Ухвала
від 28.03.2023 по справі 915/399/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=====================================================================

УХВАЛА

за результатами попереднього засідання

28 березня 2023 року Справа № 915/399/22

м. Миколаїв

Кредитор: Акціонерне товариство "ТАСКОМБАНК" (код ЄДРПОУ 09806443; вул. Симона Петлюри, 30, м. Київ, 01032; ел.пошта: info@tascombank.com.ua; представник Подановський Т.Р., ел. пошта ІНФОРМАЦІЯ_3).

Боржник: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ; ел. пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

Керуючий реструктуризацією: арбітражний керуючий Хомич Роман Володимирович (адреса для листування: вул. Винниченка, 26, м. Луцьк, Волинська область, Україна, 43025; ел.пошта: ІНФОРМАЦІЯ_2 ).

Суддя Давченко Т.М.

при секретарі Сулеймановій С.М.

за відсутності представників

Суть справи: про неплатоспроможність фізичної особи

встановив:

Ухвалою від 07.03.2023 попереднє засідання у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 призначено на 28.03.2023.

28.03.2023 керуючим реструктуризацією боргів боржника подано заяву про проведення судового засідання без його участі з урахуванням безпекової ситуації у державі. При цьому, керуючий реструктуризацією додатково повідомив про визнання грошових вимог банку та просив призначити судове засідання для вирішення питання затвердження плану реструктуризації боргів боржника, або про перехід до наступної судової процедури (процедури погашення боргів) чи про закриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 .

Боржник у судове засідання не з`явився, про дату судового засідання повідомлена належним чином (ухвала доставлена до Електронного кабінету).

Ухвалу суду від 07.03.2023 про призначення розгляду даної вправи в т.ч. й заяви банку було надіслано на електронні адреси банку та представника.

Кредитор у судове засідання не з`явився, причин неявки суду не повідомив. Суд зазначає, що кредитора було повідомлено належним чином з огляду на таке. АТ «ТАСКОМБАНК», звертаючись до суду із заявою про грошові вимоги та з заявою про уточнення вимог надав суду електронну адресу (хоча міг цього і не робити), то слід припустити, що учасник бажає, принаймні не заперечує, щоб ці засоби комунікації використовувалися судом. Це, в свою чергу, покладає на учасника справи обов`язок отримувати повідомлення і відповідати на них.

З огляду на це, суд, який комунікує з учасником справи з допомогою повідомлених ним засобів комунікації, діє правомірно і добросовісно. Тому слід виходити з «презумпції обізнаності»: особа, якій адресовано повідомлення суду через такі засоби комунікації, знає або принаймні повинна була дізнатися про повідомлення. Самого лише заперечення учасника про неотримання повідомлення недостатньо, щоб спростувати цю презумпцію. Суд, який добросовісно інформує учасника справи з наміром забезпечити здійснення правосуддя, не повинен нести «ризик незнання» учасника, який надав суду свої номери та адреси, але не користується чи не стежить за ними.

Попри те, що конституційне право на суд є правом, його реалізація покладає на учасників справи певні обов`язки. Практика ЄСПЛ визначає, що сторона, яка задіяна у ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки. Як зазначено у рішенні ЄСПЛ у справі "Пономарьов проти України" від 03.04.2008, сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Витративши значні ресурси, Україна створила інформаційне поле, де зацікавлена особа легко знайде інформацію про судову справу. Функціонує . На сайті судової влади доступні персоналізовані відомості про автоматичний розподіл справ та розклад засідань. Працює підсистема "Електронний кабінет" ЄСІТС. Все безкоштовно і доступно. Однак поки що не обов`язкове. Використання цих інструментів та технологій забезпечує добросовісній особі можливість звертатися до суду, брати участь у розгляді справи у зручній формі та з мінімальними витратами. Тобто держава Україна забезпечила можливість доступу до правосуддя і право знати про суд.

Рада суддів України неодноразово (востаннє рішенням № 26 від 06.08.2022) закликала суди та учасників процесу використовувати більш ощадливі методи роботи, користуватися перевагами дистанційного та електронного судочинства. В умовах війни кожна заощаджена гривня - вклад у перемогу. Це вже питання не лише грошей, а й національної безпеки.

Суди, які виконуючи рекомендації Ради суддів України, в умовах відсутності фінансування добросовісно застосовують альтернативні способи комунікації, запропоновані учасниками справи, не можуть вважатися такими, що діють неправомірно.

Слід зауважити, що судом не визнавалася обов`язковою участь представників у попередньому судовому засіданні.

Таким чином, учасники справи, належно повідомлені про дату та час розгляду заяви про грошові вимоги, у судове засідання не з`явилися, про причини неявки (Боржник та АТ «ТАСКОМБАНК») суд не повідомили, проте матеріалів справи достатньо для розгляду заяви, а тому неявка сторін не перешкоджає проведенню попереднього засідання.

Тож, зважаючи на безпекову ситуацію в країні, а саме збройну агресію РФ, та з метою дотримання принципу процесуальної економії, суд вважає можливим провести попереднє засідання суду за відсутності представників за наявними документами. При цьому, суд констатує, що поданих документів достатньо для проведення попереднього засідання.

На підставі ст. 233 ГПК України 28.03.2023 судом підписано вступну та резолютивну частини ухвали.

Дослідивши та оцінивши усі подані у справу докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд встановив наступне.

Згідно з частиною 1 статті 133 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених Книгою 4 Кодексу.

Провадження у справі про неплатоспроможність боржника - ОСОБА_1 відкрито ухвалою суду від 14.11.2022, цією ж ухвалою введено процедуру реструктуризації боргів ОСОБА_1 , введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, керуючим реструктуризацією призначено арбітражного керуючого Хомича Р.В. та ін.

На сайті Вищого господарського суду України 21.11.2022 оприлюднено оголошення №69533 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність для заявлення кредиторами грошових вимог до боржника.

Відповідно до ч. 1 ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства, подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.

Відповідно до ч.1 ст.45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Згідно ч.4 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов`язковими так само, як вони є обов`язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку.

Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом. Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.

Впродовж строку, визначеного для заявлення грошових вимог, до суду та керуючого реструктуризацією надійшла заява Акціонерного товариства «ТАСКОМБАНК» (далі АТ «ТАСКОМБАНК») вих. № 25103/70.2.2 від 13.12.2022 про визнання кредитором у справі про неплатоспроможність фізичної особи, у якій заявник просить визнати грошові вимоги до боржника у загальному розмірі 15522,31 грн. (13000,00 грн - тіло кредиту, 2522,31 грн - відсотки) з урахуванням заяви про уточнення, також заявник просить визнати витрати по сплаті судового збору у розмірі 4962,00 грн.

Боржник заперечень проти заявлених вимог не висловив.

Керуючим реструктуризацією було розглянуто вимоги АТ «ТАСКОМБАНК» та подано суду відповідні відомості у звіті про результати розгляду вимог кредиторів від 30.12.2022 вих. № 02-01/08/652, за якими повністю визнано борг за кредитом, а щодо відсотків керуючим реструктуризацією указано неправильність періоду нарахування.

Інших заяв ані до суду ані до керуючого реструктуризацією подано не було.

Частиною 2 статті 47 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.

Ухвалою суду від 28.03.2023 визнано грошові вимоги АТ «ТАСКОМБАНК» (код ЄДРПОУ 09806443) до ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) у розмірі 15522,31 грн. Також було зобов`язано керуючого реструктуризацією включити витрати кредитора по сплаті судового збору за подання заяви про грошові вимоги до реєстру вимог кредиторів.

Відповідно до ч. 2 ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства витрати, пов`язані з провадженням у справі про неплатоспроможність (витрати на оплату судового збору, сплату винагороди і відшкодування витрат арбітражного керуючого, пов`язаних з виконанням ним своїх повноважень, оплату послуг спеціалістів для проведення оцінки майнових об`єктів, що підлягають продажу, а також витрати на проведення аукціону), відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.

Частиною 4 статті 133 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що вимоги кредиторів, включені до реєстру вимог кредиторів, задовольняються у такій черговості: 1) у першу чергу задовольняються вимоги до боржника щодо сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; 2) у другу чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів) та проводяться розрахунки з іншими кредиторами; 3) у третю чергу сплачуються неустойки (штраф, пеня), внесені до реєстру вимог кредиторів.

Враховуючи викладене, суд визначає розмір та перелік усіх визнаних вимог для внесення керуючим реструктуризацією боржника до реєстру вимог кредиторів:

- позачергові вимоги:

АТ «ТАСКОМБАНК» (код ЄДРПОУ 09806443) - 4 962,00 грн.;

- вимоги другої черги:

АТ «ТАСКОМБАНК» (код ЄДРПОУ 09806443) - 15522,31 грн.

Згідно ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі за результатами попереднього засідання суду, зокрема, зазначаються: 1) обов`язок керуючого реструктуризацією провести збори кредиторів, які мають відбутися не пізніше 14 днів з дня постановлення такої ухвали; 2) дата засідання господарського суду, яке має відбутися не пізніше 60 днів з дня постановлення такої ухвали, на якому буде розглянуто погоджений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі.

Відповідно до ст. 123 Кодексу України з процедур банкрутства протягом трьох робочих днів після постановлення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду арбітражний керуючий згідно з цією ухвалою письмово повідомляє кредиторів про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення. Участь кредиторів у зборах кредиторів, визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу та учасників зборів кредиторів з правом дорадчого голосу здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.

Основними завданнями зборів кредиторів у процедурі реструктуризації боргів боржника є: 1) розгляд звіту керуючого реструктуризацією про результати перевірки декларації про майновий стан боржника; 2) розгляд проекту плану реструктуризації боргів боржника; 3) прийняття рішення про схвалення плану реструктуризації боргів боржника або про звернення з клопотанням до господарського суду про перехід до процедури погашення боргів боржника або про закриття провадження у справі про неплатоспроможність. Проведення зборів кредиторів та голосування на них здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.

За таких обставин, з огляду на визнання судом заявлених грошових вимог кредиторів, суд вважає за доцільне призначити судове засідання для розгляду погодженого кредитором плану реструктуризації боргів/переходу до процедури погашення боргів/про закриття провадження, повідомивши про дату, час та місце судового засідання учасників справи.

Враховуючи воєнну ситуацію та стан небезпеки у Миколаївській області, з метою забезпечення розумного балансу між нормами ст. 3 Конституції України, ст. 2 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням положень Закону України "Про правовий режим воєнного стану", приймаючи до уваги обставини даної справи та достатність часу, наданого всім учасникам справи для висловлення своєї правової позиції, суд вважає за можливе призначити судове засідання у справі, створивши учасникам умови належного балансу безпеки та ефективної реалізації їх процесуальних прав, шляхом визнання необов`язковою присутності представників у вказаному засіданні.

Керуючись ст. 2, 45, 122, 123 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 233-235 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Визначити розмір та перелік усіх визнаних вимог для внесення керуючим реструктуризацією боржника до реєстру вимог кредиторів ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ):

- позачергові вимоги:

Акціонерне товариство «ТАСКОМБАНК» (код ЄДРПОУ 09806443) - 4 962,00 грн.;

- вимоги другої черги:

Акціонерне товариство «ТАСКОМБАНК» (код ЄДРПОУ 09806443) - 15522,31 грн.

2. Зобов`язати керуючого реструктуризацією провести збори кредиторів не пізніше 14 днів з дня постановлення даної ухвали. Рішення зборів кредиторів, оформлене протоколом та прийняте відповідно до вимог ч. 8 ст. 123 Кодексу України з процедур банкрутства.

3. Призначити судове засідання для розгляду погодженого кредитором плану реструктуризації боргів/переходу до процедури погашення боргів/ про закриття провадження на 02 травня 2023 року о 14:30.

Судове засідання відбудеться за адресою: м. Миколаїв, вул. Фалеєвська, 14.

Присутність представників учасників у справі про неплатоспроможність у судовому засіданні не обов`язкова.

4. Зобов`язати керуючого реструктуризацією завчасно до судового засідання надати суду звіт про процедуру реструктуризацію боргів боржника з підтверджуючими документами.

З урахуванням воєнного стану в Україні, суд звертає увагу учасників справи на можливість розгляду справи за відсутності їх представників за наявними у справі матеріалами, у разі подання відповідних клопотань у порядку ч. 3 ст. 196 ГПК України.

Учасники справи можуть подати пояснення, заяви чи клопотання на адресу суду: 1) за допомогою електронної пошти: inbox@mk.arbitr.gov.ua (з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис»); 2) за допомогою сервісу «Електронний суд»; 3) засобами поштового зв?язку: 54005, м. Миколаїв, вул. Фалєєвська, 14.

Ухвала набирає законної сили з дня прийняття та може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Повний текст ухвали складено та підписано 03.04.2023.

Суддя Т.М.Давченко

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення28.03.2023
Оприлюднено06.04.2023
Номер документу109994488
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи

Судовий реєстр по справі —915/399/22

Ухвала від 13.01.2025

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т. М.

Ухвала від 08.10.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т. М.

Ухвала від 02.10.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 21.08.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 18.07.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 18.07.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 02.05.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 28.03.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 28.03.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 27.03.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні