Справа № 752/14229/22
Провадження №1-кс/752/1929/23
У Х В А Л А
про проведення обшуку
13.03.2023 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши внесене в рамках кримінального провадження № 420220000000000301 від 17.02.2022 року слідчим СУ ГУ НП в м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління протидії кримінальним правопорушеням у сфері кібербезпеки Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 , клопотання про проведення обшуку, -
в с т а н о в и в:
слідчий СУ ГУ НП в м. Києві ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про проведення обшуку автомобіля марки «Chevrolet Aveo» д.н.з. НОМЕР_1 .
В обгрунтування клопотання слідчий зазначає, що у провадженні слідчого управління ГУ НП в м. Києві перебуває кримінальне провадження № 420220000000000301 від 17.02.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 110-2 КК України.
Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву, в якій просив розглядати клопотання за його відсутності, підтримав вимоги клопотання, просив його задовольнити.
У зв`язку з неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі та на підставі ч.4 ст.107 КПК України фіксування кримінального провадження в суді за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Досудовим розслідуванням встановлено, що організована група з числа громадян України та російської федерації, за попередньою змовою між собою та іншими особами, організували протиправну «фінансову схему» направлену на шахрайське заволодіння грошовими коштами широкого кола громадян, в тому числі іноземних держав, під виглядом їх участі в інвестиційному проекті.
У свою чергу, з метою легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом, а також ухилення від сплати обов`язкових податкових платежів, вказані особи впровадили на території України схему незаконних валютних переказів (т.зв. «перестановці») грошових коштів в особливо великих розмірах, в т.ч. з/на територію АР Крим.
Суть проекту полягає в інвестуванні грошових коштів учасників проекту, обіцяючи при цьому отримання надприбутків від псевдоторгів залученими коштами довіреними консультантами російської компанії «Life is good».
Надалі, формування прибутку відбувається шляхом маніпуляційного нав`язування вищим керівництвом проекту необхідності залучення нових клієнтів, від чого отримуються дивіденди, тобто формується так звана «фінансова піраміда».
У подальшому, використовуючи мережу нелегальних готівкових та криптовалютних обмінників, які не контролюються українськими державними органами влади, а контролюючі та правоохоронні органи не мають змоги отримати доступ до транзакцій учасників такої псевдоплатіжної системи, зазначена група осіб здійснює незаконні валютні перекази грошових коштів шляхом їх конвертації у криптовалюти та у зворотному порядку, а саме обміну на материковій частині України криптовалют, в інтересах проросійських компаній та окремих осіб, які в подальшому направляються у тому числі на розвиток, матеріальне та фінансове забезпечення незаконно створених окупаційних органів влади АР Крим.
За наявними даними проект має назву « Life is Good » ( Life is Good ltd , країна реєстрації ? Беліз, веб-ресурс ? ІНФОРМАЦІЯ_4), засновником якого є громадянин РФ ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець м. Петербург, РФ). До складу холдингу «Life is Good» входять: фінансово-аналітична компанія Hermes Finance Limited (місце реєстрації ? Великобританія, веб-ресурс ? ІНФОРМАЦІЯ_6) зі спецрахунком Vista та житловий кооператив «Бест Вей» (місце реєстрації ? РФ, веб-ресурс ? ІНФОРМАЦІЯ_7).
У той же час, у мережі Інтернет функціонує веб-ресурс - ІНФОРМАЦІЯ_5 з використанням якого на теперішній час здійснюється перереєстрація всіх учасників інвестиційних проектів «Life is Good», «Hermes Finance Limited» та «Бест Вей» з метою поновлення роботи т.зв . «фінансової піраміди» з подальшим залученням нових клієнтів.
У свою чергу, представники інвестиційного проекту позиціонують новостворений ресурс «ІНФОРМАЦІЯ_5» як криптобіржу з можливістю інвестувати в акції, які приносять надприбутки за короткий проміжок часу.
В особистому кабінеті вказаного веб-ресурсу наявний функціонал вводу/виводу грошових коштів через електронну платіжну систему PayProuk (EPAYPRO UK LIMITED, місце реєстрації - Велекобританія, веб-ресурс - payprouk.uk, вказана платіжна система не зареєстрована в установленому порядку в НБУ), а також інші платіжні системи використовуючи криптовалюту.
Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» та постановою Правління Національного банку України (далі - НБУ) № 481 від 04.11.2010, якою затверджене Положення «Про електронні гроші в Україні», регламентовано, що використання електронних коштів на території України здійснюється лише після узгодження правил їх використання з НБУ.
За наявною інформацією, осередки вказаної «фінансової піраміди» розміщені у м. Києві, Запоріжжі, Дніпрі, Одесі, діяльність яких ведеться без реєстрації юридичних осіб.
Так, під час допиту потерпілого ОСОБА_6 стало відомо, що у січні 2022 року останній під час зустрічі з одним з учасників вищої ланки «директорів» проекту - ОСОБА_7 , згідно описаної вище «схеми» підписав відповідні договори, після чого ОСОБА_8 вніс дані дані ОСОБА_6 до веб-сторінки компанії «Life is good» за електронною адресою www.ІНФОРМАЦІЯ_4, де зареєстрував його як клієнта, що водночас було відкриттям його особистого рахунку в системі www.ІНФОРМАЦІЯ_6. Після цього потерпілим, на переконання ОСОБА_7 про великий прибуток. було здійснено передачу вказаному громадянину обумовлену суму грошових коштів у сумі 1000 доларів США та 25500 грн., з яких йому на баланс на вказаному сайті було зараховано суму у 1650 Євро, які потерпілий мав право використовувати та знімати за потреби. Умовою основного заробітку було отримання відсотків від вкладених ним грошей, додатковий - знаходити нових потенційних клієнтів, які також хочуть вкласти гроші у даний проект для власного заробітку, з яких він буде отримувати відсоток.
Однак, у квітні 2022 року компанія «Life is good» припинила своє існування, у зв`язку з чим доступ до вище зазначених сайтів відсутній.
Під час чергового спілкування ОСОБА_6 з учасником вищої ланки «директорів» проекту, відповідальним за м. Київ та Київську область, останній повідомив, що доступ до сайту відсутній у зв`язку з технічними роботами та відновиться через деякий час за новими авторизаційними даними, про які його повідомлять особисто та додатково, про що по даний час не повідомили та вкладені грошові кошти не повернули.
Встановлено, що безпосереднє відношення до протиправної діяльності описаної вище «фінансової піраміди» на території України, серед інших, має ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , з метою пересування в тому числі для налагодження діяльності описаного протиправного механізму заволодіння грошовими коштами інших осіб користується автомобілем «Chevrolet Aveo» д.н.з. НОМЕР_1 ), який згідно встановленої інформації є відповідальним за функціонування та розповсюдження протиправної схеми на території м. Київ та Київської області.
Слідчий зазначає, що виникла необхідність у проведенні обшуку завтомобіля марки «Chevrolet Aveo» д.н.з. НОМЕР_1 .
Відповідно листа № 30/5/3-960 від 30.01.2023- власником автомобіля марки «Chevrolet Aveo» д.н.з. НОМЕР_1 є ОСОБА_7 .
Відповідно до ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Приймаючи до уваги, що в автомобілі марки «Chevrolet Aveo» д.н.з. НОМЕР_1 , можуть знаходитися речі та документи, що містять на собі сліди кримінального правопорушення та мають доказове значення для досудового розслідування, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню як обгрунтоване.
Керуючись ст.ст. 110, 234, 235 та 236 КПК України, слідчий суддя -
у х в а л и в:
Клопотання, внесене слідчим СУ ГУ НП в м. Києві ОСОБА_3 , погоджене відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління протидії кримінальним правопорушеням у сфері кібербезпеки Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 , про проведення обшуку - задовольнити.
Надати слідчому СУ ГУ НП в м. Києві ОСОБА_3 , слідчим групи слідчих та прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні № 420220000000000301 від 17.02.2022 року дозвіл на проведення обшуку в автомобілі марки «Chevrolet Aveo» д.н.з. НОМЕР_1 , що на праві власності належить ОСОБА_7 , з метою виявлення та відшукання фінансово-господарської документації щодо діяльності веб-ресурсів «ІНФОРМАЦІЯ_4», «ІНФОРМАЦІЯ_5», «ІНФОРМАЦІЯ_6», «ІНФОРМАЦІЯ_7», «ІНФОРМАЦІЯ_8» (заявки, договори, виписки з довідок про рух грошових коштів, квитанції, чорнові записи, тощо).
Ухвала не оскаржується.
Слідчий суддя
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2023 |
Оприлюднено | 11.04.2024 |
Номер документу | 110113228 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Шевченко Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні