Ухвала
від 04.04.2023 по справі 304/482/23
ПЕРЕЧИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 304/482/23 Провадження № 2-о/304/30/2023

У Х В А Л А

04 квітня 2023 року м. Перечин

Суддя Перечинського районного суду Закарпатської області Гевці В.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 ,заінтересовані особи Перечинськаміська радаЗакарпатської областів особіОргану опікита піклуванняПеречинської міськоїради таКомунальна установа«Мукачівський психоневрологічнийінтернат №1»Закарпатської обласноїради,про змінуопікуна,

В С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаною заявою про встановлення опіки над недієздатною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та призначити її опікуном над останньою.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи від 16 березня 2023 року справу розподілено судді Гевці В.М.

Заява ухвалою від 21 березня 2023 року була залишена без руху, оскільки подана в порушення вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України.

Заявниці було надано п`ятиденний строк з дня вручення їй ухвали для усунення недоліків.

Вказану ухвалу заявницею отримано 25 березня 2023 року, що підтверджено рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

03 квітня 2023 року на виконання вимог вказаної ухвали заявницею подано довідку № 66 від 29 березня 2023 року, в якій зазначено, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 18 серпня 2021 року по теперішній час перебуває на повному державному утриманні в Комунальній установі «Мукачівський психоневрологічний інтернат № 1» Закарпатської обласної ради.

Суддя, ознайомившись із матеріалами справи, дійшла висновку, що заява не може бути прийнята до розгляду Перечинським районним судом Закарпатської області та підлягає передачі за підсудністю з наступних підстав.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 300 ЦПК України суд, ухвалюючи рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи (у тому числі обмеження або позбавлення права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїми доходами) чи визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна.

Згідно з ч. 1 ст. 295 ЦПК України заява про обмеження цивільної дієздатностіфізичної особи, у тому числі неповнолітньої особи, чи визнання фізичної особинедієздатноюподається до суду замісцем проживанняцієї особи, а якщо вона перебуває на лікуванні у наркологічному або психіатричному закладі за місцезнаходженням цього закладу.

Отже, враховуючи правила підсудності, що встановлені для справ окремого провадження, цю справу слід розглядати за місцезнаходженням закладу, в якому перебуває особа, щодо якої розглядається справа.

Разом з тим ч. 5 ст. 4 ЦПК України регламентовано, що жодна особа не може бути позбавлена права брати участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.

Відповідно до положень ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

З огляду на наведені обставини, а також те, що ОСОБА_2 перебуває в Комунальній установі «Мукачівський психоневрологічний інтернат № 1» Закарпатської обласної ради, який розташований в м. Мукачево Мукачівського району, на який не поширюється підсудність Перечинського районного суду Закарпатської області, суддя констатує, що ця справа не підсудна Перечинському районному суду Закарпатської області.

Згідно з ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Відповідно до вимог ч. 9 ст. 187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ч. 1ст.32ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються.

Отже, враховуючи наведені обставини, цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи Перечинська міська рада Закарпатської області в особі Органу опіки та піклування Перечинської міської ради та Комунальна установа «Мукачівський психоневрологічний інтернат № 1» Закарпатської обласної ради, про зміну опікуна, слід передати на розгляд до Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області (адреса: 89600, м. Мукачево, вул. Л.Толстого, 13).

Керуючись ч. 1 ст. 29 ЦК України, ст. ст. 31, 32, 187, 258 260, 261, 263, 316, 353 ЦПК України, суддя,

П О С Т А Н О В И Л А:

Цивільну справу № 304/482/23 за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи Перечинська міська рада Закарпатської області в особі Органу опіки та піклування Перечинської міської ради та Комунальна установа «Мукачівський психоневрологічний інтернат № 1» Закарпатської обласної ради, про зміну опікуна з доданими до неї матеріалами передати на розгляд до Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області (адреса: 89600, м. Мукачево, вул. Л.Толстого, 13).

Справу передати на розгляд до Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Копію ухвали надіслати заявниці.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня проголошення ухвали. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому ухвалу суду не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя: Гевці В. М.

СудПеречинський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення04.04.2023
Оприлюднено13.04.2023
Номер документу110146110
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Інші справи окремого провадження

Судовий реєстр по справі —304/482/23

Ухвала від 27.04.2023

Цивільне

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

Кость В. В.

Ухвала від 04.04.2023

Цивільне

Перечинський районний суд Закарпатської області

Гевці В. М.

Ухвала від 21.03.2023

Цивільне

Перечинський районний суд Закарпатської області

Гевці В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні