Ухвала
від 05.04.2023 по справі 944/479/22
ЯВОРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 944/479/22

Провадження №2/944/301/23

УХВАЛА

05.04.2023 рокум.Яворів

Яворівський районний суд Львівської області у складі:

головуючого судді Матвіїва І.М.

з участю секретаря судового засідання Мельник Є.Є.

представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2 ,

розглядаючиувідкритомусудовому засіданнівзалісудум.Яворів, за правилами загального позовного провадження, цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до фермерського господарства «Обрій-С» про витребування майна із чужого незаконного володіння,

в с т а н о в и в:

В провадженні Яворівського районного суду Львівської області перебуває вищезазначена цивільна справа.

В судовомузасіданні представниквідповідача ОСОБА_2 заявила клопотанняпро витребуванняз Головного Управління Держгеокадастру у Львівській області копії матеріалів технічної документації на виготовлення права власності на земельну ділянку за кадастровим номером 4625888400:04:000:0335, площа 1,4738 га, на ОСОБА_3 .

В судовому засіданні представник позивача щодо витребування документів заперечив, пояснив, що вважає витребування вказаних доказів недоцільним, просив відмовити у задоволенні клопотання.

Суд, заслухавши думку сторін, ознайомившись з матеріалами справи, вважає, що клопотання представника відповідача про витребування доказів підлягає до задоволення з наступних підстав.

У відповідності до ст.74 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ч.1,7 ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог чи заперечень.

Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.

У відповідності до ч.5-8 ст.84 ЦПК України, суд може уповноважити на одержання таких доказів заінтересовану сторону.

Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Згідно ч.1,3 ст.87 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати доказ, вправі подати клопотання про витребування доказів.

У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребує відповідно докази.

З положень ст.89 ЦПК України вбачається, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Судом встановлено, що існують об`єктивні обставини щодо неможливості отримання позивачами доказів по справі, які мають важливе значення для правильного і всебічного розгляду справи.

Відповідно до ч.3ст.84 ЦПК Україниу разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребує відповідні докази.

Керуючись ст.84,258-261 ЦПК України, суд,

у х в а л и в:

Клопотання представника відповідача ОСОБА_2 про витребування документів задовольнити.

Витребувативід ГоловногоУправлінняДержгеокадаструу Львівськійобластікопіїматеріалів технічноїдокументаціїнавиготовлення прававласностіназемельну ділянку за кадастровим номером 4625888400:04:000:0335, площа 1,4738 га, на ОСОБА_3 .

Судове засідання в цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до фермерського господарства «Обрій-С» про витребування майна із чужого незаконного володіння, відкласти на 11 год 30 хв 17 травня 2023 року, про що повідомити учасників справи в порядку встановленому ЦПК України.

Ухвала про витребування доказів виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає.

Суддя І.М. Матвіїв

СудЯворівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення05.04.2023
Оприлюднено07.04.2023
Номер документу110027704
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:

Судовий реєстр по справі —944/479/22

Постанова від 18.04.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Приколота Т. І.

Постанова від 18.04.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Приколота Т. І.

Ухвала від 18.01.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Приколота Т. І.

Ухвала від 28.12.2023

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Приколота Т. І.

Ухвала від 13.11.2023

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Приколота Т. І.

Рішення від 18.09.2023

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Матвіїв І. М.

Ухвала від 05.04.2023

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Матвіїв І. М.

Ухвала від 05.04.2023

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Матвіїв І. М.

Постанова від 13.12.2022

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Матвіїв І. М.

Постанова від 25.10.2022

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Матвіїв І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні