Справа № 752/4167/20
Провадження №: 6/752/242/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.03.2023 року Голосіївський районний суд міста Києва,
у складі головуючого по справі судді - Мазура Ю.Ю.
за участю секретаря - Луценко А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи Державне підприємство «Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України», ОСОБА_2 про встановлення порядку виконання рішення суду, -
В С Т А Н О В И В :
У березні 2023 року ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про встановлення порядку виконання рішення Голосіївського районного суду м. Києва від 09.09.2021 року.
Посилаючись на положення Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», та наявність обставин, що роблять неможливим виконання рішення суду, просить замінити зазначений в рішенні спосіб виконання рішення суду, зазначивши, що рішення слід виконувати шляхом стягнення обов`язкової виплати заробітної плати ОСОБА_1 за період з 02.01.2020 по 30.08.2020 в розмірі 26988 (двадцять шість тисяч дев`ятсот вісімдесят вісім) грн. 00 коп.
Учасники справи до суду не з`явилися, були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, однак їх неявка не перешкоджає розгляду справи у відповідності до положень ст. 435 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Рішенням Голосіївського районного суду м. Києва від 09.09.2021 позов ОСОБА_1 до Державного підприємства «Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: ОСОБА_2 про стягнення невиплаченої заробітної плати, відшкодування моральної шкоди та скасування наказу про вимушений простій - задоволено. Скасовано Наказ № 46 від 27.12.2019 «Про встановлення простою», виданий Державним підприємством «Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України» (ідентифікаційний код: 05509493, місцезнаходження: м. Київ, вул. Саксаганського, 38; м. Київ, просп. Академіка Глушкова, буд. 1, павільйон 6), з обов`язковою виплатою заробітної плати ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) за період з 02.01.2020 по 31.08.2020 в розмірі 26988 (двадцять шість тисяч дев`ятсот вісімдесят вісім) грн 00 коп. Стягнуто з Державного підприємства «Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України» (ідентифікаційний код: 05509493, місцезнаходження: м. Київ, вул. Саксаганського, 38; м. Київ, просп. Академіка Глушкова, буд. 1, павільйон 6) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) невиплачену заробітну плату в розмірі 66027 (шістдесят шість тисяч двадцять сім) грн. 75 коп. Стягнуто з Державного підприємства «Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України» (ідентифікаційний код: 05509493, місцезнаходження: м. Київ, вул. Саксаганського, 38; м. Київ, просп. Академіка Глушкова, буд. 1, павільйон 6) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) грошову компенсацію за завдані ОСОБА_1 моральну шкоду в розмірі 972000 (дев`ятсот сімдесят дві тисячі) грн. 00 коп. Стягнуто з Державного підприємства «Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України» (ідентифікаційний код: 05509493, місцезнаходження: м. Київ, вул. Саксаганського, 38; м. Київ, просп. Академіка Глушкова, буд. 1, павільйон 6) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) витрати за проведення судової психологічної експертизи в розмірі 6537 (шість тисяч п`ятсот тридцять сім) грн. 60 коп. Стягнуто з Державного підприємства «Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України» (ідентифікаційний код: 05509493, місцезнаходження: м. Київ, вул. Саксаганського, 38; м. Київ, просп. Академіка Глушкова, буд. 1, павільйон 6) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) судовий збір в розмірі 10560 (десять тисяч п`ятсот шістдесят) грн. 80 коп. Ухвалено допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення заробітної плати, але не більше ніж за один місяць, а саме в розмірі 13494 (тринадцять тисяч чотириста дев`яносто чотири) грн. 00 коп.
Додатковим рішенням від 20.09.2021 у задоволенні заяви ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства «Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: ОСОБА_2 про стягнення невиплаченої заробітної плати, відшкодування моральної шкоди та скасування наказу про вимушений простій - відмовити.
Постановою Київського апеляційного суду від 07.09.2022 апеляційні скарги Державного підприємства «Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України», адвоката П?ятака Івана Івановича, який діє від імені та в інтересах ОСОБА_2 на рішення Голосіївського районного суду м. Києва від 09.09.2021 задоволено частково. Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на додаткове рішення Голосіївського районного суду м. Києва від 20.09.2021 задоволено. Змінено рішення Голосіївського районного суду м. Києва від 09.09.2021 в частині вирішення позовних вимог ОСОБА_1 до Державного підприємства «Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України», про відшкодування моральної шкоди та в частині вирішення питання про розподіл судових витрат. Стягнуто з Державного підприємства «Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України» на користь ОСОБА_1 моральну шкоду у розмірі 10000,00 грн. В іншій частині вимог ОСОБА_1 про відшкодування моральної шкоди - відмовлено. Стягнуто з Державного підприємства «Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України» на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору в суді першої інстанції в сумі 5280,40 грн., та витрати за проведення судової психологічної експертизи в сумі 3268,80 грн. В іншій частині рішення Голосіївського районного суду м. Києва від 09.09.2021 залишено без змін. Скасовано додаткове рішення Голосіївського районного суду м. Києва від 20.09.2021 та ухвалено нове судове рішення. Стягнуто з Державного підприємства «Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України» на користь ОСОБА_1 витрати на правничу допомогу в сумі 26400,00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 Цивільного процесуального кодексу України судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають до виконання на всій території України.
Чинним законодавством не передбачено чіткого та вичерпного переліку підстав, зміни способу та порядку виконання судового рішення. Однак, до обставин, які унеможливлюють або ускладнюють виконання судового рішення процесуальне законодавство відносить наступні: хвороба боржника або членів його сім`ї, відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо, тощо), але відповідно ці обставини не є вичерпними.
Обставини, на які посилається ОСОБА_1 є суттєвими, та такими, що позбавляють позивача виконати рішення, що набрало законної сили, в передбачений спосіб.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 435 ЦПК України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення або розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Згідно ч. 3 ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, сторони, а також виконавець за заявою сторін або державний виконавець з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.
Поняття «спосіб і порядок» виконання судового рішення мають спеціальне значення, яке розраховане на виконавче провадження. Вони означають визначену рішенням суду послідовність і зміст вчинення виконавчих дій державним виконавцем. Спосіб виконання судового рішення це спосіб реалізації та здійснення способу захисту, встановленого ст. 16 Цивільного кодексу України. Під зміною способу виконання рішення суду слід розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у спосіб, раніше встановлений (постанова Верховного Суду України від 25 листопада 2015 року № 6-1829цс15).
Пунктом 9 Узагальнення "Про практику розгляду судами процесуальних питань, пов`язаних із виконанням судових рішень у цивільних справах" (Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, постанова від 25 вересня 2015 року № 8) повідомлено, що законодавець, надаючи можливість зміни чи встановлення способу і порядку виконання рішення, безпосереднього визначення згаданих правових категорій не наводить, у зв`язку з чим вони залишаються поняттями оціночними.
Зміна способу та порядку виконання рішення це визначена законодавством послідовність і зміст вчинення виконавчих дій державним виконавцем, а також права і обов`язки суб`єктів виконавчого провадження під час їх вчинення. Тобто судом вживаються нові заходи для реалізації рішення суду в разі неможливості його виконання у порядку і спосіб, що встановлені раніше.
Спосіб виконання рішення визначається на підставі встановлених у ст. 16 ЦК способів захисту цивільних прав. Зокрема, способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: припинення дії, яка порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення; примусове виконання обов`язку в натурі; зміна правовідношення; припинення правовідношення; відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; відшкодування моральної (немайнової) шкоди.
Зміна способу і порядку виконання рішення полягає у заміні одного заходу примусового виконання іншим.
При вирішенні питання про зміну способу виконання суд повинен з`ясувати обставини, що свідчать про абсолютну неможливість виконання рішення.
Під час розгляду заяв про встановлення або зміну способу й порядку виконання рішення суду потрібно мати на увазі, що їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім?ї, відсутність у нього майна, яке за рішенням суду має бути передане стягувачу, стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо).
Виконання рішення суду є невід`ємною частиною права на справедливий суд. Правосуддя визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості й забезпечує ефективне поновлення у правах. Судове рішення за своєю суттю охороняє права, свободи та законні інтереси громадян і є завершальною стадією судового провадження, без належного виконання судових рішень правосуддя втрачає сенс. Право на виконання судового рішення є невід`ємною складовою права на доступ до суду, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Тобто рішення суду має виконуватися лише у такий спосіб захисту цивільних прав, який застосовано судом відповідно до с. 16 ЦК України.
Відповідно до ч. 8 ст. 268 ЦПК України (а також ч. 2 ст. 218 ЦПК України у редакції до 15.12.2017) після проголошення рішення суд, який його ухвалив, не може сам скасувати або змінити це рішення, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 , заінтересовані особи Державне підприємство «Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України», ОСОБА_2 про встановлення порядку виконання рішення суду, є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 259, 260 ЦПК України, -
П О С Т А Н О В И В :
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи Державне підприємство «Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України», ОСОБА_2 про встановлення порядку виконання рішення суду - задовольнити.
Встановити порядок виконання рішення Голосіївського районного суду м. Києва від 09.09.2021 в частині стягнення обов`язкової виплати заробітної плати на користь ОСОБА_1 , а саме: стягнути з Державного підприємства «Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України» (ідентифікаційний код: 05509493, місцезнаходження: м. Київ, вул. Саксаганського, 38; м. Київ, просп. Академіка Глушкова, буд. 1, павільйон 6) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) обов`язкову виплату заробітної плати за період з 02.01.2020 по 31.08.2020 у розмірі 26988 (двадцять шість тисяч дев`ятсот вісімдесят вісім) грн. 00 коп.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано, або після перегляду ухвали в апеляційному порядку, якщо її не скасовано.
Суддя: Ю.Ю.Мазур
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2023 |
Оприлюднено | 10.04.2023 |
Номер документу | 110056117 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Мазур Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні