Рішення
від 28.03.2023 по справі 285/6463/22
НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

іменем України

Справа № 285/6463/22

провадження у справі № 2/0285/51/23

28 березня 2023 року м. Звягель

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

в складі: головуючої судді Михайловської А.В.

за участі секретаря судового засідання Валінкевич І.І.

сторони у справі: позивач ОСОБА_1 , представник позивача ОСОБА_2

відповідач ОСОБА_3 ,

треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору служба у справах дітей Ярунської сільської ради Звягельського району Житомирської області, служба у справах дітей виконавчого комітету Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області,

розглянувши заочно у відкритому судовому засіданні у загальному позовному провадженні справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору- служба у справах дітей Ярунської сільської ради, служба у справах дітей виконавчого комітету Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області про усунення перешкод у спілкуванні з дітьми,-

встановив:

30.11.2022 року представник позивача ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним позовом, в якому просила усунути перешкоди ОСОБА_1 у спілкуванні та вихованні дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , встановивши спосіб участі ОСОБА_1 у спілкуванні та вихованні дітей, шляхом надання систематичних побачень з дітьми наступним чином :

- необмежене спілкування з дітьми засобами телефонного, поштового, електронного та іншого звязку, що не передбачають безпосереднього фізичного спілкування, відповідно до графіку дітей;

- у літній період та на період літніх канікул ( з червня по серпень включно) вільне спілкування та відпочинок на території батька за адресою : АДРЕСА_1 , протягом 45 ти календарних днів, за попереднім погодженням з матірю дітей, відповідних місяців;

- у зимовий період та на період зимових канікул у дітей ( з грудня по лютий включно) вільне спілкування та відпочинок дітей протягом 14-ти календарних днів та території батька за адресою : АДРЕСА_1 .

В обґрунтування позовних вимог вказує на те, що вони як сімя тривалий період проживали в Італійській Республіці, у звязку з лікуванням сина ОСОБА_8 . Коли потреба у лікуванні сина відпала, позивач повернувся в Україну у 2020 році з метою влаштування побуту, працевлаштування і відповідно повернення дружини з дітьми додому. Однак з 2021 року відповідач перестала виходити на звязок і заблокувала телефонний номер позивача, обмеживши можливість спілкування батька з дітьми. Оскільки відповідач чинить йому перешкоди у спілкуванні та вихованні дітей, тому відбулося звернення до суду з даним позовом.

05.12.2022 року, після виконання вимог ст. 187 ЦПК України, провадження у справі було відкрито та призначено справу до розгляду за правилами загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні, призначено підготовче судове засідання у справі, встановлено сторонам строки вчинення процесуальних дій.

03.01.2023 року в підготовчому судовому засіданні залучено в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимогна предметспору виконавчийкомітет Мачухівської сільськоїради Полтавськогорайону Полтавськоїобласті,закрито підготовче засідання та призначено справу до судового розгляду по суті.

У судове засідання представник позивача та позивач не прибули, представник позивача заявила письмове клопотання про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримала.

Відповідач в судове засідання не прибула, про час та місце розгляду справи повідомлялася, надіслала до суду письмове пояснення, в якому просила вирішити справу на розсуд суду, відзиву на позов не надсилала.

Представник служби у справах дітей Ярунської сільської ради заявив клопотання про розгляд справи без його участі, не заперечує проти винесення рішення на розсуд суду.

Представник служби у справах дітей виконавчого комітету Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області надіслав письмову заяву про розгляд справи без його участі.

28.03.2023 року судом постановлено ухвалу про заочний розгляд справи.

Доповівши зміст позовних вимог, з`ясувавши обставини на які вони посилаються, як на підставу своїх вимог і заперечень, дослідивши докази, якими вони обгрунтовуються, суд дійшов висновку про задоволення позову за наступних підстав.

Судом встановлено, що батьками дітей : ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , згідно свідоцтв про народження є сторони у справі: батько ОСОБА_1 та мати ОСОБА_3 / а.с.12,13,14,15/.

Заочним рішенням суду від 20.06.2022 року шлюб між сторонами було розірвано.

Як встановлено судом, позивач зареєстрований та проживає за адресою : АДРЕСА_1 з 31.12.2020 року по теперішній час /а.с.11/.

Відповідач офіційно працевлаштований, на даний час проходить службу в ЗСУ, характеризується по місцю роботи позитивно, має у власності житло, має задовільний стан здоров`я /а.с.18,19.20,21 / .

Згідно до повідомлень Ярунської сільської ради Звягельського району Житомирської області відповідач з дітьми зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , однак там не проживає, тривалий час проживає на території Італійської Республіки/а.с.23,24 а/.

Як посилається позивач він разом з сім`єю з 10.10.2017 року проживав у м. Балонья, Республіка Італія. Причиною виїзду до Італійської Республіки стала онкологічна хвороба сина ОСОБА_8 . Ще у 2015 року він разом з сином ОСОБА_8 поїхав до Італійської Республіки на лікування, лише через 1,5 роки до них приїхала дружина з іншими дітьми. Після закінчення лікування позивач у 2020 році сам повернувся до України. Причиною звернення до суду позивач вказує, що з 2021 року відповідач перестала виходити на зв`язок, заблокувала його номер телефону, тим самим обмежила дітей у спілкуванні з батьком. Дані обставини не оспорюються відповідачем, що вбачається з її письмового пояснення.

З метою встановлення місця перебування дітей позивач через свого адвоката звернувся до Генерального консульства України в Мілані, звідки отримав відповідь, що діти на консульському обліку не перебувають/а.с.24/.

Крім цього, з відповіді відділу поліції від 05.11.2021 року слідує, що місце перебування матері та дітей не встановлено, за місце реєстрації останні не проживають, можливо проживають на території Італійської Республіки.

За таких обставин, судом встановлено, що у сторін виник спір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов`язків позивачем відносно його дітей.

У відповідності до ст.153СімейногоКодексуУкраїни мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою незалежно від проживання або перебування кожного із них.

Згідно ст.157СімейногоКодексуУкраїни той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов`язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому із батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.

При наявності спору чи таких стосунків між батьками, що не уможливлюють укладення договору щодо здійснення батьківських прав та виконання обов`язків тим із них, хто проживає окремо від дитини, в порядку ст.158 СК України за заявою мати або батька дитини орган опіки і піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї.

Згідно зі ст. 159 СК України, якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод. Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини шляхом встановлення періодичності чи систематичності побачень, можливості спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання, місця та часу їхнього спілкування.

За змістом статей 12, 13, 81 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Суд розглядає цивільні справи в межах заявлених фізичними або юридичними особами вимог і на підставі наданих ними доказів. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень.

Згідно із ч. 1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

За змістом статті 77 ЦПК України належними єдокази,якімістятьінформацію щодопредметадоказування.

Предметомдоказуванняєобставини,щопідтверджуютьзаявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленнюприухваленнісудового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

З урахуванням вище вказаних обставин, суд приходить до переконання, що відповідачем чиняться позивачу перешкоди у спілкуванні з дітьми. Доказів, які б вказували на протилежне, відповідачем суду не надано.

Відповідно до ч. 2 ст. 159 СК України суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства» на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці. Виховання дитини має спрямовуватися на розвиток її особистості, поваги до прав, свобод людини і громадянина, мови, національних історичних і культурних цінностей українського та інших народів, підготовку дитини до свідомого життя у суспільстві в дусі взаєморозуміння, миру, милосердя, забезпечення рівноправності всіх членів суспільства, злагоди та дружби між народами, етнічними, національними, релігійними групами. Держава надає батькам або особам, які їх замінюють, допомогу у виконанні ними своїх обов`язків щодо виховання дітей, захищає права сім`ї, сприяє розвитку системи послуг з підтримки сімей з дітьми та мережі дитячих закладів. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров`я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов`язків відповідно до закону.

Відповідно до статей 3, 9, 18 Конвенції про права дитини, прийнятою ГенеральноюАсамблеєю ООН від 20листопада 1989 року та ратифікованою Україною 27 лютого 1991 року, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Держави учасниці зобов`язуються забезпечитидитинітакийзахистіпіклування,якінеобхіднідляїїблагополуччя, беручи до уваги права й обов`язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї зазаконом, і зцієюметою вживаютьвсіхвідповіднихзаконодавчих іадміністративних заходів. Держави учасниці поважають право дитини, яка розлучаєтьсязоднимчиобомабатьками,підтримувати на регулярній основі особисті відносини і прямі контакти з обома батьками, за винятком випадків, коли це суперечить найкращим інтересам дитини. Держави-учасниці докладають всіх можливих зусиль до того, щоб забезпечити визнання принципу загальної та однакової відповідальності обох батьків за виховання і розвиток дитини. Батьки або у відповідних випадках законні опікуни несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.

Оскільки обоє батьків мають рівні права щодо спілкування з дітьми та участі у їх вихованні незалежно від того, з ким проживають діти, суд приходить до висновку про задоволення позову щодо усунення перешкоди ОСОБА_1 у спілкуванні та вихованні дітей, визначивши позивачу наступний спосіб участі у вихованні та особистому спілкуванні з дітьми, а саме: необмежене спілкування з дітьми засобами телефонного, поштового, електронного та іншого звязку, що не передбачають безпосереднього фізичного спілкування, відповідно до графіку дітей; у літній період та на період літніх канікул ( з червня по серпень включно) вільне спілкування та відпочинок на території батька за адресою : АДРЕСА_1 , протягом 45 ти календарних днів, за попереднім погодженням з матірю дітей, відповідних місяців; у зимовий період та на період зимових канікул у дітей ( з грудня по лютий включно) вільне спілкування та відпочинок дітей протягом 14-ти календарних днів та території батька за адресою : АДРЕСА_1 .

Разом з цим, судом при визначенні такого порядку участі у вихованні та особистому спілкуванні з дітьми, враховано інтереси дітей та встановлено графік зустрічей, який не буде порушувати режиму їх дня та навчання, не відриватиме від нормального та звичайного для дітей середовища.

Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України суд стягує з відповідача на користь позивача сплачений ним судовий збір.

Керуючись статтями ст. ст. 4, 12, 13, 76 89, 141, 258, 259, 263 265, 280-282, 268, 273, 352, 354, 355 ЦПК України, суд, -

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору - служба у справах дітей Ярунської сільської ради, служба у справах дітей виконавчого комітету Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області про усунення перешкод у спілкуванні з дітьми задовольнити повністю.

Усунути перешкоди ОСОБА_1 у спілкуванні та вихованні дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , встановивши спосіб участі ОСОБА_1 у спілкуванні та вихованні дітей, шляхом надання систематичних побачень з дітьми наступним чином :

- необмежене спілкування з дітьми засобами телефонного, поштового, електронного та іншого звязку, що не передбачають безпосереднього фізичного спілкування, відповідно до графіку дітей;

- у літній період та на період літніх канікул ( з червня по серпень включно) вільне спілкування та відпочинок на території батька за адресою : АДРЕСА_1 , протягом 45- ти календарних днів, за попереднім погодженням з матірю дітей, відповідних місяців;

- у зимовий період та на період зимових канікул у дітей ( з грудня по лютий включно) вільне спілкування та відпочинок дітей протягом 14-ти календарних днів та території батька за адресою : АДРЕСА_1 .

Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору в сумі 992,40 гривень.

Роз`яснити сторонам право на звернення до суду з позовом про встановлення іншого способу участі одного з батьків у вихованні дітей.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Відомості про учасників справи:

позивач - ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання - АДРЕСА_1 );

відповідач - ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП не встановлено, зареєстроване місце проживання - АДРЕСА_2 , місце фактичного проживання - АДРЕСА_3 );

треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору- Служба у справах дітей Ярунської сільської ради ( кодЄДРПОУ 43965413, місцезнаходження - вул. Миру, 13, с. Ярунь, Новоград-Волинський район, Житомирська область), Служба у справах дітей виконавчого комітету Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області ( місцезнаходження вул.Історична, 1, с.Мачухи, Полтавський район, Полтавська область ).

Дата складення повного судового рішення 05.04.2023 року.

Суддя А.В.Михайловська

СудНовоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення28.03.2023
Оприлюднено07.04.2023
Номер документу110032185
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —285/6463/22

Рішення від 28.03.2023

Цивільне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Михайловська А. В.

Рішення від 28.03.2023

Цивільне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Михайловська А. В.

Ухвала від 28.03.2023

Цивільне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Михайловська А. В.

Ухвала від 24.03.2023

Цивільне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Михайловська А. В.

Ухвала від 13.03.2023

Цивільне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Михайловська А. В.

Ухвала від 03.02.2023

Цивільне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Михайловська А. В.

Ухвала від 03.01.2023

Цивільне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Михайловська А. В.

Ухвала від 05.12.2022

Цивільне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Михайловська А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні