Ухвала
від 31.03.2023 по справі 691/407/23
ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 691/407/23

провадження № 2/691/229/23

УХВАЛА

31 березня 2023 року м. Городище

Суддя Городищенського районного суду Черкаської області Савенко О.М., вивчивши позовну заяву з додатками керівника Звенигородської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Вільшанської селищної ради Звенигородського району Черкаської області до ОСОБА_1 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача В`язівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Вільшанської селищної ради Звенигородського району Черкаської області про визнання недійсним договору оренди нерухомого майна від 04 жовтня 2021 року №1,-

встановив :

31 березня 2023 року до Городищенського районного суду Черкаської області надійшла позовна заява з додатками керівника Звенигородської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Вільшанської селищної ради Звенигородського району Черкаської області до ОСОБА_1 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача В`язівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Вільшанської селищної ради Звенигородського району Черкаської області про визнання недійсним договору оренди нерухомого майна від 04 жовтня 2021 року №1, та при її передачі до провадження судді складено Акт від 31 березня 2023 року №41.

При отриманні позовної заяви, відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя зобов`язаний перевірити дотримання позивачем вимог ст.175-177 ЦПК України.

Опрацювавши позовну заяву з додатками керівника Звенигородської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Вільшанської селищної ради Звенигородського району Черкаської області, вбачаю підстави звернути увагу на наступне.

За змістом ст.4 ЦПК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів і за ст. 13 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ст. 1 «Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод» високі Договірні сторони гарантують кожному, хто перебуває під їхньою юрисдикцією права і свободи, визначенні в розділі І «Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».

Положенням ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод, визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.

В рішенні Європейського Суду з прав людини в справі Жоффер де ля Прадель проти Франції від 16 грудня 1992 року зазначено, що не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, так як доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним, але й реальним. Разом з тим, Європейський Суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить з того, що реалізуючи пункт 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступу до правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, змістом яких є не допустити судовий процес у безладний рух. Таким чином, в кожному випадку заявник при зверненні до суду із заявою повинен як дотримуватися норм процесуального законодавства, так і очікувати, що ці норми застосовуються. Крім того, необхідно в даному випадку також зазначити, що залишення позовної заяви без руху не є порушенням права на справедливий судовий захист та не може вважатися обмеженням права доступу до суду, оскільки не перешкоджає позивачу усунути недоліки, які стали підставою залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до вимог ст.187 ЦПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, суд, відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви, або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченою ст.185 цього Кодексу.

За правилами цивільного процесуального законодавства позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України «Позовна заява» та вимогам статті 177 цього Кодексу «Документи, що додаються до позовної заяви».

Відповідно до ч.ч.1,5 ст.177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Позовна заява Звенигородської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Вільшанської селищної ради Звенигородського району Черкаської області подана з недотриманням вимог ст.177 ЦПК України, остільки, у ній відсутні дані про відповідача, а саме номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, в той час, як за змістом додатків до позовної заяви такі відомості позивачу відомі, інформація про це міститься у копіях доданих документів. Як вбачається із документів, які додаються до позовної заяви, копії надані без відмітки про засвідчення копії документа, яка складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви особи, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Позивачу слід привести у відповідність документи, які додаються до позовної заяви, згідно до ст.177 ЦПК України, а саме оформити копії доданих документів у спосіб належний для вручення сторонам у справі. Так, позивачем надано копії додатків до позовної заяви для вручення відповідачу та третій особі, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, без позовної заяви, та які не прошиті, не пронумеровані і не скріплені печаткою, у зв`язку з чим канцелярією Городищенського районного суду Черкаської області складено відповідний Акт від 31 березня 2023 року №41.

Згідно ч. ч. 1,2,3 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175,177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.ст. 175, 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Наявність недоліків позовної заяви перешкоджає прийняттю позовної заяви з додатками до розгляду та вони мають бути усунені. За таких обставин, подана позовна заява з додатками підлягає залишенню без руху.

Керуючись ст.ст.4, 13, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя,-

постановив:

позовну заяву керівника Звенигородської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Вільшанської селищної ради Звенигородського району Черкаської області до ОСОБА_1 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача В`язівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Вільшанської селищної ради Звенигородського району Черкаської області про визнання недійсним договору оренди нерухомого майна від 04 жовтня 2021 року №1 - залишити без руху.

Повідомити позивача Звенигородську окружну прокуратуру про необхідність виправити недоліки в позовній заяві, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду, а саме на виконання вимог ст.ст.175,177 ЦПК України, вказати повні дані відповідача, засвідчити в установленому законом порядку копії документів, які додаються до позовної заяви, надати копії позовної заяви з додатками документів відповідно до кількості учасників процесу для надіслання судом.

Встановити строк позивачу, Звенигородській окружній прокуратурі, для усунення недоліків позовної заяви три дні з дня вручення копії ухвали.

Копію ухвали суду, для відому та виконання, направити позивачу, Звенигородській окружній прокуратурі.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений судом строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута з додатками позивачу.

Ухвала суду оскарженню, в апеляційному порядку, не підлягає.

Суддя О.М.Савенко

СудГородищенський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення31.03.2023
Оприлюднено05.04.2023
Номер документу109978653
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди

Судовий реєстр по справі —691/407/23

Ухвала від 10.07.2023

Цивільне

Городищенський районний суд Черкаської області

Савенко О. М.

Ухвала від 31.03.2023

Цивільне

Городищенський районний суд Черкаської області

Савенко О. М.

Ухвала від 31.03.2023

Цивільне

Городищенський районний суд Черкаської області

Савенко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні