Ухвала
від 06.04.2023 по справі 185/4465/23
ПАВЛОГРАДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 185/4465/23

Провадження № 2/185/1931/23

У Х В А Л А

06 квітня 2023 року суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Болдирєва У.М., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Богданівської сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області про визнання права власності на земельні ділянки,

В С Т А Н О В И В:

29 березня 2023 року ОСОБА_1 через свого представника адвоката Залізка Вячеслава Сергійовича звернулась з позовом до Богданівської сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області про визнання права власності на земельні ділянки.

05 квітня 2023 року здійснено автоматизований розподіл судової справи між суддями.

Позивачка посилається на те, що 26 грудня 2006 року вона набула у власність дві земельні ділянки, розташовані на території Богданівської сільської ради, згідно Державного акта на право приватної власності на землю серії ЯГ № 581961, який зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю № 010602202445.

На теперішній час позивачка втратила оригінал правовстановлюючого документу Державного акту на право приватної власності на землю і не може повноцінно реалізувати своє право власності.

Позивачка просить визнати за нею право власності на земельні ділянки з кадастровими номерами 1223581300:07:001:0024, 1223581300:07:001:0025.

До позову додана ксерокопія державного акту на право приватної власності на землю серії ЯГ № 581961, виданого ОСОБА_1 на підставі розпорядження Павлоградської районної державної адміністрації № 519-р-05 від 20 жовтня 2005 року.

Також до позову доданий витяг з Державного земельного кадастру, який підтверджує реєстрацію права власності ОСОБА_1 за земельні ділянки сільськогосподарського призначення з кадастровими номерами 1223581300:07:001:0024, 1223581300:07:001:0025.

Порядком державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 (далі Порядок), передбачено можливість проведення державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, реєстрацію якого проведено до 01 січня 2013 року, у випадку втрати правовстановлюючого документа на нерухоме майно.

Як передбачено пунктом 53 Порядку, для державної реєстрації права власності та інших речових прав на земельну ділянку, права власності на закінчений будівництвом об`єкт чи об`єкт незавершеного будівництва, реєстрацію яких проведено до 1 січня 2013 р. відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, у зв`язкуіз втратою,пошкодженням чипсуванням відповідногодержавного актана правовласності чи постійного користування земельною ділянкою, свідоцтва про право власності на нерухоме майно використовуються відомості з Державного земельного кадастру або Реєстру прав власності на нерухоме майно, який є архівною складовою частиною Державного реєстру прав, та паперовий носій інформації (реєстрові книги, реєстраційні справи, ведення яких здійснювали підприємства бюро технічної інвентаризації).

У разі наявності в заявника копії примірника втраченого, пошкодженого чи зіпсованого державного акта, свідоцтва про право власності на нерухоме майно подається також відповідна копія.

Державна реєстрація прав у випадку, передбаченому цим пунктом, проводиться виключно за умови встановлення державним реєстратором наявності зареєстрованих речових прав на підставі таких документів у Державному земельному кадастрі чи в Реєстрі прав власності на нерухоме майно, або на паперових носіях інформації (в реєстрових книгах, реєстраційних справах, ведення яких здійснювали підприємства бюро технічної інвентаризації), а у разі коли таким майном є закінчений будівництвом об`єкт чи об`єкт незавершеного будівництва, - також за наявності відомостей про його технічну інвентаризацію, отриманих державним реєстратором з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, з обов`язковим зазначенням у Державному реєстрі прав відомостей про втрату, пошкодження чи зіпсування відповідного документа.

Отже, у випадку втрати, пошкодження або зіпсування свідоцтва про право власності на нерухоме майно, виданого органом місцевого самоврядування або місцевою адміністрацією, державного акту на право власності на земельну ділянку, за видачею свідоцтва на заміну втраченого, пошкодженого чи зіпсованого документа,необхідно звертатись саме до державного реєстратора.

Наведеними нормами закону передбачено досудовий порядок врегулювання спору про визнання право власності на земельну ділянку у випадку втрати правовстановлюючого документу державного акту, виданого до 01 січня 2013 року звернення власника з заявою до органу державної реєстрації прав з заявою про проведення державної реєстрації права власності на земельну ділянку у зв`язку із втратою оригіналу правовстановлюючого документу, однак позивачем не додано до позовної заяви доказів вжиття ним заходів досудового врегулювання спору.

За змістом позовної заяви та доданих до неї матеріалів у позивача наявні всі документи, необхідні для проведення державної реєстрації права власності: копія втраченого державного акта, витяг з Державного земельного кадастру про державну реєстрацію земельних ділянок із зазначенням відомостей про право власності та підстави його набуття. У цьому випадку право власності визнається не рішенням суду, а шляхом проведення його державної реєстрації згідно пункту 53 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Як передбачено пунктом 7 частини 4статті 185 ЦПК України, заява підлягає поверненню, якщо до неї не додано доказів вжиття заходів досудового врегулювання спору у випадку, коли такі заходи є обов`язковими згідно із законом.

Керуючись пунктом 7 частини 4статті 185 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

Повернути позивачу позовну заяву ОСОБА_1 до Богданівської сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області про визнання права власності на земельні ділянки.

Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається Дніпровському апеляційному суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Cуддя У.М. Болдирєва

СудПавлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення06.04.2023
Оприлюднено07.04.2023
Номер документу110051985
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку

Судовий реєстр по справі —185/4465/23

Постанова від 30.05.2023

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Гапонов А. В.

Ухвала від 11.05.2023

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Гапонов А. В.

Ухвала від 11.05.2023

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Гапонов А. В.

Ухвала від 06.04.2023

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Болдирєва У. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні