Справа № 641/10450/20
Провадження № 2/553/1036/2023
У Х В А Л А
Іменем України
31.03.2023м. Полтава
Ленінський районний суд міста Полтави в складі:
головуючого - судді Грошової Н.М.
за участю секретаря судового засідання Левицької В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Полтаві в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа: КП «ХарківськеМБТІ» Харківськоїміської ради провизнання дійснимдоговору мінивід 01.06.2019,визнання прававласності,виділ унатурі часткиіз майна,що єу спільнійчастковій власності,
в с т а н о в и в:
30.12.2020 до Комінтернівського районного суду міста надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа: КП «Харківське МБТІ» Харківської міської ради про визнання дійсним договору міни від 01.06.2019, визнання права власності, виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності.
Ухвалою судді Комінтернівського районного суду міста Харкова від 04.01.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито загальне позовне провадження, призначено підготовче засідання.
У справі проведено підготовче провадження.
Ухвалою Комінтернівського районного суду міста Харкова від 28.12.2021 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Розпорядженням Голови Верховного Суду № 4/0/9-22 від 10.03.2022 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану» змінено територіальну підсудність судових справ Червонозаводського районного суду міста Харкова, Комінтернівського районного суду міста Харкова та визначено територіальну підсудність справ за Ленінським районним судом міста Полтави.
Відповідно до акту приймання - передавання справ від до Ленінського районного суду міста Полтави з Комінтернівського районного суду міста Харкова надійшла справа № 641/10450/20.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Ленінського районного суду м. Полтави зазначену справу передано в провадження судді Грошової Н.М.
Ухвалою судді Ленінського районного суду м. Полтави від 04.11.2022 вказану справу прийнято до провадження, розгляд визначено здійснювати в порядку загального позовного провадження, призначено судовий розгляд.
В судовому засіданні 31.03.2023 позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із клопотання про направлення матеріалів за підсудністю до Комінтернівського районного суду м. Харкова у зв`язку з тим, що розпорядженням Голови Верховного Суду № 65 від 17.11.2022 «Про відновлення територіальної підсудності судових справ окремих судів м. Харкова та Харківської області» відновлено підсудність судових справ Комінтернівського районного суду м. Харкова із 23 листопада 2022 року, позивач звертався до Комінтернівського районного суду міста Харкова за виключною підсудністю, за місцем знаходження нерухомого майна, як передбачено нормами ст. 30 ЦПК України, у справі Комінтернівським районним судом міста Харкова проведено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду. Також зазначає, що в умовах воєнного стану є складнощі з прибуттям до суду розташованого в іншій області, так як всі учасники знаходяться в місті Харкові та в разі виникнення необхідності в ході судового розгляду в обов`язковій участі відповідачів в судовому засіданні зможуть прибути до Комінтернівського районного суду міста Харкова, який знаходиться на невеликій відстані від їх місця проживання.
Відповідачі та представник третьої особи в судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені.
Суд, вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи та доводи клопотання про направлення прави за підсудністю, зазначає наступне.
Згідно ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.
Відповідно до ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Нормами ч. 3 ст. 3 ЦПК України визначено, що провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Згідно ч. 5 ст. 4 ЦПК України жодна особа не може бути позбавлена права на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.
Конституцією України закріплено право кожного на судовий захист. Забезпечення кожному права на справедливий суд та реалізація права особи на судовий захист мають здійснюватися з урахуванням норм Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (РИМ, 4.XI.1950), а також практики Європейського суду з прав людини, які, відповідно до статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року, застосовуються судами при розгляді справ як джерело права.
Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов`язків має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у пункті 1 статті 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Зі змісту позовної заяви та приєднаних до неї документів вбачається, що предметом позову є визнання дійсним договору міни та визнання за позивачем права власності на житловий будинкок, що розташований на території Слобідського району міста Харкова.
З урахуванням наведеного, приймаючи до уваги, що спір пов`язаний з правом на нерухоме майно, позов має пред`являтися за місцезнаходженням об`єкта нерухомого майна за правилами виключної підсудності.
Європейський суд зазначає, що не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, так як доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним, але й реальним (рішення Суду у справі Жоффр де ля Прадель проти Франції від 16 грудня 1992 року).
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно із вимогами статті 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються.
Враховуючи, що територіальну підсудність судових справ Комінтернівського районного суду міста Харкова відновлено, даний спір відноситься до виключної підсудності та з метою захисту прав сторін на справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд цивільної справи, забезпечення права сторін в умовах воєнного стану мати можливість з`являтися до суду, реалізувати свої процесуальні права та обов`язки, наявні підстави для задоволення клопотання позивача та передачі справи за підсудністю до Комінтернівського районного суду міста Харкова.
Керуючись ст. 30, 31, 32, 260 ЦПК України, суд,
п о с т а н о в и в:
Клопотання позивача ОСОБА_1 задовольнити.
Цивільну справу 641/10450/20 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа: КП «Харківське МБТІ» Харківської міської ради про визнання дійсним договору міни від 01.06.2019, визнання права власності, виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності - передати за підсудністю до Комінтернівського районного суду м. Харкова.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового ухвали або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Головуючий: суддя Н.М. Грошова
Суд | Ленінський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 31.03.2023 |
Оприлюднено | 12.04.2023 |
Номер документу | 110123314 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Полтави
Грошова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні