РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №:755/8549/22
Провадження №: 2/755/1707/23
"29" березня 2023 р. Дніпровський районний суд міста Києва в складі:
Головуючого судді - Гончарука В.П.
за участі секретаря - Гриценко О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в приміщенні Дніпровського районного суду міста Києва, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Українські медичні системи» про захист прав інтелектуальної власності, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Дніпровського районного суду міста Києва з позовом, в якому просить:
- заборонити ТОВ «УКРАЇНСЬКІ МЕДИЧНІ СИСТЕМИ» використовувати (виробництво, зберігання, пропонування до продажу, рекламування та продаж, в тому числі, зокрема але не виключно, в інтернет-магазинах косметологічного обладнання (адреса посилання: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) в будь-якій господарській діяльності позначення «ІНФОРМАЦІЯ_2», а також інші позначення, схожі до ступеню змішування із знаком для товарів і послуг «ІНФОРМАЦІЯ_2», відповідно до свідоцтва № НОМЕР_1 від 25 квітня 2019 року, майнові права на який належать ОСОБА_1 ;
- зобов`язати ТОВ «УКРАЇНСЬКІ МЕДИЧНІ СИСТЕМИ» вилучити з цивільного обороту всі товари, матеріали та знаряддя, які використовувалися для виготовлення таких товарів, з позначенням «ІНФОРМАЦІЯ_2», або схожим, виготовлених або введених у цивільний обіг з порушенням права інтелектуальної власності ОСОБА_1 та знищити такі товари, матеріали та знаряддя.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що ОСОБА_1 відповідно до свідоцтва на знак для товарів і послуг № НОМЕР_1 від 25 квітня 2019 року, є власником (реєстратором) знаку для товарів і послуг «ІНФОРМАЦІЯ_2». Позивач є засновником ТОВ «Медікалазер», основним напрямком діяльності якого є виготовлення та реалізація професійного косметологічного обладнання та косметологічних апаратів, зокрема під назвою «ІНФОРМАЦІЯ_2».
У травні 2019 року позивач дізнався, що ТОВ «УКРАЇНСЬКІ МЕДИЧНІ СИСТЕМИ», у власному інтернет-магазині косметологічного обладнання (адреса посилання: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) рекламує і реалізує невідому позивачу продукцію косметологічного обладнання піл аналогічною, належною позивачу назвою «ІНФОРМАЦІЯ_2».
З метою врегулювання спору, 14 травня 2019 року на ім`я відповідача було спрямовано лист-претензію з вимогою в найкоротший термін (не більше трьох днів з часу отримання листа), виключити продукцію під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з зазначеного інтернет-ресурсу, та припинити будь-які дії по використанню даного товарного знаку в своїй підприємницькій діяльності. Однак, на час подання даного позову відповіді від відповідача не надходило та продукція під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_2 » залишається представленою для реалізації в зазначеному інтернет магазині, що порушує права позивача.
Позивач зазначає, що інформацію про те, що інтернет-магазин косметологічного обладнання за посиланням http://ums- beauty.com.ua є напрямком господарської діяльності саме відповідача, підтверджують відповідні найменування підприємства на веб-сторінці інтернет-магазину та однакові контактні дані з зазначеними у відомостях про відповідача у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, та у реєстрах власників доменних імен, контактні данні яких збігаються з реєстраційними даними відповідача.
Позивач вважає, що відповідач здійснює неправомірне використання знаку для товарів і послуг «ІНФОРМАЦІЯ_2», без отримання попереднього дозволу позивача, як суб`єкта права інтелектуальної власності, шляхом рекламування та продажу товарів з назвою (знаком для товарів і послуг), власником якої є позивач.
Ухвалою Дніпровського районного суду міста Києва від 12 вересня 2022 року відкрито провадження у справі, постановлено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження, призначено судове засідання.
Представник позивача подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач ТОВ «Українські медичні системи» відзив на позов не подало. В судові засідання представник відповідача жодного разу не з`явився. Пощтова кореспонденція (ухвала про відкриття провадження, копія позовної заяви з додатками, судові повістки), що направлялася за адресою місцезнаходження відповідача, поверталася до суду неврученою з відміткою «Укрпошти» про причини повернення - «За закінченням терміну зберігання».
Строки для подання відзиву та відповіді на відзив закінчились, а тому відповідно до частини восьмої статті 178 ЦПК України та частини п`ятої статті 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного провадження за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до положень частини першої статті 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Оскільки відповідач про розгляд справи повідомлявся належним чином, відзив на позовну заяву не подав та не повідомив причини його неподання, а також те, що сторона позивача не заперечувала щодо розгляду справи в порядку заочного провадження, про що свідчить прохальна частини позову, суд вважає можливим розглянути спір відповідно до статей 280-283 ЦПК України та на підставі матеріалів справи постановити заочне рішення.
Ухвалою Дніпровського районного суду міста Києва від 01 лютого 2023 року зобов`язано ТОВ «ВЕБКРАФТ» надати суду відомості про реєстраторів та замовників хостингу доменного імені (сайту) ІНФОРМАЦІЯ_9, адресу реєстрації та засоби зв`язку; зобо`язано ТОВ «ХОСТПРО ЛАБ» надати суду відомості про реєстратора (власника та користувачів) та замовників хостингу доменного імені (сату) ІНФОРМАЦІЯ_9 за ІР адресою НОМЕР_2 , вказавши адресу реєстрації особи реєстратора (замовника послуг) та засобів зв`язку.
Враховуючи те, що розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, керуючись частиною другою статті 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані позивачем докази, суд приходить до таких висновків.
ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 , відповідно до свідоцтва на знак для товарів і послуг № НОМЕР_1 від 25 квітня 2019 року, яке видано Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, згідно з Законом України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», є власником (реєстратором) знаку для товарів і послуг «ІНФОРМАЦІЯ_2».
Індексом міжнародної класифікації товарів і послуг для зазначеного знака та переліком товарів і послуг є Кл. 10, а саме: хірургічні, медичні апарати та інструменти; апарати для масажу; апарати для косметичного масажу; апарати для лікування акне; апарати для мікродермабразії; апарати для реабілітації функцій організму людини; апарати та інструменти урологічні; апаратура для аналізування на медичні потреби; вібромасажери; діагностичні апарати на медичні потреби; крісла на медичні або стоматологічні потреби; лазери на медичні потреби; лампи на медичні потреби; ліжка спеціальні на медичні потреби; меблі спеціальні на медичні потреби.
Звертаючись до суду з даним позовом, позивач ОСОБА_1 зазначає, що у травні 2019 року він дізнався, що ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «УКРАЇНСЬКІ МЕДИЧНІ СИСТЕМИ» код ЄДРПОУ 33443918, у власному інтернет-магазині косметологічного обладнання (адреса посилання: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) рекламує і реалізує невідому позивачу продукцію косметологічного обладнання під аналогічною, належною позивачу назвою «ІНФОРМАЦІЯ_2».
Так на момент звернення до суду в інтернет-магазині запропоновано наступну продукцію, позначену охоронюваною законом назвою для товарів, робіт та послуг «ІНФОРМАЦІЯ_2», а саме:
ІНФОРМАЦІЯ_3 /;
ІНФОРМАЦІЯ_10);
ІНФОРМАЦІЯ_4 /);
ІНФОРМАЦІЯ_5 ).
Згідно інформації, отриманої з сервісу служби WHOIS у мережі інтернет за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_6 , реєстратором
доменного імені ІНФОРМАЦІЯ_1 є ТОВ «ВЕБКРАФТ». При реєстрації доменного імені ІНФОРМАЦІЯ_9 зазначено наступні реєстраційні данні реєстранта:
organization: Ukrainskie Medicinskie Sistemy
address: Stroitelei, 34/1, Kiev, 02100 .
Згідно інформації, отриманої з сервісу служби WHOIS IP у мережі інтернет за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_11, встановлено, що сайт ІНФОРМАЦІЯ_9 має IP адресу НОМЕР_2 .
Відповідно до інформації в службі WHOIS IP, хостінг за вказаною IP адресою надає ТОВ «ХОСТПРО ЛАБ», адреса: 02094, м. Київ, вул. Юрія Поправки, буд.4/39-А, офіс 379, НОМЕР_5 .
Згідно відомостей, що містяться в публічних реєстрах ТОВ «Українські медичні системи» - код ЄДРПОУ 33443918, дата реєстрації - 12 травня 2005 року, уповноважена особа - ОСОБА_2 , основний вид діяльності - 46.46 Оптова торгівля фармацевтичними товарами.
На виконання вимог ухвал суду від 01 лютого 2023 року ТОВ «ХОСТПРО ЛАБ» направлено лист, з якого встановлено, що станом на 27 лютого 2023 року реєстратором домену ІНФОРМАЦІЯ_9 є ТОВ «ВЕБКРАФТ». ТОВ «ХОСТПРО ЛАБ» не має договірних відносин з ТОВ "ВЕБКРАФТ" і не володіє відомостями щодо актуальної адреси, засобів зв`язку ТОВ "ВЕБКРАФТ".
Станом на 27.02.2023, ТОВ «ХОСТПРО ЛАБ» надає послуги хостингу для розміщення сайту за адресою доменного імені «ІНФОРМАЦІЯ_9», з ІР-адресою НОМЕР_2 , в мережі Інтернет в інтересах замовника. Відповідно до облікових даних ТОВ «ХОСТПРО ЛАБ», щодо Замовника було надано/вказано наступні відомості:
ПІБ: ОСОБА_3 :
ІНФОРМАЦІЯ_7 адреса: АДРЕСА_1 .
Телефон: НОМЕР_6 .
На виконання вимог ухвал суду від 01 лютого 2023 року ТОВ «ВЕБКРАФТ» повідомлено, що домен UM5-BEAUTY. СОМ. UA. зареєстровано: 22.11.2010р., термін реєстрації: до 22.11.2023р. (строк подовжується при оплаті наступного періоду делегування). Домен знаходиться у активному стані (на 09.03.2023р. не перебуває під блокуванням або видаленням). Реєстрантом (особою на яку зареєстроване доменне ім`я, згідно даних, наданих замовником при реєстрації) є Ukrainskie Medicinskie Sistemy (юридична особа), адреса: АДРЕСА_2 , тел. НОМЕР_7 , електронна адреса (e-mail): ІНФОРМАЦІЯ_8 . Замовником послуги (згідно даних, наданих при реєстрації) є ОСОБА_4, Ukrmedsystem LTD (юридична особа), адреса: АДРЕСА_3 , тел. НОМЕР_8, електронна адреса (e-mail): ІНФОРМАЦІЯ_7 .ukrmedsys.com.
14 травня 2019 року ОСОБА_1 на ім`я ТОВ «Українські медичні системи» було спрямовано лист-претензію з вимогою в найкоротший термін (не більше трьох днів з часу отримання листа), виключити продукцію під назвою «ІНФОРМАЦІЯ_2» з зазначеного інтернет-ресурсу, та припинити будь-які дії по використанню даного товарного знаку в своїй підприємницькій діяльності.
Станом на дату подання позову до суду відповіді від ТОВ «Українські медичні системи» не надходило та продукція під назвою «ІНФОРМАЦІЯ_2» залишається представленою для реалізації в зазначеному інтернет магазині, що порушує права позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
Правовідносини, які виникають у зв`язку з набуттям і здійсненням права власності на знаки для товарів і послуг (далі - знак, торговельна марка) в Україні регулюються Законом України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», а також нормамиЦивільного кодексу України.
Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, що передбачено частиною першою статті 16 Цивільного кодексу України.
Згідно з частиною першою статті 432 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого права інтелектуальної власності відповідно до статті 16 цього Кодексу.
За змістом частини 2,4 статті 16 Законом України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» свідоцтво надає його власнику право використовувати знак та інші права, визначені цим Законом. Використанням знака визнається: нанесення його на будь- який товар, для якого знак зареєстровано, упаковку, в якій міститься такий товар, вивіску, пов`язану з ним, етикетку, нашивку, бирку чи інший прикріплений до товару предмет, зберігання такого товару із зазначеним нанесенням знака з метою пропонування для продажу, пропонування його для продажу, продаж, імпорт (ввезення) та експорт (вивезення); застосування його під час пропонування та надання будь-якої послуги, для якої знак зареєстровано; застосування його в діловій документації чи в рекламі та в мережі Інтернет. Знак визнається використаним, якщо його застосовано у формі зареєстрованого знака, а також у формі, що відрізняється від зареєстрованого знака лише окремими елементами, якщо це не змінює в цілому відмітності знака.
Свідоцтво надає його власнику виключне право забороняти іншим особам використовувати без його згоди, якщо інше не передбачено цим Законом: зареєстрований знак стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг; зареєстрований знак стосовно товарів і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання можна ввести в оману щодо особи, яка виробляє товари чи надає послуги; позначення, схоже із зареєстрованим знаком, стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг, якщо внаслідок такого використання ці позначення і знак можна сплутати; позначення, схоже із зареєстрованим знаком, стосовно товарів і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання можна ввести в оману щодо особи, яка виробляє товари чи надає послуги, або ці позначення і знак можна сплутати (частина 5 статті 16 Закону).
Відповідно до статті 20 даного Закону Будь-яке посягання на права власника свідоцтва, передбачені статтею 16 цього Закону, в тому числі вчинення без згоди власника свідоцтва дій, що потребують його згоди, та готування до вчинення таких дій, вважається порушенням прав власника свідоцтва, що тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України. Порушенням прав власника свідоцтва вважається також використання без його згоди в доменних іменах знаків та позначень, вказаних у пункті 5 етапі 16 цього Закону. На вимогу власника свідоцтва таке порушення повинно бути припинено, а порушник зобов`язаний відшкодувати власнику свідоцтва заподіяні збитки. Власник свідоцтва може також вимагати усунення з товару, його упаковки незаконно використаного знака або позначення, схожого з ним настільки, що їх можна сплутати, або знищення виготовлених зображень знака або позначення, схожого з ним настільки, що їх можна сплутати.
Статтею 21 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» захист прав на знак здійснюється у судовому та іншому встановленому законом порядку. Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у зв`язку з застосуванням цього Закону. Суди відповідно до їх компетенції розв`язують, зокрема, спори про порушення прав власника свідоцтва.
Відповідно до статті 418 ЦК України право інтелектуальної власності - це право особи на результат інтелектуальної, творчої діяльності або на інший об`єкт права інтелектуальної власності, визначений цим Кодексом та іншим законом. Право інтелектуальної власності становлять особисті немайнові права інтелектуальної власності та (або) майнові права інтелектуальної власності, зміст яких щодо певних об`єктів права інтелектуальної власності визначається цим Кодексом та іншим законом. Право інтелектуальної власності є непорушним. Ніхто не може бути позбавлений права інтелектуальної власності чи обмежений у його здійсненні, крім випадків, передбачених законом.
Відповідно до статті 420 ЦК України до об`єктів права інтелектуальної власності належать, зокрема, торговельні марки (знаки для товарів і послуг).
За змістом статті 421 ЦК України суб`єктами права інтелектуальної власності є: творець (творці) об`єкта права інтелектуальної власності (автор, виконавець, винахідник тощо) та інші особи, яким належать особисті немайнові та (або) майнові права інтелектуальної власності відповідно до цього Кодексу, іншого закону чи договору.
Стаття 424 ЦК України закріплює, що майновими правами інтелектуальної власності є: 1) право на використання об`єкта права інтелектуальної власності; 2) виключне право дозволяти використання об`єкта права інтелектуальної власності; 3) виключне право перешкоджати неправомірному використанню об`єкта права інтелектуальної власності, в тому числі забороняти таке використання; 4) інші майнові права інтелектуальної власності, встановлені законом.
Відповідно до частини 3 статті 426 ЦК України використання об`єкта права інтелектуальної власності іншою особою здійснюється з дозволу особи, яка має виключне право дозволяти використання об`єкта права інтелектуальної власності.
Порушення права інтелектуальної власності, в тому числі невизнання цього права чи посягання на нього, тягне за собою відповідальність, встановлену цим Кодексом, іншим законом чи договором (стаття 431 ЦК).
За змістом статті 432 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого права інтелектуальної власності відповідно до статті 16 цього Кодексу. Суд у випадках та в порядку, встановлених законом, може постановити рішення, зокрема, про: застосування негайних заходів щодо запобігання порушенню права інтелектуальної власності та збереження відповідних доказів; зупинення пропуску через митний кордон України товарів, імпорт чи експорт яких здійснюється з порушенням права інтелектуальної власності; вилучення з цивільного обороту товарів, виготовлених або введених у цивільний оборот з порушенням права інтелектуальної власності та знищення таких товарів; вилучення з цивільного обороту матеріалів та знарядь, які використовувалися переважно для виготовлення товарів з порушенням права інтелектуальної власності або вилучення та знищення таких матеріалів та знарядь; застосування разового грошового стягнення замість відшкодування збитків за неправомірне використання об`єкта права інтелектуальної власності. Розмір стягнення визначається відповідно до закону з урахуванням вини особи та інших обставин, що мають істотне значення; опублікування в засобах масової інформації відомостей про порушення права - інтелектуальної власності та зміст судового рішення щодо такого порушення.
Відповідно до статті 492 Цивільного кодексу України торговельною маркою може бути будь-яке позначення або будь-яка комбінація позначень, які придатні для вирізнення товарів (послуг), що виробляються (надаються) однією особою, від товарів (послуг), що виробляються (надаються) іншими особами. Такими позначеннями можуть бути, зокрема, слова, літери, цифри, зображувальні елементи, комбінації кольорів.
Згідно зі статтею 493 Цивільного кодексу України суб`єктами права інтелектуальної власності на торговельну марку є фізичні та юридичні особи. Право інтелектуальної власності на певну торговельну марку може належати одночасно кільком фізичним та (або) юридичним особам.
Набуття права інтелектуальної власності на торговельну марку засвідчується свідоцтвом. Умови та порядок видачі свідоцтва встановлюються законом. Обсяг правової охорони торговельної марки визначається наведеними у свідоцтві її зображенням та переліком товарів і послуг, якщо інше не встановлено законом. Набуття права інтелектуальної власності на торговельну марку, яка має міжнародну реєстрацію або визнана в установленому законом порядку добре відомою, не вимагає засвідчення свідоцтвом (стаття 494 ЦК України).
Згідно з вимогами статті 495 Цивільного кодексу України майновими правами інтелектуальної власності на торговельну марку є: 1) право на використання торговельної марки; 2) виключне право дозволяти використання торговельної марки; 3) виключне право перешкоджати неправомірному використанню торговельної марки, в тому числі забороняти таке використання; 4) інші майнові права інтелектуальної власності, встановлені законом.
Частинами першою - четвертою статті 5 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» передбачено, що правова охорона надається знаку, який не суперечить публічному порядку, принципам гуманності і моралі, та на який не поширюються підстави для відмови в наданні правової охорони, встановлені цим Законом. Об`єктом знака може бути будь-яке позначення або будь-яка комбінація позначень. Такими позначеннями можуть бути, зокрема, слова, у тому числі власні імена, літери, цифри, зображувальні елементи, кольори та комбінації кольорів, а також будь-яка комбінація таких позначень. Право власності на знак засвідчується свідоцтвом. Обсяг правової охорони, що надається,визначається зображенням знака та переліком товарів і послуг, внесеними до Реєстру, і засвідчується свідоцтвом з наведеними у ньому копією внесеного до Реєстру зображення знака та переліком товарів і послуг.
За змістом частини третьої статті 6 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» не можуть бути зареєстровані як знаки позначення, які є тотожними або схожими настільки, що їх можна сплутати з: знаками, раніше зареєстрованими чи заявленими на реєстрацію в Україні на ім`я іншої особи для таких самих або споріднених з ними товарів і послуг.
Відповідно до пункту 4.3.2.4 Правил складання і подання заявки на видачу свідоцтва України на знак для товарів та послуг, затверджених наказом Державного патентного відомства України від 28 липня 1995 року № 116 (у редакції наказу Держпатенту України від 14 червня 2011 року № 578), позначення вважається схожим настільки, що його можна сплутати з іншим позначенням, якщо воно асоціюється з ним в цілому, незважаючи на окрему різницю елементів.
З аналізу вищенаведених обставин справи та норм закону, судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 , є власником (реєстратором) знаку для товарів і послуг «ІНФОРМАЦІЯ_2», відповідно до свідоцтва на знак для товарів і послуг № НОМЕР_1 від 25 квітня 2019 року, виданим Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, для товарів і послуг.
Відповідно до ч. 1 Першого Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше, як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
В силу статті 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності і ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Майнові права інтелектуальної власності на торговельну марку належать володільцю відповідного свідоцтва.
Приписи статті 495 ЦК України вказують, що як право власника дозволяти використовувати знак, так і право перешкоджати та забороняти неправомірне використання такого знаку третім особам, є його виключними правами. Глава 75 ЦК України регламентує порядок та способи розпорядження майновими правами інтелектуальної власності.
Так, у відповідності до частини 1 статті 1107 ЦК України, розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності здійснюється на підставі таких договорів: 1) ліцензія на використання об`єкта права інтелектуальної власності; 2) ліцензійний договір; 3) договір про створення за замовленням і використання об`єкта права інтелектуальної власності; 4) договір про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності; 5) інший договір щодо розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності.
Із викладеного вище вбачається, що власник свідоцтва на знаки для товарів і послуг серед обсягу прав, які випливають та охороняються таким свідоцтвом, наділений виключним правом дозволяти використовувати позначення та виключним правом забороняти його неправомірне використання чи перешкоджати такому використанню. Поряд із цим вказані права можуть бути передані власником свідоцтва іншій особі у способи, визначені законодавством.
Так, в матеріалах справи відсутні докази наявності угоди про використання знака для товарів і послуг між позивачем та відповідачем, а тому відповідач ТОВ «Українські медичні системи» здійснює неправомірне використання знаку для товарів і послуг «ІНФОРМАЦІЯ_2», без отримання попереднього дозволу позивача, як суб`єкта права інтелектуальної власності, шляхом рекламування та продажу товарів з назвою (знаком для товарів і послуг), власником якої є ОСОБА_1 .
Відповідно до положень ч. 1, 3 ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Українські медичні системи» про захист прав інтелектуальної власності, є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
В порядку статті 141 Цивільного процесуального кодексу України, ураховуючи задоволення позову в повному обсязі, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сплачений ним судовий збір у розмірі 1984,80 грн.
Враховуючи наведене та керуючись статтями 16, 418, 432, 420, 492, 493, 495 ЦК України, статтями 5, 6, 16, 20 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», статтями 2, 4, 6-13, 82, 89, 141, 258, 259, 263-265, 268, 272, 273, 279, 280, 352, 354 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Українські медичні системи» про захист прав інтелектуальної власності, - задовольнити.
Заборонити ТОВ «УКРАЇНСЬКІ МЕДИЧНІ СИСТЕМИ» використовувати (виробництво, зберігання, пропонування до продажу, рекламування та продаж, в тому числі, зокрема але не виключно, в інтернет-магазинах косметологічного обладнання (адреса посилання: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) в будь-якій господарській діяльності позначення «ІНФОРМАЦІЯ_2», а також інші позначення, схожі до ступеню змішування із знаком для товарів і послуг «ІНФОРМАЦІЯ_2», відповідно до свідоцтва № НОМЕР_1 від 25 квітня 2019 року, майнові права на який належать ОСОБА_1 .
Зобов`язати ТОВ «УКРАЇНСЬКІ МЕДИЧНІ СИСТЕМИ» вилучити з цивільного обороту всі товари, матеріали та знаряддя, які використовувалися для виготовлення таких товарів, з позначенням «ІНФОРМАЦІЯ_2», або схожим, виготовлених або введених у цивільний обіг з порушенням права інтелектуальної власності ОСОБА_1 та знищити такі товари, матеріали та знаряддя.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Суддя:
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2023 |
Оприлюднено | 07.04.2023 |
Номер документу | 110035582 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо прав інтелектуальної власності, з них: щодо торговельної марки (знака для товарів і послуг) |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Гончарук В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні