Справа № 395/234/23
Провадження № 2/392/279/23
УХВАЛА
04 квітня 2023 року м. Мала Виска
Суддя Маловисківськогорайонного судуКіровоградської областіБадердінова А.В.,при вирішенніпитання провідкриття провадженняу справіза позовноюзаявою ОСОБА_1 в інтересахякого дієадвокат ЖеребенкоОлена Валеріївнадо відповідачаКропивницької міськоїради провизначення додатковогостроку дляподання заявипро прийняттяспадщини,-
В С Т А Н О В И Л А:
Позивач ОСОБА_1 в інтересах якого діє адвокат Жеребенко О.В. звернувся до суду з даним позовом до відповідача Кропивницької міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Ухвалою Новомиргородського районного суду Кіровоградської області від 27.03.2023 року дану цивільну справу передано на розгляд за підсудністю до Маловисківського районного суду Кіровоградської області на підставі п. 1 ч. 1ст. 31 ЦПК України.
Позовна заява повинна відповідати вимогам, зазначеним у ст. ст.175,177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Суддя, розглянувши матеріали, приходить до висновку, що дана позовна заява підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Згідно п.3 ч.4 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити:4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. Згідно висновку, зазначеного в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 23 березня 2020 року у справі № 394/8/19 (провадження № 61-1404св20) положення ст.1272 ЦК України застосовується до спадкоємців, в яких право на спадкування виникло з набранням чинності зазначеним Кодексом. Суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину (частина друга статті 1272 ЦК України), а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. При розгляді цих справ слід перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини, наявність у матеріалах справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема, відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину.
Наведене свідчить, що територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування є відповідачами у справах про визначення додаткового строку для прийняття спадщини лише у разі відсутності у спадкодавця інших спадкоємців.
Таким чином, позивачу потрібно уточнити коло осіб, які беруть участь у справі, або підтвердити відсутність інших спадкоємців за заповітом, за законом, усунення їх від права на спадкування чи неприйняття ними спадщини.
Обов`язок щодо належного оформлення позову та подачі необхідних документів покладено на позивача.
В зв`язку з вищевикладеним, суд позбавлений можливості вирішити питання про відкриття провадження по справі.
Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, вважаю за необхідне залишити даний позов без руху та надати позивачу строк для усунення зазначеного недоліку.
Позовна заява повинна відповідати вимогам, зазначеним у ст.ст.175 ЦПК України.
На підставі викладеного та керуючись ст.185 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И Л А:
Позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах якого діє адвокат Жеребенко Олена Валеріївна до відповідача Кропивницької міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаного недоліку протягом 10 днів з моменту отримання даної ухвали.
Запропонувати позивачу в установлений строк виправити зазначений в мотивувальній частині ухвали недолік позовної заяви, а саме:
- уточнити коло осіб, які беруть участь у справі, або підтвердити відсутність інших спадкоємців за заповітом, за законом, усунення їх від права на спадкування чи неприйняття ними спадщини.
В разі невиконання вказаного недоліку, дана позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Роз`яснити позивачу право протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали усунути виявлені недоліки.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Альона Володимирівна Бадердінова
Суд | Маловисківський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2023 |
Оприлюднено | 07.04.2023 |
Номер документу | 110046502 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Бадердінова А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні