Ухвала
від 05.04.2023 по справі 911/939/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"05" квітня 2023 р. м. Київ Справа № 911/939/23

м. Київ, вул. С. Петлюри, буд. 16/108

Господарський суд Київської області

без виклику (повідомлення) сторін

Господарський суд Київської області, одноособово, у складі судді Саванчук С.О., розглянув матеріали позовної заяви

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сквираплемрибгосп-1"

09052, Київська область, Білоцерківський район, село Антонів, вулиця Садова, будинок 1, код ЄДРПОУ 39017839

в особі в.о. директора Панкова Сергія Олександровича

АДРЕСА_1 ,

адреса місця проживання: АДРЕСА_2 , код РНОКПП НОМЕР_1

до:

1) ОСОБА_1

АДРЕСА_3 , код РНОКПП НОМЕР_2

2) ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2

АДРЕСА_3 , код РНОКПП НОМЕР_3

3) ОСОБА_3

АДРЕСА_4 , код РНОКПП НОМЕР_4

про визнання засновників такими, що втратили право учасника товариства та зобов`язання вчинити дії

встановив:

До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява (вх. №812/23 від 30.03.2023) Товариства з обмеженою відповідальністю "Сквираплемрибгосп-1" в особі в.о. директора Панкова Сергія Олександровича до ОСОБА_1 , ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання засновників такими, що втратили право учасника товариства та зобов`язання вчинити дії.

Судом перевірено позовну заяву і додані до неї документи на відповідність вимогам статей 162, 164, 172, частині 5 статті 174, статті 175 Господарського процесуального кодексу України та встановлена їх невідповідність вимогам пункту 5 частини 3 статті 162 та частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з пунктом 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Відповідно до частин 1, 2, 4, абзацу 2 частини 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору; письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього; копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством; учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відтак, за вищевказаними вимогами статті 91 Господарського процесуального кодексу України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Копії, які видаються органами державної влади України, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та їх об`єднаннями усіх форм власності, повинні бути засвідчені з додержанням вимог пункту 5.26 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163:2020", затвердженого наказом ДП "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" від 01.07.2020 №144, а у разі, якщо інструкціями з діловодства, які діють у відповідних органах, підприємствах, установах і організаціях, установлено додаткові вимоги щодо оформлення копій, - також і цих вимог.

Відповідно до пункту 5.26. Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163:2020", затвердженого наказом ДП "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" від 01.07.2020 №144, відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.

За результатами дослідження копій письмових доказів, що додані до позовної заяви, судом встановлено, що копії частини документів не завірені належним чином, на частині із завірених, відмітка про засвідчення копії документа складена не державною мовою.

Згідно з частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

За результатами перевірки документів, що долучені до позовної заяви як докази на підтвердження направлення копій позовної заяви з додатками відповідачам, судом встановлено, що у матеріалах позовної заяви наявні чеки Акціонерного товариства "Укрпошта" №133, №134, №134 від 27.03.2023, проте, відсутні описи вкладення у цінні листи з переліком документів, що надсилаються відповідачам, що унеможливлює перевірку судом направлення учасникам справи усіх додатків до позовної заяви і не відповідає вимогам частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України про направлення копії позовної заяви з усіма додатками відповідачу листом з описом вкладення.

Пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, зазначено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Відповідно до пункту 3.2.1.2. Порядку пересилання поштових відправлень, затвердженого наказом Акціонерного товариства "Укрпошта" від 12.05.2006 № 211 при прийманні листа (бандеролі) з оголошеною цінністю з описом вкладення працівник зв`язку звіряє вкладення з описом ф. 107, а також перевіряє відповідність місця призначення, найменування адресата та суми оголошеної цінності, зазначених на відправленні та примірнику опису, розписується на ньому і проставляє відбиток календарного штемпеля.

Згідно з описом вкладення форми 107 передбачено внесення до опису вкладення найменування предметів.

Таким чином, належними доказами відправлення відповідачам копій позовної заяви та доданих до неї документів, при зверненні до господарського суду, є оригінали опису вкладення в поштовий конверт, в якому зазначений поіменний перелік документів, що надсилається адресату та документу, що підтверджує надання поштових послуг, в якому зазначається адресат, номер поштового відправлення, що одночасно вказується у відповідному описі вкладення у цінний лист, та є доказом направлення переліку документів згідно з цим описом.

Вказані обставини унеможливлюють визнання долучених до матеріалів справи чеків Акціонерного товариства "Укрпошта" №133, №134, №134 від 27.03.2023 належними доказами відправлення відповідачам усіх документів, що долучені до позовної заяви, яка подана суду.

Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладених вище вимог законодавства, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху за такими недоліками позовної заяви: до позовної заяви додано копії письмових доказів, що не завірені належним чином, крім таких документів: наказу, виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та витягу №1510204500025 з реєстру платників податків на додану вартість та відсутні докази направлення копій позовної заяви з усіма додатками відповідачам.

Способом усунення вказаних недоліків визначається: направлення суду належним чином завірених копій усіх документів, що є додатками до позовної заяви, крім наказу, виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та витягу №1510204500025 з реєстру платників податків на додану вартість, з відміткою про засвідчення копії документа, що складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії, надіслати копії цих документів іншим учасникам справи та надати суду докази направлення іншим учасникам справи копій цих документів та раніше поданої до суду позовної заяви з усіма додатками листом з описом вкладення.

Одночасно, суд вважає за необхідне роз`яснити позивачу, що відповідно до частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, проте, згідно з частиною 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

ухвалив:

1. Позовну заяву (вх. №812/23 від 30.03.2023) Товариства з обмеженою відповідальністю "Сквираплемрибгосп-1" в особі в.о. директора Панкова Сергія Олександровича до ОСОБА_1 , ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання засновників такими, що втратили право учасника товариства та зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.

2. Зобов`язати позивача усунути недоліки позовної заяви шляхом направлення суду належним чином завірених копій усіх документів, що є додатками до позовної заяви, крім наказу, виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та витягу №1510204500025 з реєстру платників податків на додану вартість, з відміткою про засвідчення копії документа, що складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії, надіслати копії цих документів іншим учасникам справи та надати суду докази направлення іншим учасникам справи копій цих документів та раніше поданої до суду позовної заяви з усіма додатками листом з описом вкладення.

3. Встановити позивачу строк усунення недоліків - 10 днів з дня вручення даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 05.04.2023 та не може бути оскаржена окремо від судового рішення, яким закінчиться провадження у даній справі.

Суддя С.О. Саванчук

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення05.04.2023
Оприлюднено06.04.2023
Номер документу110020544
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин

Судовий реєстр по справі —911/939/23

Рішення від 26.02.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Саванчук С.О.

Ухвала від 12.09.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Саванчук С.О.

Ухвала від 15.08.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Саванчук С.О.

Ухвала від 11.07.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Саванчук С.О.

Ухвала від 14.06.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Саванчук С.О.

Ухвала від 05.04.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Саванчук С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні