ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
У Х в а л а
"11" квітня 2023 р. м. УжгородСправа № 907/276/23
Суддя Господарського суду Закарпатської області Пригуза П.Д., розглянувши матеріали позовної заяви,
про стягнення вартості перерахованого (донарахованого) об`єму природного газу,
в с т а н о в и в:
АТ "Оператор газорозподільної системи "Закарпатгаз" звернулось до суду з позовною заявою до ФОП Вереш Атілла Йосипович і до ФГ "Ренет" з позовною вимогою про стягнення з ФГ "Ренет" на його користь суму в розмірі 809 806.44 грн. вартості перерахованого об`єму природного газу.
Розглянувши подану позовну заяву, суд зазначає, що є підстави залишення її без руху, з огляду на наступне.
Згідно ч. 1 ст. 162 ГПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Частиною 3 ст. 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити зокрема: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Відповідно до ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Статтею 47 ГПК України передбачено, що позов може бути пред`явлений спільно кількома позивачами або до кількох відповідачів. Кожен із позивачів або відповідачів щодо іншої сторони діє в судовому процесі самостійно.
Участь у справі кількох позивачів і (або) відповідачів (процесуальна співучасть) допускається, якщо:
1) предметом спору є спільні права чи обов`язки кількох позивачів або відповідачів;
2) права або обов`язки кількох позивачів чи відповідачів виникли з однієї підстави;
3) предметом спору є однорідні права і обов`язки.
Розглянувши матеріли поданої позовної заяви, суд зазначає, що позивач вказує в такій позовній заяві одного відповідача, якого іменує, як ФОП Вереш Аттіла Йосипович ФГ "Ренет". Позивач не розділяє даних СПД шляхом зазначення відповідачем 1 ФОП Вереш Атілла Йосипович і відповідачем 2 ФГ "Ренет". Крім того, позивач просить в своїй позовній заяві стягнути на його користь з ФГ "Ренет" суму в розмірі 809 806,44 грн. вартості перерахованого об`єму природного газу і сплачений судовий збір у розмірі 12 147.11 грн. Жодних позовних вимог до ФОП Вереш Аттіла Йосипович позивач не пред`являє. Однак, як встановлено судом матеріали позовної заяви разом з додатками були направлені ФОП Вереш Атіллі Йосиповичу, що підтверджується зокрема описом та квитанцією.
Відтак, зі змісту позовної заяви не видається можливим встановити хто з двох суб`єктів господарювання є дійсним відповідачем у даній справі.
Згідно ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Частиною 3 ст. 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. ст. 47, 164, 174 ГПК України, суд -
п о с т а н о в и в:
1. Залишити позовну заяву Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Закарпатгаз" - без руху.
2. Позивачу протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали усунути недоліки позовної заяви, а саме долучити до матеріалів справи примірник позовної заяви із зазначенням вірного відповідача (відповідачів) по справі із доказами направлення такої позовної заяви іншій стороні по справі.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і не підлягає оскарженню.
Суддя П. Д. Пригуза
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2023 |
Оприлюднено | 13.04.2023 |
Номер документу | 110143058 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань інші договори |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Пригуза П.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні