% в місяць від початкового розміру кредиту (в. т.ч. при достроковому погашенні кредиту).

Проценти за користування кредитом у разі виникнення прострочених зобов`язань за кредитним договором: 4% від суми простроченої заборгованості (п. 1.5. Договору).

Відповідно до п. 1.6. Договору порядок погашення заборгованості за кредитом: щомісяця рівними частинами до календарного числа місяця, в яке було надано кредит, включно із цим числом.

За умовами п.3.2.8.1 Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ" передбачено, що банк за наявності вільних грошових коштів зобов`язується надати клієнту строковий "Кредит КУБ" для фінансування поточної діяльності клієнта, в обмін на зобов`язання клієнта з повернення кредиту, сплати процентів в обумовлені цим договором терміни. Істотні умови кредиту (сума кредиту, проценти за користування кредитом, розмір щомісячного платежу, порядок їх сплати) вказуються в заяві, а також в системі Приват24. Клієнт приєднується до послуги шляхом підписання електронно-цифровим підписом заяви в системі Приват24 або у сервісі "Paperless" або іншим шляхом, що прирівнюється до належного способу укладення сторонами кредитного договору.

Відповідно до п. 3.2.8.3.1 Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ", повернення кредиту здійснюється щомісяця шляхом забезпечення клієнтом позитивного сальдо на його поточному рахунку в сумах і в дати щомісячних внесків, зазначених у заяві.

Згідно з п. 3.2.8.3.1.4. Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ", клієнт доручає Банку щомісячно у строки, зазначені у Заяві, здійснювати договірне списання з його рахунків, відкритих у Банку на погашення заборгованості за послугою у кількості та розмірі, зазначеному в кредитному договорі. Остаточним терміном погашення заборгованості за кредитом є дата повернення кредиту. Згідно зі статтями 212, 651 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) при порушенні клієнтом будь-якого із зобов`язань, передбачених цим Договором, банк на свій розсуд, починаючи з 91-го дня порушення будь-якого із зобов`язань, має право змінити умови Договору, встановивши інший термін повернення кредиту. При цьому Банк направляє клієнту повідомлення із зазначенням дати терміну повернення кредиту (Банк здійснює інформування клієнта на свій вибір або письмово або через встановлені засоби електронного зв`язку Банку та клієнта (системи клієнт-банк, інтернет-клієнт-банк, sms-повідомлення або інших)). При непогашенні заборгованості за цим Договором у термін, зазначений у повідомленні, вся заборгованість за кредитним договором, починаючи з наступного дня від дати, зазначеної в повідомленні, вважається простроченою. У разі погашення заборгованості в період до закінчення 90 днів, (включно) з моменту порушення будь-якого із зобов`язань, терміном повернення кредиту є дата останнього платежу.

У п. 3.2.8.3.2. Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ" визначено, що за користування послугою клієнт сплачує щомісячно протягом всього терміну кредиту проценти за користування кредитом в розмірі та згідно з графіком, визначеним в Заяві та тарифах. У разі несплати процентів у строк, визначений графіком, вони вважаються простроченими (крім випадків розірвання договору згідно з пунктом 3.2.8.6.2.).

Відповідно до п. 3.2.8.5.3. Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ", клієнт зобов`язується, зокрема: оплатити щомісячні проценти за користування кредитом згідно з пунктом 3.2.8.3.2 (пункт 3.2.8.5.2 Умов) і повернути кредит та здійснити інші платежі, передбачені Договором, у терміни і в сумах, як встановлено в пунктах 3.2.8.3.1, 3.2.8.3.2, 3.2.8.5.14, 3.2.8.6.2, а також зазначені в Заяві, шляхом розміщення необхідних для планового погашення внеску коштів на своєму поточному рахунку.

У п. 3.2.8.9.1. Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ" визначено, за користування кредитом у період з дати списання коштів з позикового рахунку до дат погашення кредиту згідно з пунктами 3.2.8.1, 3.2.8.3 цього договору клієнт сплачує проценти в розмірі, зазначеному в пункті 3.2.8.3.2.

Пунктом 3.2.8.3.3 Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ" передбачено, що у випадку порушення клієнтом будь-якого грошового зобов`язання клієнт сплачує Банку проценти за користування кредитом у розмірі, встановленому у Заяві. У разі порушення клієнтом будь-якого з грошових зобов`язань і при реалізації права Банку, передбаченого пунктом 3.2.8.3.1, клієнт сплачує Банку пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України (далі - НБУ), що діяла в період, за який сплачується пеня, за кожен календарний день прострочення.

Пунктом 3.2.8.11 Умов та Правил надання кредиту "Кредит КУБ" передбачено, що договір є чинним з моменту підписання клієнтом заяви про приєднання та перерахуванням банком кредитних коштів на рахунок клієнта. Строк дії договору встановлюється з дня його укладення і до повного виконання сторонами зобов`язання за договором.

08.07.2021 між Публічним акціонерним товариством Комерційний банк Приватбанк (далі - Кредитор) та ОСОБА_1 (далі - Поручитель) укладено договір поруки № РОR1625725448288 (далі Договір поруки), предметом якого є надання поруки Поручителем перед Кредитором за виконання Товариством з обмеженою відповідальністю МОДОРС зобов`язань за угодами приєднання до:

- розділу 3.2.8. "Кредит КУБ" Умов та правил надання банківських послуг (Угода 1) по сплаті:

a) процентної ставки за користування кредитом:

- за період користування кредитом згідно з п. 3.2.8.3.2 Угоди 1 - перші 6 місяців 1.6 відсотка (одна ціла шість десятих) в місяць від початкового розміру кредиту, починаючи з 7-го місяця - 1.4 відсотка (одна ціла чотири десятих) від початкового розміру кредиту;

- за період користування кредитом згідно з п. 3.2.8.3.3 Угоди 1 - 4,0% (чотири) відсотки в місяць від суми простроченої заборгованості;

б) кредиту в розмірі 500000 грн.

Якщо під час виконання «Угоди 1» зобов`язання Боржника, що забезпечені цим Договором збільшуються, внаслідок чого збільшується обсяг відповідальності Поручителя, Поручитель при укладанні цього Договору дає свою згоду на збільшення зобов`язань за «Угодою1» в розмірі таких збільшень. Додаткових узгоджень про такі збільшення з Поручителем не потрібні.

Відповідно до п.1.2 Договору поруки Поручитель відповідає перед Кредитором за виконання обов`язків за Угодою - 1 в тому ж розмірі, що і Боржник, включаючи сплату кредиту, процентів, нарахованих за користування кредитом, винагороди, штрафів, пені та інших платежів, відшкодування збитків.

У випадку невиконання Боржником зобов`язань за Угодою - 1, Боржник і Поручитель відповідають перед Кредитором як солідарні боржники (п.1.5 Договору).

Згідно з вимогами частини 4 статті 18 Закону України "Про електронні довірчі послуги" кваліфікований електронний підпис має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис, та має презумпцію його відповідності власноручному підпису.

Суд зазначає, що підписання кредитного договору та договору поруки здійснено в межах строку дії ЕЦП особою, яка у відповідності до чинного законодавства є законним володільцем електронного ключа та накладає його під час створення електронного документа. При цьому, матеріали справи не містять доказів неправомірного накладення електронного цифрового підпису відповідача 1 та відповідача 2 або звернення останніх до правоохоронних органів з підстав його незаконного викрадення.

На виконання умов Договору позивач 08.07.2021 перерахував на рахунок відповідача 1 500000 грн кредитних коштів.

Відповідач 1 частково здійснив повернення кредитних коштів в сумі 334833,68 грн.

Внаслідок порушення зобов`язань з повернення грошових коштів у відповідача 1 та відповідача 2 станом на 20.12.2022 виникла заборгованість за кредитом в сумі 165166,32 грн, 50805,72 грн заборгованості за відсотками у вигляді щомісячної комісії.

Позивач звернувся до суду за захистом свої порушених прав у зв`язку з невиконанням відповідачами своїх зобов`язань по договору.

Згідно зі ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

За приписами ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Частиною 1 ст. 530 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Господарський суд дійшов висновку, що укладений між сторонами Договір є Кредитним договором.

Питання укладання кредитного договору, його істотних умов, форми, процентів за кредитним договором тощо визначено, зокрема, приписами статей 1048, 1049, 1050, 1054, 1055, 1056-1 Кодексу.

Частиною 1 ст. 1054 Цивільного кодексу України встановлено, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.

Відповідно до ст. 10561 ЦК України процентна ставка за кредитом може бути фіксованою або змінюваною. Тип процентної ставки визначається кредитним договором. Розмір процентів, тип процентної ставки (фіксована або змінювана) та порядок їх сплати за кредитним договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів на дату укладення договору.

Судом встановлено, що кредитний договір у формі заяви-приєднання, а також договір поруки підписані сторонами, які досягли згоди з усіх їх істотних умов; кредитний договір містить повну інформацію щодо умов кредитування, зокрема, про строк кредитування, процентну ставку за користування кредитом, строки сплати платежів, а також про права та обов`язки сторін, порядок розрахунків, відповідальність за порушення зобов`язань.

Матеріалами справи, а саме, виписками по рахунку, підтверджується та відповідачем 1 не спростовано, що позивач виконав свої договірні зобов`язання, надавши відповідачу 1 кредитні кошти у сумі 500 000 грн.

Крім того, в матеріалах справи наявні докази щодо часткового повернення відповідачем 1 кредитних коштів в сумі 334833,68 грн.

Відповідач 1 заборгованість по тілу кредиту в сумі 165166,32 грн в добровільному порядку не сплатив.

Перевіривши наданий позивачем розрахунок заборгованості по тілу кредиту, судом встановлено, що вказаний розрахунок є арифметично вірним та здійснений позивачем у відповідності до умов укладеного між сторонами договору та вимог чинного законодавства.

Внаслідок порушення відповідачем 1 зобов`язань у останнього станом на 20.12.2022 позивачем нарахована заборгованість за процентами у вигляді щомісячної комісії за користування кредитними коштами в сумі 50805,72 грн.

З приводу нарахованих процентів суд зазначає наступне.

З огляду на приписи частини другої статті 10561 Кодексу в кредитному договорі як істотні умови мають бути визначені розмір процентів, тип процентної ставки (фіксована або змінювана) та порядок сплати процентів.

Припис абзацу другого частини першої статті 1048 Кодексу, який застосовується до кредитного договору на підставі частини другої статті 1054 Кодексу, установлює, що за загальним правилом проценти як плату за користування грошовими коштами виплачують щомісяця до дня повернення позики, якщо сторони в договорі не досягли іншої домовленості. При цьому позика вважається повернутою в момент передання позикодавцеві речей, визначених родовими ознаками, або зарахування позиченої грошової суми на його банківський рахунок (частина третя статті 1049 Кодексу).

Згідно зі ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Поведінка боржника не може бути одночасно правомірною та неправомірною. Норма частини першої статті 1048 ЦК України і охоронна норма частини другої статті 625 цього Кодексу не можуть застосовуватись одночасно.

Тому за період до прострочення боржника підлягають стягненню проценти від суми позики (кредиту) відповідно до умов договору та частини першої статті 1048 ЦК України як плата за надану позику (кредит), а за період після такого прострочення підлягають стягненню річні проценти відповідно до частини другої статті 625 ЦК України як грошова сума, яку боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання, тобто як міра відповідальності за порушення грошового зобов`язання.

Відповідно до умов кредитного договору проценти за користування кредитними коштами нараховані позивачем наступним чином: за період користування кредитом з 09.07.2021 по 09.07.2022:

відповідно до п. 1.4. Договору у період з дати підписання Заяви процентна ставка за користування кредитом перші 6 місяців дії кредиту становить 1,6% в місяць від початкового розміру кредиту, починаючи з 7-го місяця користування кредитом 1,4% в місяць від початкового розміру кредиту (в. т.ч. при достроковому погашенні кредиту).

Позивачем нараховано за даний період 90000 грн процентів.

Відповідно до поданого позивачем розрахунку заборгованість по процентам за період з 09.07.2021 до 09.07.2022 становила 34705,72 грн.

У той же час, відповідно до п. 1.5.,1.7. Договору проценти за користування кредитом у разі виникнення прострочених зобов`язань за кредитним договором нараховуються у розмірі 4% від суми простроченої заборгованості. Клієнт зобов`язується сплатити на користь Банку заборгованість по кредиту, а також проценти від суми неповернутого в строк кредиту, які у відповідності до ч.2 ст. 625 Цивільного кодексу України встановлюється за домовленістю сторін у розмірі 4% в місяць від простроченої суми заборгованості.

Позивачем за період з 10.07.2022 по 20.12.2022 нараховано 35000 грн процентів на суму простроченої заборгованості 165166,32 грн на підставі ст. 625 ЦК України.

З приводу заявлених вимог в частині позовних вимог щодо нарахованих процентів за період з 10.07.2022 по 20.12.2022 суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" № 64/2022 від 24.02.2022, затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні", на території України із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 було введено воєнний стан, дія якого в подальшому неодноразово продовжувалась. Зокрема, за указом Президента України "Про продовження дії воєнного стану в Україні" № 58/2023 від 06.02.2023, затвердженого Законом України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 19 лютого 2023 року строком на 90 діб.

Відповідно до п. 18 Прикінцевих та Перехідних положень ЦК України у період дії в Україні воєнного, надзвичайного стану та у тридцятиденний строк після його припинення або скасування у разі прострочення позичальником виконання грошового зобов`язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від відповідальності, визначеної статтею 625 цього Кодексу, а також від обов`язку сплати на користь кредитодавця (позикодавця) неустойки (штрафу, пені) за таке прострочення. Установити, що неустойка (штраф, пеня) та інші платежі, сплата яких передбачена відповідними договорами, нараховані включно з 24 лютого 2022 року за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) за такими договорами, підлягають списанню кредитодавцем (позикодавцем).

Відтак, суд доходить до висновку про безпідставність нарахування позивачем процентів за період з 10.07.2022 по 20.12.2022 на суму 35000 грн.

Враховуючи здійснені відповідачем після 09.07.2022 проплати в сумі 18900 грн, які позивачем зараховані в рахунок погашення процентів, заборгованість відповідача 1 за простроченими процентами за користування кредитом за період з 09.07.2021 по 09.07.2022 становить 15805,72 грн.

Щодо солідарного обов`язку відповідача-2 суд зазначає наступне.

Згідно зі ст. 553 Цивільного кодексу України за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов`язання частково або у повному обсязі. Поручителем може бути одна особа або кілька осіб.

Статтею 554 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники.

Частиною 4 статті 559 ЦК України обумовлено, що порука припиняється після закінчення строку, встановленого в договорі поруки.

Отже, оскільки порука має похідний характер від забезпеченого нею зобов`язання, а відповідачами не надано належних та допустимих доказів щодо виконання договірних зобов`язань за кредитним договором № б/н від 08.07.2021, вимоги позивача про стягнення з відповідачів-1,2 солідарно заборгованості за кредитом в розмірі 180972,04 грн (165166,32 грн - заборгованість за кредитом, 15805,72 грн - заборгованість за відсотками у вигляді щомісячної комісії), визнаються судом правомірними та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до приписів ст. ст. 610, 554 Цивільного кодексу України, боржник та поручитель несуть відповідальність як солідарні боржники.

Частина 1 статті 543 Цивільного кодексу України визначає, що у разі солідарного обов`язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов`язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо.

Матеріалами справи підтверджено, а відповідачами не спростовано прострочення повернення кредитних коштів та сплати процентів за користування ними.

Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до ст.ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

З урахуванням вищевикладеного, вимоги АТ КБ «Приватбанк» до Товариства з обмеженою відповідальністю «МОДОРС» та ОСОБА_1 в частині стягнення заборгованості по кредиту в сумі 165166,32 грн та 15805,72 грн процентів є обґрунтованими, підтвердженими належними доказами та такими, що підлягають задоволенню.

Позовні вимоги в частині стягнення 35000 грн процентів задоволенню не підлягають.

Розподіл судових витрат.

Згідно з п.5 ч.1 ст. 237 ГПК України при ухваленні рішення суд вирішує питання, зокрема, про розподіл між сторонами судових витрат.

Статтею 129 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що судовий збір покладається: у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи часткове задоволення позовних вимог, судовий збір в сумі 3110,98 грн покладається на відповідачів в рівних частинах.

Судовий збір в сумі 525 грн покладається на позивача.

Керуючись ст.129, 236-239, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Позовні вимоги Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк", код 14360570 до Товариства з обмеженою відповідальністю «МОДОРС», код 41804446, ОСОБА_1 , код НОМЕР_1 про солідарне стягнення 215972,04 грн, задовольнити частково.

2. Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю «МОДОРС», вул. Авіаторів, буд.16, м. Чернігів, 14029, код 41804446 та ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , код НОМЕР_1 , на користь Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк", вул. Грушевського, буд.1Д, м. Київ, 01001, код 14360570, заборгованість за кредитом в сумі 165166,32 грн, заборгованість за відсотками у вигляді щомісячної комісії в сумі 15805,72 грн.

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «МОДОРС», вул. Авіаторів, буд.16, м. Чернігів, 14029, код 41804446 на користь Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк", вул. Грушевського, буд.1Д, м. Київ, 01001, код 14360570 судовий збір в сумі 1357,29 грн.

4. Стягнути з ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , код НОМЕР_1 , на користь Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк", вул. Грушевського, буд.1Д, м. Київ, 01001, код 14360570 судовий збір в сумі 1357,29 грн.

5. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

6. В решті вимог в частині стягнення 35000 грн процентів відмовити.

Рішення набирає законної сили у строки, встановлені ст.241 Господарського процесуального кодексу України.

Рішення може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду у строки визначені ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.

Суддя М.П. Ноувен

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення03.04.2023
Оприлюднено05.04.2023
Номер документу109961319
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування

Судовий реєстр по справі —927/121/23

Постанова від 31.07.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Владимиренко С.В.

Ухвала від 06.06.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Владимиренко С.В.

Ухвала від 18.05.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Владимиренко С.В.

Судовий наказ від 25.04.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Ноувен М.П.

Судовий наказ від 25.04.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Ноувен М.П.

Судовий наказ від 25.04.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Ноувен М.П.

Судовий наказ від 25.04.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Ноувен М.П.

Рішення від 03.04.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Ноувен М.П.

Ухвала від 30.01.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Ноувен М.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні