Артемівський міськрайонний суд донецької області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
Реєстрація2-204-2010 р.
Рішення
Іменем України
08 червня 2010 р. Артемівськ ий міськрайсуд Донецької обл асті у складі:
головуючого судді - Кушна рьовоі В.А.,
при секретарі - Кульбаки Г .С.,
у присутності сторін, розг лянув у відкритому судовому засіданні в залі суду міста А ртемівська цивільну справу п о позові ОСОБА_1 до ВАТ «Ба нку Фінанси та Кредит» в о собі Філії «Донецьке Регіона льне Управління ВАТ « Банку Фінанси та Кредит» п ро визнання недійсним кредит ного договору, -
Встановив:
Позивачка звернулася до суду з позовом про визна ння недійсним кредитного дог овору. Представник позивачки підтримуючи позовні вимоги у судовому засіданні пояснив , що 05.07.07р. між позивачкою та товариством з обмеженою від повідальністю “Банк “Фіна нси та Кредит” був укладени й письмовий кредитний догові р №01-07-22/МК (Гривня), за яким банк (к редитодавець) зобов'язувався надати грошові кошти (кредит ) позичальникові у розмірі 15000,0 0грн., на умовах, встановлених договором, а позичальник зоб ов'язувався повернути кредит та сплатити проценти. 05.07.07р. між позивачкою та товариством з обмеженою відповідальністю “Банк “Фінанси та Кредит ” з одного боку і ОСОБА_3 з д ругого боку був укладений до говір поруки №01-07-22/МКП у письмо вій формі, за яким ОСОБА_3 п рийняла на себе зобов' язанн я відповідальності за своєча сне та повне виконання позив ачем зобов' язань за кредитн им договором №01-07-22/МК (Гривня) пе ред ТОВ “Банк “Фінанси та Кредит” (текст договору дода ється). За таких обставин пози вачка вважає, що ОСОБА_3 по винна бути залучена до участ і у цивільній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо пред мету спору на стороні позива ча.
05.07.07р. позивачка отримала у ка сі банку за квитанцією грошо ві кошти у сумі 15000,00грн.
У зв'язку з частковим невико нанням ОСОБА_1 за кредитни м договором №01-07-22/МК (Гривня) від 05.07.07р. зобов' язань по сплаті к редитних ресурсів та відсотк ів за користування кредитним и ресурсами, ВАТ “Банк “Фін анси та Кредит”, як правона ступник ТОВ “Банк “Фінанси та Кредит” звернувся до Арт емівського міськрайонного с уду Донецької області з позо вом про стягнення з позивачк и - ОСОБА_1 та ОСОБА_3 с олідарно заборгованості за к редитним договором у сумі 18217,28 грн.
25.03.09р. ухвалою Артемівського міськрайонного суду Донецьк ої області провадження по ци вільній справі №2-390-2009 було зупи нене до вирішення цивільної справи за позовом ОСОБА_3 до ВАТ “Банк “Фінанси та К редит” та ОСОБА_1 про визн ання договору поруки №01-07-22/МКП від 05.07.07р. недійсним.
12.06.09р. цивільна справа за позо вом ОСОБА_3 до ВАТ “Банк “ Фінанси та Кредит” та ОСО БА_1 про визнання договору п оруки №01-07-22/МКП від 05.07.07р. недійсн им, яка була відкрита за ухвал ою суду 09.04.09р.( текст Ухвали суду про відкриття провадження у цивільній справі №2-3134/2009 додаєт ься) за заявою представника ОСОБА_3, була залишена без ро згляду (текст Ухвали суду про залишення позову без розгля ду у цивільній справі №2-3134/2009 до дається). Одночасно представ ником ВАТ “Банк “Фінанси та Кредит” до канцелярії суд у була здана заява, про залише ння без розгляду позовних ви мог до ОСОБА_3 по цивільні й справі №№2-390-2009 р.
Як вважає позивачка, що відп овідач, вивчивши позовні вим оги ОСОБА_3, прийшов до вис новку про їх правомірність, і відповідно прийняв рішення про відмову від претензій до поручителя за кредитним дог овором. Аналогічні обставини , якими обсновувались позовн і вимоги щодо визнання недій сним договору поруки, віднос яться і до визнання недійсни м кредитного договору №01-07-22/МК (Гривня) від 05.07.07р.
Позивачка, вважає, що кредит ний договір №01-07-22/МК (Гривня) від 05.07.07р. за рішенням суду має бути визнаний недійсним. Це ствер дження позивачки базується н а обставинах, підтверджених документальними доказами, ко трі були отримані нею у ході р озгляду Артемівським міськр айонним судом цивільних спра в №2-390-2009 та №2-3134/2009:
За змістом кредитного дого вору за №01-07-22/МК (Гривня) від 05.07.07р ., кредитодавцем є юридична ос оба - товариство з обмежено ю відповідальністю “Банк “ Фінанси та Кредит”. Фізичн ою особою, яка підписала дого вір від імені ТОВ “Банк “Фі нанси та Кредит” у договорі зазначений начальник відділ ення №22 філії “Донецьке регіо нальне управління” ТОВ “Банк “Фінанси та Кредит” ОС ОБА_4, котрий діяв на підстав і довіреності від 18.06.07р. Витяги з Єдиного Державного Реєстр у юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців підтвер джують, що ТОВ “Банк “Фінан си та Кредит” 02.07.07 року було п рипинено шляхом перетворенн я у ВАТ “Банк “Фінанси та Кредит” (витяг з державного р еєстру за №2778500 від 22.12.08р. та довід ка з державного реєстру №3206207 в ід 19.03.09р. додаються).
За повідомленням, яке розмі щене на офіційному сайті Бан ку “Фінанси та Кредит”, 02.07 .07р. Банк “Фінанси та Креди т” завершив процес корпорати вної реорганізації з товарис тва з обмеженою відповідальн істю в відкрите акціонерне т овариство.
У тексті довідки державног о комітету статистики Україн и за №13201/07 від 04.07.07р. у ЄДРПОУ був в несений запис щодо реєстраці ї юридичної особи - відкрит ого акціонерного товариства “Банк “Фінанси та Кредит ” .
Згідно довідки державного комітету статистики України за №13388/07 від 05.07.07р. у ЄДРПОУ вбача ється, що внесений запис щодо реєстрації філії “Донецьке регіональне управління” юри дичної особи - відкритого а кціонерного товариства “Бан к “Фінанси та Кредит” .
Згідно ст..1 ч 1 ЦК України виз начено , що цивільним законод авством регулюються особист і немайнові та майнові відно сини (цивільні відносини), з асновані на юридичній рівнос ті, вільному волевиявленні, м айновій самостійності їх уча сників.
Згідно ст..2 ч 1 ЦК України виз начено, що учасниками цивіль них відносин є фізичні особи та юридичні особи.
Згідно ст..80 ч 1 ЦК України виз начено, що юридичною особою є організація, створена і заре єстрована у встановленому за коном порядку. Юридична особ а наділяється цивільною пра воздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відпо відачем у суді.
Згідно ст..87 ч 4 ЦК України виз начено , що юридична особа вва жається створеною з дня її де ржавної реєстрації і що циві льна правоздатність юридичн ої особи виникає з моменту її створення і припиняється з д ня внесення до єдиного держа вного реєстру запису про її п рипинення.
ст.104 ч 1,2 ЦК України визначаю ть, що юридична особа припиня ється в результаті передання всього свого майна, прав та об ов'язків іншим юридичним осо бам - правонаступникам (зли ття, приєднання, поділу, перет ворення) або в результаті лік відації. Юридична особа є так ою, що припинилася, з дня внес ення до єдиного державного р еєстру запису про її припине ння.
Ст.108 ЦК України визначила, що перетворенням юридичної осо би є зміна її організаційно-п равової форми. У разі перетво рення до нової юридичної осо би переходять усе майно, усі п рава та обов'язки попередньо ї юридичної особи.
Ст. 26 ч 1,2,7 ЗУ “Про банки і банк івську діяльність” визначаю ть, що реорганізація банку зд ійснюється добровільно за рі шенням його власників або пр имусово за рішенням Націонал ьного банку України. Перетво рення передбачає зміну орга нізаційно-правової форми то вариства. Реорганізація може здійснюватися шляхом злитт я, приєднання,
поділу, в иділення, перетворення.
Ст.27 ч 2 ЗУ “Про банки і банків ську діяльність” визначила, що реорганізація за рішенням власників банку здійснюєтьс я згідно із законодавством У країни про господарські тов ариства за умови попередньог о дозволу Національного банк у України.
Ст.28 ЗУ “Про банки і банківсь ку діяльність визначила”, що банк вважається реорганіз ованим з моменту внесення На ціональним банком України зм ін до Державного реєстру бан ків.
Ст.3 ч 1 ЗУ “Про державну реєс трацію юридичних осіб та фіз ичних осіб - підприємців” в изначила, що дія цього Закону поширюється на державну реє страцію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно -правової форми, форми власно сті та підпорядкування, а так ож фізичних осіб - підприємці в.
П.3 ПРИКІНЦЕВИХ ПОЛОЖЕНЬ ЗУ “Про державну реєстрацію юри дичних осіб та фізичних осіб - підприємців” зазначає, що закони, нормативно-правові а кти, прийняті до набрання
чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить ць ому Закону.
Ст.37 ч. 15 ЗУ “Про державну реє страцію юридичних осіб та фі зичних осіб - підприємців” визначила, що перетворення в важається завершеним з момен ту державної реєстрації нов оутвореної юридичної особи та державної реєстрації при пинення юридичної особи, що п рипиняється у результаті пер етворення.
Ст.202 ч 1,2 ЦК України встановл ює, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних пр ав та обов'язків. Правочини мо жуть бути односторонніми та дво- чи багатосторонніми (дог овори).
Ст.626 ЦК України визначила, що договором є домовленість дв ох або більше сторін, спрямов ана на встановлення, зміну аб о припинення цивільних прав та обов'язків.
Ст. 246 ЦК України визначила, щ о довіреність від імені юрид ичної особи видається її орг аном або іншою особою, уповно важеною на це її установчими документами, та скріплюєтьс я печаткою цієї юридичної ос оби.
Ст. 248 ЦК України визначає, що представництво за довіреніс тю припиняється у разі припи нення юридичної особи, яка ви дала довіреність.
На підставі наведених зако нодавчих актів, враховуючи ч ас та порядок припинення ТОВ “Банк “Фінанси та Кредит ” та державну реєстрацію ВАТ “Банк “Фінанси та Кредит ”, позивачка вважає, що кредит ний договір за №01-07-22/МК (Гривня) від 05.07.07р. є недійсним, з підстав участі у його укладенні, як ст орони по договору, юридичної особи, яка на дату підписання цього договору була вже прип инена, а підписання цього дог овору від імені припиненої ю ридичної особи її представни ком за довіреністю, повноваж ення котрої вважаються припи неними з часу припинення юри дичної особи, яка надала цю до віреність, є незаконним і про сить визнати недійсним креди тний договір за №01-07-22/МК (Гривня ) від 05.07.07р., який був укладений ОСОБА_1 з ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕ ЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “БАН К “ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ”. Предста вник відповідача за дорученн ям заперечує проти позову, вв ажає позовну заяву не обґрун тованою та такою, що не підляг ає задоволенню з наступних п ідстав.
Ст.. 203 ЦК України передбачає загальні вимоги, додержання яких є необхідним для чиннос ті правочину.
Будь-який правочин має набу ти чинності, тобто набрати юр идичної сили. Для цього він ма є відповідати вимогам, встан овленим законом.
У разі недотримання перера хованих вимог у вказаній ста тті правочин є недійсним або може бути визнаний недійсни м у порядку, встановленому ци м Кодексом.
Жодного з перелічених підс тав Банком не порушено, а тому підстави вважати угоду неді йсною відсутні.
Відповідно до п.2 Постанови Пленуму Верховного суду Укра їни від 28.04.1978 №3 "Про судову практ ику в справах про визнання уг од недійсними" угода може бут и визнана недійсною лише з пі дстав і з наслідками, передба ченими законом, тому суд в ко жній справі повинен встанови ти наявність тих обставин, з я кими закон пов'язує визнання угоди недійсною і настання п евних юридичних наслідків.
Згідно зі ст.215 ЦК України під ставою недійсності правочи ну є недодержання в момент вч инення правочину стороною (с торонами) вимог, які встановл ені частинами першою - третьо ю, п'ятою та шостою ст.. 203 ЦК Укр аїни.
Недійсність правочину мож е наступати лише за певні пор ушення закону.
Крім того, ствердження пози вача про те, що діяльність ТВ " Банк Фінанси та Кредит" пр ипинена, є таким, що не відпові дає дійсності.
Відповідно до ст.. 2 ЗУ "Про ба нки і банківську діяльність" банк є юридичною особою, а філ ія банку це відокремлений ст руктурний підрозділ банку, щ о не має статусу юридичної ос оби і здійснює банківську ді яльність від імені банку. Згі дно ст.. 23 цього ж Закону банк м ає право відкривати філії та представництва на території України в разі його відповід ності вимогам щодо відкриття філій та представництв, вста новленим нормативно-правови ми актами Національного банк у України.
За правилами ст. 80 ЦК Україн и саме юридична особа наділя ється цивільною правоздатні стю та дієздатністю і може бу ти позивачем та відповідачем у суді, яка виникає згідно ст. . 91, 92 цього Кодексу.
Юридичні особи мають право створювати філії, представн ицтва, відділення та інші від окремлені підрозділи, що зак ріплено ст. 95 ЦКУ та ст. 64 Господ арського кодексу України.
Підприємство для організа ції виробництва в регіонах, р озширення мережі збуту може приймати рішення про створен ня відокремленого підрозділ у (філії) за межами свого місця знаходження (в іншому місті, н а території іншої територіал ьної громади) не лише відокре млені підрозділи (філії, пред ставництва), а й виробничі стр уктурні підрозділи, які не ма ють ознак відокремлених відд ілення, бригади тощо. У цьому р азі слід виходити з того, що на підставі ч.3 ст. 64 ГКУ підприєм ство самостійно визначає сво ю організаційну структуру, в становлює чисельність праці вників і штатний розпис.
Виникає питання про різниц ю між відокремленим підрозді лом (філія, представництво) і с труктурним виробничим підро зділом (цех, відділення тощо). Слід узяти до уваги, що розташ ування підрозділу підприємс тва на території іншої терит оріальної громади або в іншо му місті не є вирішальною озн акою для віднесення цього пі дрозділу до відокремленого. Філія, представництво як від окремлені підрозділи повинн і мати низку юридичних ознак , що встановлені чинним закон одавством.
Згідно з ч. 2 ст. 132 ГКУ необхід ними ознаками відокремлених структурних підрозділів (фі лій, представництв) є такі, кол и вони: наділяються частиною майна господарських організ ацій, здійснюючи щодо цього м айна право оперативного вико ристання чи інше речове прав о, передбачене законом; можут ь мати рахунок (рахунки) в уста новах банку.
Виробничі структурні підр озділи не мають ознак відокр емлених підрозділів (філій, п редставництв), а саме: не мают ь відокремленого майна і, від повідно, відокремленого бала нсу; керівник не має довірено сті від головного підприємст ва і позбавлений права уклад ати (підписувати) будь-які уго ди, в тому числі трудові (однак може видавати накази, обов'яз кові для своїх підлеглих); н е мають рахунків в банках і не здійснюють ніяких фінансови х операцій; не несуть відокре мленої відповідальності за с вої ' дії.
Ці ознаки слід доповнити за гальними ознаками суб'єкта г осподарювання, визначеними с т. 55 ГКУ, -суб'єктами господарюв ання визнаються учасники гос подарських відносин, які зді йснюють господарську діяльн ість, реалізуючи господарськ у компетенцію (сукупність го сподарських прав та обов'язк ів), мають відокремлене майно і несуть відповідальність з а своїми зобов'язаннями в меж ах цього майна.
Функції, права та обов'язки виробничих структурних підр озділів або функціональних с труктурних підрозділів апар ату управління згідно із ст. 64 ГКУ визначаються положенням и, які затверджуються в поряд ку, визначеному статутом під приємства або іншими установ чими документами. Проте слід мати на увазі, що філії та пре дставництва не є юридичними особами, а їх керівники призн ачаються юридичною особою і діють на підставі виданої до віреності.
Відповідальність перед фі нансовою установою має нести «директор підприємства, що в иступає від імені юридичної особи. А керівник структурно го підрозділу нестиме відпов ідальність безпосередньо пе ред самим підприємством». Пр авоздатність юридичної особ и реалізується через її орга ни, які формують і виражають ї ї волю зовні. Органи юридично ї особи не тільки здійснюють управління, а й виступають у м айновому обороті від її імен і. Тобто дії органів визнають ся діями самої юридичної осо би Тому для здійснення право чинів від імені юридичної ос оби вони не погребують довір еності.
Зміст дієздатності юридич ної особи складається з трьо х основних елементів.
Підставами виникнення пов новаження на здійснення прав очиноздатності у відносинах за участю юридичної особи мо жна вважати:
1. 1) вказівк и установчих документів або закону, якими передбачається право (повноваження) певного
органу чи органів юриди чної особи діяти в її інтерес ах (наприклад, визначення в ст атуті господарського
т овариства переліку та структ ури його органів, а також комп етенцію та обсяг повноважень кожного з них).
Така можл ивість передбачена ч. 2 ст. 92 ЦКУ та низкою спеціальних закон ів;
2. 2) членство в юридичній особі у випадках, к оли можливість представницт ва ними інтересів юридичної особи передбачена спеціальн им законом (ч. 2 ст. 92 ЦКУ). Слід зв ернути увагу, що статутом нем ожливо передбачити випадки, коли від імені юридичної осо би діятимуть її учасники це може бути встановлено лише у законі;
3. 3) волевиявл ення юридичної особи та її пр едставника, відображене у до говорі доручення. Узгоджене волевиявлення сторін в таких договорах має відображати н е лише засади та умови взаєми н між ними, але й обов'язково м істить повноваження для пові реного виступати від імені т а в інтересах довірителя (ч. З ст. 237 ЦКУ);
4. 4) акт уповно важеного органу юридичної ос оби, яким певній особі доруча ється (дозволяється) діяти в я кості її представника (призн ачення на посаду, яка вимагає виконання представницьких ф ункцій). Хоча в таких випадках , як правило, укладається дого вір (контракт), однак підставо ю виникнення повноваження є саме акт призначення на поса ду, в результаті зайняття яко ї у того, хто її займає, виника ють повноваження діяти в інт ересах юридичної особи (ч. З ст . 237 ЦКУ).
Органи чи інші особи, які виступають від імені юридичн ої особи, зобов'язані діяти в ї ї інтересах добросовісно і р озумно та не перевищувати св оїх повноважень. Порушення ц ього обов'язку призводить до негативних наслідків у внут рішніх відносинах юридичної особи. Відповідно до ч. 4 ст. 92 ЦК У, члени органу юридичної осо би та інші особи, які відповід но до закону чи установчих до кументів виступають від імен і юридичної особи, несуть сол ідарну відповідальність за з битки, завдані ними юридичні й особі.
Відповідно до частини трет ьої ст. 95 ЦКУ філії та представ ництва наділяються майном юр идичної особи, що їх створила , і діють на підставі затвердж еного цією особою положення. Згідно з частиною четвертою ст. 95 ЦКУ керівники філій та пр едставництв призначаються ю ридичною особою і діють на пі дставі виданої нею довіренос ті.
Статтею 95 ЦКУ визначено, що ф ілії та представництва не є ю ридичними особами. Вони наді ляються майном юридичної ос оби, що їх створила, і діють н а підставі затвердженого н ею положення. Філія відокре млений підрозділ юридичної о соби, що розташований поза її місцезнаходженням та здійсн ює всі або частину її функцій , зокрема виробляє продукцію , виконує роботи або операці ї, надає послуги від імені юри дичної особи.
Положення про філію реглам ентує правовий статус філії, цілі й предмет її діяльності , взаємовідносини між юридич ною особою й філією, порядок р оботи філії.
Положення про філію має міс тити: організаційну структур у філії; повноваження, права т а обов'язки філії: порядок орг анізації роботи філії; поряд ок звітності та надання інфо рмації про діяльність відокр емленого структурного підро зділу до головного підприємс тва; інші питання, пов'язані з діяльністю філії.
При цьому зазначене положе ння для кожного відокремлено го структурного підрозділу затверджується окремо. Згід но 3 частиною 3 статт і 92 ЦКУ орган або особа, яка від повідно до установчих докуме нтів юридичної особи чи зако ну виступає від її імені зобо в'язана діяти в інтересах юри дичної особи добросовісно і розумно та не перевищувати с воїх повноважень. Відповідно з цим та згідно з п.5 ст.65 І КУ (як а передбачає, що керівник під приємства без доручення діє від імені підприємства, пред ставляє йото інтереси в орга нах державної влади і органа х місцевого самоврядування, інших організаціях, у віднос инах і юридичними особами та громадянами, формує адмініс трацію підприємства і виріши питання діяльності підприєм ства в межах та порядку, визна чених установчими документа ми), укладаючи угоду керівник несе відповідальність за пр ийняте ним рішення згідно з й ото повноваженнями.
Частиною четвертою статті 95 ЦКУ встановлено, що керівни ки філій та представництв пр изначаються юридичною особо ю і діють на підставі виданої нею довіреності.
Філії та інші відокремлені підрозділи, якщо це передбач ено статутом, положенням або наказом про ці філії, можуть в икористовувати власні печат ки з обов'язковим вміщенням с лова «Філія»
Відповідно до п. 1.13 Статуту Б анку «Фінанси та Кредит» , Банк має право створюват и дочірні банки, філії та пред ставництва на території Укра їни та на території інших дер жав відповідно до чинного за конодавства України.
На підставі п.7.4. Положення пр о Філію заступники керуючою призначаються та звільняють ся керуючим Філією за погодж енням Банку, а також відповід но до п.8.3. цього ж Положення кер уючий Філією своїм наказом в изначає розподіл функціонал ьних повноважень між заступн иками керуючого Філією.
Згідно зі ст.. 244 ЦКУ повноваж ення представника виникають на різних підставах. Повнова ження законних представникі в (ст. 242 ЦКУ) підтверджуються ґр унтуються на договорі або на акті органу юридичної особи , може здійснюватись на підст аві видачі особою, яку предст авляють, представникові або безпосередньо третій особі, з якою укладається правочин, довіреності.
Довіреність сама по собі не є підставою виникнення відн осин представництва, а лише д озволяє їх суб'єктам зручніш е оформити ці відносини. Цент ральною функцією довіреност і є інформаційна функція щод о третьої особи - учасника пра вочину, адже сама з її змісту в она переважно дізнається про зміст, обсяги і строк га харак тер повноважень представник а. Довіреність видається для представництва перед треті ми особами.
Довіреність є односторонн ім правочином, що укладаєтьс я у вигляді письмовою докуме нта, у якому визначаються пов новаження представника.
Оскільки право на передору чення виникає на підставах, п ередбачених договором або за коном, філії та представницт ва юридичної особи мають пра во видавати довіреності інши м суб'єктам лише у випадках, ко ли таке право передбачено в з аконі або в договорі, на якому грунтуються їхні представни цькі повноваження. Суб'єктив не право філій та представни цтв видавати довіреності не може засновуватись на акті о ргану юридичної особи або на виданих на ім'я їх керівників довіреностях.
Відповідно до ст.. 108 ЦКУ пере творенням юридичної особи є зміна її організаційно-право вої форми. У разі перетворенн я до нової юридичної особи пе реходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юри дичної особи.
Припинення юридичної особ и шляхом злиття, приєднання, п оділу або перетворення, тобт о передача всього свого майн а, прав та обов'язків іншим юри дичним особам - правонаступн икам здійснюється за рішення м учасників юридичної особи або органу юридичної особи, у повноваженого на це установч ими документами, а у випадках , передбачених законом, - рішен ням суду або відповідних орг анів державної влади. Пункто м 1.1. Статуту Банку передбачен о, що Відкрию акціонерне това риство "Банк "Фінанси та К редит" створений шляхом пере творення Банку "'Фінанси т а Кредит", товариство з обмеже ною відповідальністю у відкрите акціонерне тов ариство згідно із рішенням З агальних зборів учасників Ба нку (протокол №3 від 15.12.2006) і рішен ням Установчих зборів Банку (протокол .N'1 від 12 квітня 2007 року ).
Банк є правонаступником що до всіх прав та зобов"язань Ба нку "'Фінанси та Кредит", то вариство з обмеженою відпові дальністю.
Враховуючи те, що код органі заційно-правової форми товар иства не змінюється, тому і зм іну найменування юридичної о соби необхідно проводити в п орядку, визначеному ст.. 29 Зако ну України "Про державну реєс трацію юридичних осіб та фіз ичних осіб підприємців" без п роходження процедури реорга нізації шляхом перетворення .
На підставі вищевикладено го, представник відповідача просить суд відмовити у задо воленні позовних вимог.
Заслухавши представників сторін, свідка, дослідивши ма теріали справи суд вважає за необхідне позов задовольнит и. Враховуючи час та порядок п рипинення ТОВ “Банк “Фінан си та Кредит” та державну р еєстрацію ВАТ “Банк “Фінан си та Кредит”, суд вважає, щ о кредитний договір за №01-07-22/МК (Гривня) від 05.07.07р. є недійсним, з підстав участі у його укладе нні, як сторони по договору, юр идичної особи, яка на дату під писання цього договору була вже припинена, а підписання ц ього договору від імені прип иненої юридичної особи її пр едставником за довіреністю, повноваження котрої вважают ься припиненими з часу припи нення юридичної особи, яка на дала цю довіреність, є незако нним.
Свідок ОСОБА_4 який діяв на час укладення кредитного договору за довіреністю під твердив, що дійсно на час укла дання правочину він не знав п ро припинення чи банку чи пр о реорганізацію яка була 2.07.2007 р оку. Він це взнав у серпні 2007 ро ку і отримав нову довіреніст ь.
За змістом кредитного дого вору за №01-07-22/МК від 05.07.07р., кредит одавцем є юридична особа - т овариство з обмеженою відпов ідальністю “Банк “Фінанси та Кредит”. Фізичною особою , яка підписала договір від ім ені ТОВ “Банк “Фінанси та Кредит” у договорі зазначен ий начальник відділення №22 фі лії “Донецьке регіональне уп равління” ТОВ “Банк “Фінан си та Кредит” ОСОБА_4, ко трий діяв на підставі довіре ності від 18.06.07р.
Витяги з Єдиного Державног о Реєстру юридичних осіб та ф ізичних осіб - підприємців підтверджують, що ТОВ “Банк “ Фінанси та Кредит” 02.07.07 рок у було припинено шляхом пере творення у ВАТ “Банк “Фінан си та Кредит” (витяг з держа вного реєстру за №2778500 від 22.12.08р. т а довідка з державного реєст ру №3206207 від 19.03.09р. \ а.с. 13-18\ .
За повідомленням, яке розмі щене на офіційному сайті Бан ку “Фінанси та Кредит”, 02.07 .07р. Банк “Фінанси та Креди т” завершив процес корпорати вної реорганізації з товарис тва з обмеженою відповідальн істю в відкрите акціонерне т овариство \ а.с. 18 зворотна стор она\ .
Згідно довідки державного комітету статистики України за №13201/07 від 04.07.07р. у ЄДРПОУ був вн есений запис щодо реєстрації юридичної особи - відкрито го акціонерного товариства “ Банк “Фінанси та Кредит” \ а.с. 19\
Згідно довідки державного комітету статистики України за №13388/07 від 05.07.07р. у ЄДРПОУ вбача ється, що внесений запис щодо реєстрації філії “Донецьке регіональне управління” юри дичної особи - відкритого а кціонерного товариства “Бан к “Фінанси та Кредит” \ а.с . 20\.
Керуючись ст.ст. 15-16, 80,92,95,108, 203,215, 237, 242 ,244 ЦК України, ЗУ «Про банки і б анківську діяльність" , ст.ст. 3,15, 107,130, 208, 209, 213,214,215, 219,292, 294 ЦПК У країни, суд, -
Вирішив :
Позов ОСОБА_1 до ВАТ « Банку Фінанси та Кредит» в особі Філії «Донецьке Регі ональне Управління ВАТ « Бан ку Фінанси та Кредит» про визнання недійсним кр едитного договору задовольн ити у повному обсязі.
Визнати недійсним кредитн ий договір за №01-07-22/МК (Гривня) в ід 05.07.07р., який був укладений О СОБА_1 з ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖ ЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “БАНК “ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ”
Заяву про апеляційне оскарження рішен ня суду може бути подано прот ягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга н а рішення суду подається про тягом 20 днів після подання зая ви про апеляційне оскарження рішення до Апеляційного суд у Донецької області.
Рішення винес ено у нарадчий кімнаті.
Суддя /підпис/ Кушнарьова В.А.
Рішення не набуло законно ї сили.
Копія вірна:Суддя секр етар
2-204-2010 р.
Рішення
Іменем України
Вступна та резол ютивна частини
08 червня 2010 р. Артемі вський міськрайсуд Донецько ї області у складі:
головуючого судді - Кушна рьовоі В.А.,
при секретарі - Кульбаки Г .С.,
у присутності сторін, розг лянув у відкритому судовому засіданні в залі суду міста А ртемівська цивільну справу п о позові ОСОБА_1 до ВАТ «Ба нку Фінанси та Кредит» в о собі Філії «Донецьке Регіона льне Управління ВАТ « Банку Фінанси та Кредит» п ро визнання недійсним кредит ного договору, -
Вирішив :
Позов ОСОБА_1 до ВА Т «Банку Фінанси та Креди т» в особі Філії «Донецьке Ре гіональне Управління ВАТ « Б анку Фінанси та Кредит» про визнання недійсним кредитного договору задовол ьнити у повному обсязі.
Визнати недійсним кредитн ий договір за №01-07-22/МК (Гривня) в ід 05.07.07р., який був укладений О СОБА_1 з ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖ ЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “БАНК “ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ”
Заяву про апеляційне оскарження рішен ня суду може бути подано прот ягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга н а рішення суду подається про тягом 20 днів після подання зая ви про апеляційне оскарження рішення до Апеляційного суд у Донецької області.
Рішення винес ено у нарадчий кімнаті.
Суддя Кушнарьова В.А.
Суд | Артемівський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 08.06.2010 |
Оприлюднено | 07.09.2010 |
Номер документу | 10998486 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Артемівський міськрайонний суд Донецької області
Кушнарьова Валентина Андріївна
Цивільне
Чернігівський районний суд Запорізької області
Ломейко Віталій Валерійович
Цивільне
Ізяславський районний суд Хмельницької області
Янішевська Оксана Станіславівна
Цивільне
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області
Сульженко Леонід Петрович
Цивільне
Першотравневий районний суд Донецької області
Трегубенко Сергій Васильович
Цивільне
Підволочиський районний суд Тернопільської області
Комендат Роман Тарасович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні