ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
03 квітня 2023 року Справа № 915/473/23
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Адаховської В.С.,
розглянувши матеріали заяви: Головного управління ДПС у Миколаївській області (54001, м. Миколаїв, вул. Лягіна, 6, ідентифікаційний код 44104027, ел. пошта: mk.esud@tax.gov.ua, представник Майстренко Павло Сергійович, ел. пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1 )
до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "Лайтар" (54025, м. Миколаїв, вул. Флотська, буд. 71, ідентифікаційний код 41725443, ел. пошта: laitar@ukr.net)
про відкриття провадження у справі про банкрутство
У С Т А Н О В И В:
Головне управління ДПС у Миколаївській області звернулося до Господарського суду Миколаївської області з заявою, сформованою в системі "Електронний суд" 28.03.2023 (вх. № 3831/23 від 28.03.2023), про порушення провадження у справі про банкрутство, в якій просить відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Лайтар", визнати безспірні грошові вимоги у сумі 1240484,92 грн в такій черговості: у першу чергу (судовий збір/авансування винагороди арбітражного керуючого) - 87140,00 грн, у третю чергу (податки та збори) - 894542,00 грн, у шосту чергу (штрафні санкції та пеня) - 258802,92 грн, та призначити розпорядником майна Прохорова В.С (свідоцтво № 1450 від 08.07.2013).
Дослідивши матеріали поданої заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законами України.
Згідно з ч 1, 2 ст. 34 КУзПБ заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором або боржником у письмовій формі та повинна містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи; ім`я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); виклад обставин, що є підставою для звернення до суду; перелік документів, що додаються до заяви.
До заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються: докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті; довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником; докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень; докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.
До заяви кредитора - контролюючого органу, уповноваженого відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, іншого органу, який відповідно до закону здійснює контроль за справлянням інших обов`язкових платежів на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, додаються докази вжиття заходів щодо стягнення (погашення) податкового боргу або іншої заборгованості у встановленому законодавством порядку.
Заява кредитора, всупереч вимогам ч. 1 ст. 34 КУзПБ не містить виклад обставин, що є підставою для звернення до суду, а саме заява не містить посилання на документи, на підставі яких нараховані податкові зобов`язання та нарахована пеня (податкові повідомлення-рішення, розрахунок нарахування пені).
До заяви, всупереч вимогам ч. 2 ст. 34 КУзПБ, не подано доказів надсилання копії заяви та доданих до неї документів боржнику, оскільки з доданого до заяви опису вкладення у цінний лист від 23.03.2023 вбачається, що на адресу боржника було надіслано не заяву про порушення провадження у справі про банкрутство, а заяву про визнання грошових вимог.
Як вже зазначено, провадження у справах про банкрутство регулюється КУзПБ, ГПК України та іншими законами України (ч. 1 ст. 2 КУзПБ).
Статтею 164 ГПК України встановлено перелік документів, що додаються до позовної заяви, зокрема позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Судом встановлено, що заявником, в порушення вимог ч. 2 ст. 164 ГПК України, не додано до заяви всі наявні у нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються вимоги до боржника.
Так, в доданому до заяви розрахунку, кредитором зазначено податкові повідомлення-рішення, проте не додано до заяви податкове повідомлення-рішення (форма "ПС") №0030611203 від 26.04.2018.
Крім того, кредитором не подано доказів часткової оплати боржником податкової заборгованості за рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 29.09.2021 у справі № 400/3452/21, на яке заявник посилається в заяві, оскільки заявник просить визнати грошові вимоги до боржника (без урахування судового збору та авансування винагороди арбітражного керуючого) у сумі 1153344,92 грн, а зазначене рішення суду містить податковий борг у сумі 1154364,92 грн.
Підсумовуючи викладене, суд встановив, що заява Головного управління ДПС у Миколаївській області подана без додержання вимог, викладених у частинах, 1, 2 статті 34 КУзПБ та ч. 2 ст. 164 ГПК України.
Згідно ч. 3 ст. 37 КУзПБ, господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство з підстав, передбачених ст. 174 ГПК України, з урахуванням вимог цього Кодексу.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху (ч. 1 ст. 174 ГПК України).
Отже, в контексті норм ГПК України та КУзПБ неподання заявником документів, передбачених вказаними статтями, свідчить про недоліки такої заяви, що відповідно до ст. 174 ГПК України є підставою для залишення поданої заяви без руху та надання строку для усунення недоліків, шляхом подання необхідних доказів.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд звертає увагу, що відповідно до ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Вказані у даній ухвалі недоліки заяви слід усунути шляхом подання до суду заяви про усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, зазначених в мотивувальній частині даної ухвали.
Керуючись ст. 2, 34, 37 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 174, 233-235, 255 Господарського процесуального кодексу України
У Х В А Л И В:
1. Заяву Головного управління ДПС у Миколаївській області № б/н від 28.03.2023 (вх. № 3831/23 від 28.03.2023) залишити без руху.
2. Встановити заявнику строк для усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
3. Роз`яснити заявнику, що при невиконанні вимог даної ухвали, заява у відповідності до приписів ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України вважається неподаною та повертається заявнику.
Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: http://mk.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя В.С. Адаховська
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2023 |
Оприлюднено | 06.04.2023 |
Номер документу | 109994480 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Адаховська В.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні